Дария, Божидара или Рая 🎀

  • 2 927
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12 087
Дъщеря ми е Лъчезара. Не се бях замисляла за транслитерацията, когато избирах името. Не знам дали някога ще работи, учи, живее в чужбина и коя чужбина. Този месец подадох за паспорти на децата. Изписаха я Lachezara. Аз се бях консултирала със знаещи чужди езици и тя в пети клас свикна по английски да изписва Latchezara. Така ще бъде и в паспорта й, явно и във всички документи от тук нататък. Ясно е, че навън ще се налага да произнася натъртено и членоразделно името си, явно и другата страна ще трябва да положи усилия. Но винаги може от Лъчи да стане Лъки или Зара. Ако се налага чак толкова, а може и никога да не се наложи.

# 31
  • Мнения: 5 549
Мама Ру, и аз нямам притеснения никакви за транслитерации и произнасяне. Зара е интернационално име - среща се и на изток, и на запад и ако толкова не могат да им произнесат името и на децата не им се занимава, си имат вариант. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 4
Моята дъщеря се казва Божидара,винаги съм го харесвала това име и още от малка исках детето ми да се казва така,без значение момче или момиче.В къщи и всички наши познати я наричат Дари,но в детската градина ,госпожите така и не можах да ги отуча от това да и казват Боби или Божи,което за мен е супер дразнещо,а и детето се чуди на нея ли говорят или на някой друг.

Да, името е много хубаво и за момента ни е фаворит, но и нас това ни притеснява. Момченцето ни е Борис и на него често му казват Боби, ако и на Божидара на галено се обръщат с Боби - няма да е много добре.

Общи условия

Активация на акаунт