Подготовка за малкия човек - тема 20

  • 30 900
  • 757
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 62
Здравейте. Тези, които имат или мислят да купуват дървено легло, което не е изцяло с решетки, а само предната страна, какви обиколници или предпазители сложихте? Как ги вързахте?
Ние взехме такова легло и не мисля да слагам никакви обиколни. Доколкото знам не се и препоръчват. Бебето на моя позната е вече на 10 месеца и също не са сложили обиколници.

# 61
  • Мнения: 3 252
Аз също не исках и до сега не сме имали, но моето дете е на почти 9 месеца и такова въртене пада в леглото (дори докато спи се мята) не ми се мисли като почне да се изправя! Имам един хубав тънък от Икеа, но като не мога да го вържа от всички страни и стои така, че се обезсмисля слагането му

# 62
  • Мнения: 5 197
Разглеждам каталога на Лидл за другата седмица и понеже обсъждахте да питам - тези миризливи памперси, за които говорихте lupilu ли са? Не че съм тръгнала от сега, де, но да си знам Joy

# 63
  • Мнения: 6 791
Здравейте. Тези, които имат или мислят да купуват дървено легло, което не е изцяло с решетки, а само предната страна, какви обиколници или предпазители сложихте? Как ги вързахте?
Уших си при шивачка по точен размер, тънък, памучен, с връзки навсякъде. Сложих го малката като беше около 8-9 месеца и свалихме нивото на кошарата на най-ниското. Иначе щеше да си счупи краката.

# 64
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 896
Здравейте. Тези, които имат или мислят да купуват дървено легло, което не е изцяло с решетки, а само предната страна, какви обиколници или предпазители сложихте? Как ги вързахте?
Али, нашето е дървено, отпред с решетка. Купих тънички от Вис Виталис. ММ разхлаби болтчетата на кошарата в горната част, сложи по една шайба и опъна тънко капроново въженце от едната къса страна, назад към дългата и после към другата къса. Въженбето остава отзад, извън кошарата. На него съм вързала връзките на обиколника. Малко побългарена работа, ама не намерих друг начин да вържа връзките. Отпред са си за решетката вързани. Понеже в долната част, откъм матрака, няма връзки, съм подпъхнала по 2-3 см между матрака и леглото. Но тя няма интерес и не ги дърпа. Сяда и си играе с връзките, те са й интересни.
И аз не исках обиколник, сложихме го преди 2 седмици. Тя непрекъснато си удря главата, като се върти нощем. Често не отразява и продължава да спи, но понякога се буди и плаче. Също започна да се изправя на колене и понеже не е стабилна, пада и се удря. На 8++ е и смятам, че е вече достатъчно голяма, за да спи с обиколник.

# 65
  • Мнения: 3 252
Уших си при шивачка по точен размер, тънък, памучен, с връзки навсякъде.
Къде ги връзвате връзките? Леглото е такъв тип и на двете къси и едната дълга страна няма пространство където да мушна връзките и да ги вържа 🙄

# 66
  • Мнения: 5 197
Алисън, не ми се смей на дудъл-а Joy но не може ли да се направи нещо такова?

Скрит текст:

Три отделни възглавници. Които само да висят вътре и да са завързани от външната страна за краката. Не знам дали е безопасно! Но реално не би трябвало да може да ги дръпне.

Или една цяла с три страни, отпред да си е отделно, пак с връзване за краката, но и отпред за решетката. Хубаво обяснение ударих... Предната част се връзва за 1, а задния ъгъл (2) се връзва за краката (3)


Вече не знам дали не може да ги повдигне и да се пъхне отдолу... За такава ситуация директно бих ги заковала някъде на самото легло отстрани на матрака, за да не ги докопа дребен.

# 67
  • Мнения: 571
Гледам, че другата седмица в лидл пускат  доста бебешки неща да питам спалното чувалче добра инвестиция ли е? Точно за какво служи? И някоя мама взимала ли си е от сутиените за кърмене?

# 68
  • Мнения: 4 856
Спалният чувал се ползва вместо одеало, така бебето никога няма да е отвито, ако много шава, и няма как да се захлупи през глава.
Популярни са, много майки ползват, не знам на Лидъл какви са, ние имаме на Ейнджъл бейби.
Сутиени от Лидъл ползвах и бях доволна.

# 69
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 125
Аз също имах сутиен от Лидл ,даже още го нося у дома, много ми е удобен.
Росен откакто се е родил в 99% от случаите спи с чувалче.Имам и Лидлско,но е зимно за предстоящата зима,че от миналата единият със сигурност е малък,за другия не знам.
Обиколник купих т.нар 1/2 (за половин легло).В началото не го закрепях,сега съм го сложила с едни щипки,но той дребен тъй или иначе не спи в леглото,дори почти не седи в него,та ми е като един вид декорация този обиколник Simple Smile

# 70
  • Мнения: 6 791
Уших си при шивачка по точен размер, тънък, памучен, с връзки навсякъде.
Къде ги връзвате връзките? Леглото е такъв тип и на двете къси и едната дълга страна няма пространство където да мушна връзките и да ги вържа 🙄

Връзките са на самия гръб на парчето плат. Връзвам горе и долу в двата края и на решетките да не провисва.

# 71
  • Мнения: 5 197
Мисля, че ставаше дума за останалите страни?

# 72
  • Мнения: 3 252
Да, за останлите страни става въпрос. Inferiya много готино обяснение 😁 То е ясно, че ще стане нещо селф мейд, както и blue е писала. Ще го мисля!
Сутиените от Лидл за кърмене са топ, не ги изпускайте бременни и кърмещи.
Чувалче за спане ползваме и ние. Няма по-добро нещо за бебе/детенце, което шава много докато спи, а моят син няколко пъти го намерих завит през глава и от тогава постоянно спи с чувал, но от Angel baby, от Лидл не знам как са

# 73
  • Варна
  • Мнения: 504
Относно спалното чувалче,това от Лидл подходяща ли е за новородени или на по - късен етап се използват?

# 74
  • Мнения: 1 260
В кой момент точно слагате бебоците в чувала, моят се разбужда и се чудя аз ли не избирам правилното време?

Общи условия

Активация на акаунт