Първокласници - 2022/2023 - Тема 1

  • 28 712
  • 651
  •   1
Отговори
# 30
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 277
И от мен на добър час!

На всички деца са безплатни учебниците поне до 4 клас, нагоре не знам.

Помощта за първокласници е само за ученици в държавните и общински училища, без значение от доходите на семейството.

# 31
  • Мнения: 2 418
Учебниците са безплатни до 7клас,включително.
Този списък имам :

Последна редакция: чт, 25 авг 2022, 09:46 от bobsi81

# 32
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
П.С. Ако някой има идеи за добавяне на нещо на първа страница или примерно списък с нашите първокласници (видях в някоя отчетна подобно), казвайте, ще се опитам да сложа.

Това е списъкът на нашето училище
1. Тетрадки с тесни и широки редове по български език /10 броя/
2. Тетрадки с големи квадратчета по математика /10 броя/
3. Блок за рисуване /скицник/ и водни бои
4. Четки за рисуване - тънка и дебела, чашка
5. Гланцов блок, ножица, лепило /сухо/
6. Пластмасови пръчици - 20 броя, сметало
7. Триъгълник, линия, острилка
8. Флумастери, цветни моливи, пастели
9. Черни моливи НВ - 2 броя, гумичка
10. Дъска, ножче, пластелин
11. Тефтерче за съобщения
12. Спортен екип, бяла тениска, гуменки или маратонки
13. Две папки с копче и залепен етикет с името на детето
14. Лична карта /с попълнети данни/ и залепена снимка
15. Талон от профилактичен преглед

# 33
  • Мнения: 8 239
Някак си случайно попаднах в темата Simple Smile
Понеже учебниците за 1 клас са много нестандартни се измъчих с подвързването преди години.
Или трябва да се занесат в книжарница за да мериш всяка подрързия или с подръчни средства да се справяш.
Та след 1-2 клас някъде открих машинното подвързване в София. Вече го има на много места.
Нося целяит куп учебници, избирам различни цветове за различните предмети, оставям ги за един ден и хоп готово.

# 34
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 277
И в 3 клас са нестандартни учебниците, миналата година видях голям зор докато намери облекла за по-големите помагала.

Машинното подвързване е много хубаво, но там където аз съм ходила на 15 септември е лудница. Ако може да споделиш къде в центъра на София има такова, където не се образуват опашки, ще съм много благодарна. Може и на лични. Flowers Hibiscus

# 35
  • София
  • Мнения: 792
Това имах предвид и аз, че ще подвързвам и за двамата в Офис 1, но не съм го уточнила 😊 Има и други книжарници, които предлагат услугата машинно подвързване, но най-близо, удобно и ненатоварено за нас, е там. Надявам се да не е реклама, че го споменавам.

# 36
  • Мнения: 8 239
Последните две години поврързвах в Манията в Студентски град.
Работят денонощно. Оставих ги в един петък и ми се обадиха в 10 вечерта, че са готови.

# 37
  • Мнения: 1 715
Искам да добавя нещо важно. Тетрадките с тесни и широки редове отДжъмбо не са по нашия стандарт, т.е. редуват се тесен ред, широк ред, а трябва да са - тесен, широк, широк,тесен. Тетрадките в Пепко са с полета отдясно на дясната страница, също не стават.
Затова, че не са ви дали още списък, не са виновни самите учителки, а организацията, която прави ръководството.
Големите правоъгълни несесери са неудобни за ползване в час, защото като се разтворят заемат половината чин и няма място за тетрадка и учебник.
По методика няма правило за писане с молив, започва се с химикал, но много учители, водени от практически опит, преценяват, че моливите са по-подходящи.

# 38
  • Мнения: 8 239
Не знам защо ми излизат отговорите на темата явно съм писала тук Simple Smile
В Джъмбо има и съвесем нормални тетрадки с тесни и широки редове.
Тези с различните са Гръцките и се ползват при изучаването на някои чужди езици.
В Пепко тетрадките са чудесни. Малкият е в математическа гиназия и им искат тетрадки голям формат на малки квардатчета. На хубави като качество и на добра цена са тези от Пепко. Чертае допълнително поле и пише между двете полета.
За несесерите съм съгласна но учат децата на ред. Иначе всичко е мазало.
Малкият никога не е писал с молив а големите в немско училище до 4 клас пишеха с писалка.

# 39
  • Мнения: 2 170
Изпратила съм молба към модератор да редактира първия пост като добави списъците, които благодаря, че предоставихте. Освен списъци, добавих и 1-2 полезни линка.

