НОЕМВРИйското бебенце игриво, става все по-разговорливо! - тема 5

  • 9 298
  • 185
  •   1
Отговори
# 90
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 907
Браво за новите умения на всички пораснали бебоци. Вече май не са бебета, разбират доста неща, правят доста неща, стават човечета.
Мими се изправя от близо 3 седмици, вече се подпира само с тяло или с 1 ръка за диван/стол или изобщо навсякъде. Изправя се на вратата на стаята и блъска по стъклото с ръчичка, на стъклото на френския прозорец също. Ако съм отвън в кухнята и съм я оставила в хола, си залепва лицето за стъклото и го ближе. Лази като куршум, особено ако види отворена врата - дали към кухнята, коридора или на хладилника. Онзи ден изучаваше изправена какво има в една торба и за секунди се задържа права без да се подпира никъде. Като се умори, сяда назад. Опитва и да ходи настрани по мебелите, но не винаги. Играчки не иска, хвърля ги, всичко друго от бита е интересно, най-много да рови в саксиите с цветя или да ги обръща на пода.
Маха за здравей и чао, пляска с ръце, показва колко голяма е пораснала, показва, че ще стане на 1 г (това от 2 дни насам). Навън не я пускам още да щъка, стои си в количката. Ако се движим, няма проблем. Проблемът е, че не търпи чорапи и обувки и ги събирам постоянно от земята. Покривалото на количката помага донякъде, но вече успява да си измъкне краката и да си свали чорапите.
Захраних почти с всичко, остават ми боб, леща, кисело мляко и разни екзотики като киноа, лимец. Агнешко, кайсии, праз, череши, малини, ягоди също не съм дала, но няма да си давам зор. Ще ги дам с кухнята, на която ще я запиша в началото или в средата на ноември. Сега точно когато раздават храната, тя заспива. Та ще видим как ще е след смяната на часа. Ще й променям режима и или ще спи навън 1ва дрямка, или ще я будя към 7, за да заспи в 10 и да я вдигна в 11 да я облека и да тичаме за кухнята. Сутрин спи по почти 2 часа, следобед 40-50 мин и се чувства добре така. 10 дни пътувахме до село и сутрин заспиваше в колата за 30 мин и следобед 2 часа, но нещо не й беше ОК. От вчера сме си вкъщи и денем и си спи пак дълга първа.
Зъбки има 4 и 5ти избива в момента. Като че ли първите 2 избиха супер бързо, през 10 дни. А следващите по 1 на месец. Имах надежда, че като избиват бързо, ще се отървем бързо от тегавите моменти покрай никненето, но уви. На моменти е голям инат, тръшка се, мята се назад. Запазвам спокойствие, отдавам го на скока в растежа и на желанието й да практикува новите умения.

# 91
  • Мнения: 538
Аз се включвам с още 2 йога пози от Вики - задобрява Grinning Научи се да слиза сам от дивана с дупето назад,което супер много ме радва(качването го усвои отдавна,включително и през подлакътника успя веднъж да се набере и нямам мира. Да се покатери в леглото на батко си и да му докопа чашата за вода е любимо и задължително занимание Simple Smile за рождения ден не планирам нищо особено - ще си съберем бабите и дядовците и това е. Торта мисля да поръчам сурова - има една,която няма никакви алергени,ядки,захар и т.н. и е супер вкусна,пише си,че става и за първия рожден ден,та и той да си хапне малко. Вероятно ще закача някой балон,да се радват двамата и така Simple Smile

# 92
  • Мнения: 9 173
Хахахаха,и Кати има такива пози като Вики.Аз само докато я гледам и ми изтръпват ръце и крака.
   Значи,казвате да не се шашкаме толкова с това неядене,дано е заради зъби.
    Рожден ден предстои другия месец ,доколкото разбирам ще се отбележи с баба ,дядовци и вуйчо.И окраса ще има.Аз съм в чуденка какво да й подарим ние с дядо. Гледам едни люлеещи се кончета,пластмасови.Дайте идеи,вие какво бихте искали да подарят на детенце за първия рожден ден?

# 93
  • Мнения: 3 283
Gamora моля дай линк за тортата, може и на лично и на мен взе да ми се струва, че е хубаво и той да хапне малко.
Не знам какво ще правим, може и тримата да сме си. Дотук поръчах една книга за едно зайче дето има рожден ден, за да му обяснявам какво е това рожден ден Simple Smile  

Аз мисля да сложим варицелата, казали сме на педиатъра, не сме се разбрали точно кога да е, но така или иначе ще е след реимунизацията на 12 месеца и тази шарковата на 13 месеца.
Ето статия - https://prakticheska-pediatria.net/2021/05/28/vaccine-varicela-pri-deca/
Това за 80% ваксинирани е от гледна точка на това да се изолира заболяването.

