Домът на Дракона (House of the Dragon), част от филмовата вселена на GoT

  • 30 206
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 247
Аз съм доста доволна. Особено с препратката към GoT - разговора, че и камата. ОНАЯ кама!
Пишем ли още в спойлери? Не че издавам нещо де.

И на мен не ми хареса бруталията на турнира - такова нещо май има само при Съд на седемте.
Също не ми хареса образа на Стронг (май началник на тайните служби в съвета?) - не каста, а това, че е толкова... ммм, пасивен. Доколкото си спомням и той беше голям играч в книгата, но може да го бъркам със сина му.

Мярна ми се и един дЕдо Старк, надявам се следващата ни среща със северняците да е по-качествена.

Радва ме, че режисьора се придържа доста добре към текста, естествено попреработен, щото там един майстер си пише общо взето сухите факти. Надявам се да няма свободни съчинения и натъманяванки като в последните сезони на Песента. И липсата на логика и "бягане" от образа на персонажа, щото публиката нали да се изкефи там.

Драконите са страхотни също така. Дано продължат в същия дух.

Последна редакция: вт, 23 авг 2022, 00:04 от maskara

# 46
  • Вестерос
  • Мнения: 38 411
Тука имат целия материал и то от две книги- Историята и Огън и кръв и два разказа- Принцесата и Кралицата и Принцът ренегат( бях забравила и като го споменаха се сетих) , та се надявам да не окъкат нещата.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 247
Плюс Светът - могат да правят връзките с другите домове, места, истории. И аз се надявам да не окъкат, но като за първи епизод добре се справят.

# 48
  • The point of no return
  • Мнения: 823
@maskara И аз се зачудих за онази кама ли става въпрос, на вид беше същата.

Интересно ми е дали ще има интро от втория епизод, иска ми се да има и да е с много летящи дракони.

# 49
  • Мнения: 7 009
И ние го изгледахме, даже два пъти Grinning Веднъж от макса, после на премиерата на ХБО Grinning
И на мен турнирът ми се видя излишно кървав, но да видим по-нататък как ще е .

# 50
  • Мнения: 31 430
Всичко ми хареса на мен.

# 51
  • Мнения: 189
С този турнир според мен показаха отношението на краля към брат му- толерантност и обич. Същото положително отношение имаше и след кървавата нощ на масата за събрание. Кралят само предупреждава да не бъде твърде краен брат му и толкоз. Обича си го, нищо че го е държал далеч от двора. А все пак това са времена, в които кървищата са някак обичайни. За нас е прекалено, но така се държи в подчинение според властоимащите. На турнира и така може да се погледне - позволено е всичко стига да победя. А и реакциата в кралската ложа показа, че такива са правилата - бой до смърт.
На нас ни остава само да приемем факта, че в такова време живеят героите.
Филм е все пак😊
Аз лично при започване на такива сцени не гледам😞

# 52
  • Мнения: 15 489
Според мен следват линията на жестокост, безпощадност, незаинтересованост за живота на останалите и зрелищността. Хляб(съмнително) и зрелища(гарантирано) в духа на ГОТ.
И без това в пилотния епизод нямаше много място за кървища, та натаманили са нещата показвайки ги в турнира.
Хареса ми началото. Беше ми интересно. Запазили са атмосферата, духа. Дано така продължи.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 4 613
Допадна ми динамиката на първия епизод, загатнаха и Старк-овите и Баратеон-овите предшественици, и другите градове.
Драконите са ми слабост...

# 54
  • Мнения: 858
Лично на мен драконите не са ми интересни.
Предпочитам интригата в двора, държи ме в напрежение и в очакване на развръзка.
Този епизод е прелюдия за бъдещи събития със смъртта на кралицата и обявяването на наследника на трона. Усетих близост между Деймон и Ренира в срещата им при железния трон. Ще е интересно развитие.

Съвсем различна история.
GOT ми липсва.

# 55
  • Враца
  • Мнения: 2 735
Хареса ми, най-много ме покърти сцената с раждането, не знам защо.

# 56
  • Мнения: 7 297
Лично на мен драконите не са ми интересни.
Предпочитам интригата в двора, държи ме в напрежение и в очакване на развръзка.
Този епизод е прелюдия за бъдещи събития със смъртта на кралицата и обявяването на наследника на трона. Усетих близост между Деймон и Ренира в срещата им при железния трон. Ще е интересно развитие.

Съвсем различна история.
GOT ми липсва.

Присъединявам се към това мнение. Драконите са ми най-малко интересното нещо в сериала. Интригите, отношенията, завръзки и развръзки - това ме интересува. Както беше и в ГоТ.
Ренира също ми напомни на Аря в сцената с майка си. Веднага направих аналогията. И си личи, че с Демън имат по-специална връзка, ще видим по-нататък какво ще произтече от това.
Ото е подмолен, пролича си като пробута дъщеря си на краля.

Интересно започна, много ми хареса. Каста е добър, духа е налице Simple Smile  Ще изгледам отново серията, има доста детайли, имена, връзки.
Припомних си времето, когато с нетърпение следях сериал (GoT) и всеки понеделник в 21ч бях залепена за НВО.

# 57
  • Мнения: 858
Драконите са магията и мистиката.
Същността на Таргариен.
Дали Ренира е “неизгорима”?
 И кои от показаните притежават тази “сила”?

# 58
  • Мнения: 939
Зависи дали ще следват канона от книгите или от GoT. В книгите никой не е неизгорим, включително Денерис. Онова с раждането на драконите беше единичен извънреден случай.

# 59
  • Мнения: 1 469
Какви бяха тия топчета дето им слагаха като сядат на масата, наблегнаха на тях, но не им схванах смисъла ?

Общи условия

Активация на акаунт