Бързи здравословни въпроси и отговори – 36

  • 23 839
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2
Здравейте, искам да попитам има ли в групата пострадали жени от гинеколози в групата! И най -вече от онкогинекологията във Варна?

# 61
  • Мнения: 5 159
Аз, ама от пловдивските.

# 62
  • Мнения: 2
Аз, ама от пловдивските.
Искам да направя асоциация на пострадалите жени от гинеколози ,защото тук в тази болница ме изкараха онкоболна ! След дълго ходене по мъките се оказа ,че не съм !

# 63
  • Мнения: 424
Здравейте! Какво бихте препоръчали за разбита нервна система?

# 64
  • Мнения: 13 680
За отоците трябва да се установи причината и да се назначи спрямо нея нещо, няма голям смисъл да се препоръчват диуретици на общо основание, които неслучайно се продават само с рецепта. Не са нещо безобидно, а някои като Фурантрил са и с по-продължително действие след като са приети, за него май и до 48 часа да беше.
Може да е от сърдечно или съдово заболяване, може бъбреците да не функционират добре, може от прием на определени лекарства да стане това, може да е комбинация от няколко неща плюс горещото време... За лекар си е това нещо, дано се установи бързо и да се разреши проблемът.

# 65
  • Мнения: 10 348
Да, да точно. И аз бях с отекъл крак предната година. Оказа се вътрешна увредена вена, която даже не се и виждаше да ме насочи че проблема е там. Махнах вената, крака не е отекъл повече. Дано е за по-дълго, а най-добре и се надявам завинаги.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 26 656
Какви изследвания да се направят на 80год.жена с непрестанни болки в краката,отпадналост и цялостно слабеене?

# 67
  • Мнения: 10 214
Отоците със сигурност не са от сърце и бъбреци. Травми в глезенните стави или неподходящи лекарства, които към момента са спрени, но отоците не спадат.

# 68
  • Мнения: 2 637
Здравейте! Какво бихте препоръчали за разбита нервна система?

Много общо питане, а и разбитата нервна система обикновено се третира с лекарства, които са с рецепта (понякога и зелена) от специалист.
Също така - посещение при психотерапевт и всякакви неща, които могат да помогнат за емоционалния и психичен баланс - йога, медитация, разходки в природата, хоби, всичко е супер индивидуално.

# 69
  • Мнения: 48 168
За травми вдигане високо и лед

# 70
  • Мнения: 12 241
Ако се изключат бъбреци, сърце, кръвно, съдов проблем, може отоците да са от жегите. Бавно спадат, да знаете.

# 71
  • Мнения: 10 214
Точно това ме притесни, че бавно спадат. Очаквах да се източат за ден-два.

# 72
  • Мнения: 424
Аз питам за нещо билково или някакви добавки.

Здравейте! Какво бихте препоръчали за разбита нервна система?

Много общо питане, а и разбитата нервна система обикновено се третира с лекарства, които са с рецепта (понякога и зелена) от специалист.
Също така - посещение при психотерапевт и всякакви неща, които могат да помогнат за емоционалния и психичен баланс - йога, медитация, разходки в природата, хоби, всичко е супер индивидуално.

# 73
  • Мнения: X
Таблетки с екстракт от жълт кантарион, чай Лека нощ вечер, или синята кутия Йоги чай за добър сън; маточината също има успокоителен ефект.

# 74
  • Мнения: 39 737
Жълт кантарион е подходящ, само ако не се пият лекарства (независимо какви и за какъв проблем), на които може да усили или понижи действието.

Общи условия

Активация на акаунт