При нас, както знаете, училището започна по-рано. Все още са в плавен преход от ваканция към същината на нещата. Като цяло се забавляват децата. Синът ми обаче е отвикнал от ранното ставане и сутрин водим големи борби да стане.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 302
Здравейте, надявам се приемате една баба с бъдеща първолачка. С баткото се изучихме, сега ще бъда занималня на внучката Grinning
За несесерите, от опита с внука, най-подходящ  се оказа този вид. Три отделения, но е мек и не заема място. В едното отделение бяха цветни моливи, в другото - химикалки, черни моливи и в третото - лепило, ножичка и не помня вече какво Grinning
https://coolpack.bg/neseser-s-tri-tzipa-coolpack-rainbow-hearts.html
Нищо няма да купуват родителите, докато не мине родителската среща на 7-и септември. И със сигурност няма да се зариват с по десет тетрадки, като се изпишат - тогава, най-много една - две за резерва по предмет.
На баткото в първи клас искаха молив червено и синьо за звуков анализ, много е удобен. И започнаха да пишат направо с химикалка.
https://www.store.bg/search?srchstr=%C4%E2%F3%F1%F2%F0%E0%ED%E5% … 20%EC%EE%EB%E8%E2

Последна редакция: нд, 28 авг 2022, 20:34 от sali

# 41
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 277
При нас списъка за първокласниците беше даден на първата родителка среща, която се проведе веднага след като приключи класирането за прием.

Звуков анализ с цветни моливи не са правили изобщо в първи клас в класа на баткото (правеха в детската градина), така че явно навсякъде е различно и класния ръководител ще обясни какво ще му е нужно. Същото е и с тетрадките, всеки учител иска различни неща. Аз си купих тетрадки, защото след 15 септември няма да има изобор изобщо по книжарниците. Резервни тетрадки трябват винаги и е добре да има вкъщи.

Несесера зависи от нуждите на детето. С баткото ползвах един, сега с малкото дете купих друг умишлено. Несесерчетата с трите отделения изглеждат удобни, може да купя и такъв, да има.

# 42
  • Мнения: 1 432
Не знам защо ми излизат отговорите на темата явно съм писала тук Simple Smile
В Джъмбо има и съвесем нормални тетрадки с тесни и широки редове.
Тези с различните са Гръцките и се ползват при изучаването на някои чужди езици.
В Пепко тетрадките са чудесни. Малкият е в математическа гиназия и им искат тетрадки голям формат на малки квардатчета. На хубави като качество и на добра цена са тези от Пепко. Чертае допълнително поле и пише между двете полета.
За несесерите съм съгласна но учат децата на ред. Иначе всичко е мазало.
Малкият никога не е писал с молив а големите в немско училище до 4 клас пишеха с писалка.

Щото ни е ред да те питаме, затова ти излизат отговорите Stuck Out Tongue
Събрала съм някои неща, да не кажа повечето, но си чакам родителската среща на 8 септември за повече указания.
Ще трябва да купувам несесери с Майнкарфт, щото обещах понеже раницата е без картинки. Ама тия с картинките, са му до над кръста Wink

# 43
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 277
Може да купите раница с Майнкрафт за всеки ден, ако основната седи в училище.

# 44
  • Мнения: 2 701
Здравейте, момичета!
 Записвам се с първокласници близнаци(момиче и момче). Записала съм ги в кварталното.училище и съм им купила раници. Миналата година им подариха меки несесери, но този с трите отделения ми хареса и му се замислих. Нашето училище още не е публикувало датата на родителската среща и разпределението по класове. Аз и няма да мога да отида на срещата, защото съм в чужбина. Ще чакам другите родители да ми изпратят списъците и да почвам да пазарувам. Децата ще са в различни класове и не знам дали ще има разлики. Тетрадки и моливи не сме купували, но дъщеря ми ни подложи на преса и се наложи да и купим дрехи за 15.09. Взехме бяла блуза и сива пола. Брат и каза, че нямал претенции как ще е облечен. На него му взех панталон от намаленията и ще му избера от наличните у дома блузи и ризи.
Тетрадки не смея да купувам. Преди 16 години, когато голямата ми дъщеря започна първи клас бях силно изненадана, че по математика започнаха да пишат на тетрадки с малки квадратчета и ни трябваха само две тетрадки с големи квадратчета и то по български. Чудя се дали 16 години по-късно могат да ме изненадат още повече.

Последна редакция: пн, 29 авг 2022, 09:41 от Monza

Общи условия

Активация на акаунт