МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 18

  • 47 988
  • 845
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Ортомол и трибестан е препоръчително да са заедно. Андрозитола съдържа част от съставките на Ортомол и може  да го пиете също, колкото да не го изхвърлите (без това са му слаби съставките).

Като цяло не очаквайте чудеса.

Здравейте! Могат ли да се приемат Ортомол Фертил плюс и Андрозитол заедно с трибестан или се припокриват? Различни д-ри са ги изписали, а всички са закупени и не сме сигурни кой да предпочетем, ако са еднакви? Диагнозата е астенотератозооспермия.

# 76
  • Мнения: 405
Момичета, вашите мъже имали ли са ниски нива на тестостерон.
Мъжът ми вече известно време пие тестостерон и спорее кръвните изследвания се е вдигнал почти двойно.
Колко време след приема му ще се усети в пробите за спермограма които дава? Пак ли 3 месеца или и по-малко стигат?

# 77
  • Ловеч
  • Мнения: 328
На моя Кацаров му изписа чай от бабини зъби и други хранителни добавки и каза, че след 3 месеца ще се усети ефект

# 78
  • Мнения: 1 399
Лина, моят мъже с ниски нива, под долна граница. Кацаров му изписа кломифен за един месец и ако не ги вдигне каза, че ще увеличи дозата. Твоят мъж какъв тестостерон пие, че има толкова добър резултат?

# 79
  • Мнения: 397
Здравейте! Могат ли да се приемат Ортомол Фертил плюс и Андрозитол заедно с трибестан или се припокриват? Различни д-ри са ги изписали, а всички са закупени и не сме сигурни кой да предпочетем, ако са еднакви? Диагнозата е астенотератозооспермия.
Няма проблем да си ги пиете заедно. Трибестанът съдържа бабини зъби, които не присъстват в състава нито на Ортомол, нито на Андрозитол.

# 80
  • Мнения: 397
Здравейте , може ли някой да сподели
мнение по спермограмата , мъжа ми пи 3 месеца хапчета и направи нова спермограма . Интересното е че на първата  спермограма морфологията беше 0.5  сега е 1 процент .
      

# 81
  • Мнения: 405
Лина, моят мъже с ниски нива, под долна граница. Кацаров му изписа кломифен за един месец и ако не ги вдигне каза, че ще увеличи дозата. Твоят мъж какъв тестостерон пие, че има толкова добър резултат?


Пи по схема едно лекарство, което поръчваме от Аптеката промахон, защото го поръчват от гърция. Казва се Clomiphen Citrate. Преди да започне да ги пие си пусне изследване за нивата на тестостерон (+още няколко неща), след това ги пи 10 дни по 2 таблетки на ден, след това пак пусна тест и после ги спря за 5 дни и пусна пак изследването.  Като идеята е вторият път да са ти най-високи нивата за да се проследи дали има ефект от лекарството.
Сега му каза вече да пие само по 1 таблетка на ден.
Тази схема му я назначи проф Здравко Каменов, енкринолог. Ембриологът на токуда ни препоръча този ендокрилоног, надявам се да даде резултати.

# 82
  • Мнения: 1 399
И моя мъж пие Кломифен, взимаме го от българска аптека, но дозата е едно на ден за месец.

# 83
  • Мнения: 8
Здравейте,може ли мнение за следните резултати от спермограма. Благодаря предварително.

Сперматозоиди (броителна камера) -  10.3
 Mio/ml
Общ брой сперматозоиди - 36.1 Mio/ml
Подвижност на сперматозоидите :
Бързо прогресивни  - 22 %
Локално подвижни  - 21 %
Неподвижни -   58 %
Диференциране на сперма :
Нормални форми  -  2 %
Малформации :
Деформации на глава - 95 %
Деформации на средна част - 3 %
Деформации на опашката -  0%

# 84
  • Мнения: 44
Здравейте, може ли мнения за изследване андрофлор на еякулат плюс антибиограма, не мога да разбера имам ли бактерия или не.Извинявам се ако въпроса ми не е за тази тема!

# 85
  • Мнения: 1 399
Мисля, че само 10’4 се води инфекция, съответно при вас кандида, иначе има единични и други бактерии, но в малко количество и няма инфекция от тях.

# 86
  • Мнения: 44
Мисля, че само 10’4 се води инфекция, съответно при вас кандида, иначе има единични и други бактерии, но в малко количество и няма инфекция от тях.
Това сериозно ли е ,лесно ли се лекува? Благодаря!

# 87
  • Мнения: 1 399
Мисля, че само 10’4 се води инфекция, съответно при вас кандида, иначе има единични и други бактерии, но в малко количество и няма инфекция от тях.
Това сериозно ли е ,лесно ли се лекува? Благодаря!

Това са гъбички, може и от антибиотик да ги е завъдил ако скоро е пил, не е страшно, спокойно.

# 88
  • Мнения: 38
Здравейте, искам да помоля за коментар за спермограмата на мъжа ми. След мисед аборт през месец февруари т.г. имаме 6 месеца неуспешни опити. Предстои да посетим репродуктивен специалист.


# 89
  • Мнения: 1 524
Martinche, не ви е зле спермограмата, има многооо по-лоши тук и все пак завършват с добър развой. Вие изследвания за тромбофилия правили ли сте? Други изследвания? Може просто да не е бил добър ембрионът или друго да се е объркало. При вас редовна ли е овулацията? Наистина се насочете към репродуктивен лекар, той ще изготви план за действие.

Общи условия

Активация на акаунт