Тонката не знам кои зъби ще му избиват (подозирам, че кучешките горе), но рева 4ри пъти тази нощ и това е рекорд, предишните не ги усетихме почти.
От 03.10 сме на държавната кухня и така въведохме боб, леща, зелен боб и свинско. Хапва общо взето, без рибата почти всичко яде.
Не ходи още и за ръка даже, но има голям интерес в катеренето Simple Smile
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 18 окт 2022, 17:23 от Одри ♡

# 94
  • Мнения: X
Торта ние ще си вземем от любими е Raw and More хем аз ще ям хем е с овесени ядки кокосови млеуа и ягоди и няма никаква захар а фурми Simple Smile

# 95
  • Мнения: 538
Gamora моля дай линк за тортата, може и на лично и на мен взе да ми се струва, че е хубаво и той да хапне малко.
Не знам какво ще правим, може и тримата да сме си. Дотук поръчах една книга за едно зайче дето има рожден ден, за да му обяснявам какво е това рожден ден Simple Smile  

Аз мисля да сложим варицелата, казали сме на педиатъра, не сме се разбрали точно кога да е, но така или иначе ще е след реимунизацията на 12 месеца и тази шарковата на 13 месеца.
Ето статия - https://prakticheska-pediatria.net/2021/05/28/vaccine-varicela-pri-deca/
Това за 80% ваксинирани е от гледна точка на това да се изолира заболяването.

Тонката не знам кои зъби ще му избиват (подозирам, че кучешките горе), но рева 4ри пъти тази нощ и това е рекорд, предишните не ги усетихме почти.
От 03.10 сме на държавната кухня и така въведохме боб, леща, зелен боб и свинско. Хапва общо взето, без рибата почти всичко яде.
Не ходи още и за ръка даже, но има голям интерес в катеренето Simple Smile
Скрит текст:
Тортата е Коко от Rawlly https://rawlly.bg/ .Пробвах я миналата година на един детски рожден ден и много ми хареса Simple Smile

# 96
  • Варна
  • Мнения: 102
Как сте, момичета? Замря темата 🤪
Аз вече си имам 1годишно момче, което ходи за ръчички. От два дни се опитвам лека-полека да го отбия. И съм в чуденка в тази връзка....
Първата вечер му направих млякото в шише с биба от най-бебешките като за начало, сука си го 5-10мин, изпи само около 150мл и се отказа, много изморен ме гушна и чакаше да си ляга. През нощта му давах да суче. Снощи му дадох млякото вечерта с биба 3ка, отвор като тройна звездичка (На Чико сме) и го изпи за около 2мин, направо му се изля в гърлото, 190мл, спря се малко преди да свърши....През нощта веднъж го кърмих към 1-2ч и после в 4:40 му дадох пак с тази биба изцедена кърма и изпи пак 190мл.
Днес съм решила вече да не давам да суче, явно не му е драма, нямаше тръшкане от гледна точка на това, че няма цица, просто си търсеше да цока мляко, само първия път гледаше шишето и бибата странно (от втория месец не съм го дохранвала и тотално е забравил)...но съм в чудене с какъв биберон е редно да му давам. И друго, как се подготвяте за нощното хранене, нещо по-набързо, защото ако ставам, топля вода, бъркам, охлаждам....освен че ще реве зверски, се и разсънва (вчера повече от 30мин. след млякото не можа да заспи). Друго си е с кърменето, толкова лесно, бързо, чисто 🙂 , добре че поне с второто дете ми се случи да го разбера, защото с първото разбрах само колко трудно може да е кърменето. Но, решила съм, искам вече да приключим, докато не е почнал да разбира дотолкова, че да ме дърпа за блузата и да си търси, това за мен не е ок. Та, помагайте със съвети 🤗
Някои минаха, скоро предстоят и другите първи рождени дни, пожелавам на всички дребосъчета да са Здрави, Палави, Любопитни и да правят мама и тате всеки ден много Горди и Щастливи 💙❤️💙

# 97
  • Мнения: 747
Надето честито пораснало детенце! Така си представям и аз отбиването, първо с вечерно АМ и чакам и аз да мине годината да започвам. Разбирам те напълно защо сега искаш да спреш, аз съм в същото положение и малката разбира все повече, сочи гърдите ми и си иска кърма осъзнато. За шише и аз не знам какво да взема като размер и мляко съм взела на Хип, но нямам представа ще й хареса ли. Казаха ми, че на аптамил е сладко и се харесва, но ще научим и тези неща.

Ние сме рожденици в петък и готвим голямото събитие, плюс кръщене. Голяма подготовка, голям разход в съвременната реалност и цени. Но пък времето е с нас и ще бъде топло все още за нашия празник, което ми внася едно такова нужно спокойствие.

# 98
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 907
Честита годинка на всички пораснали бебоци.
Бибки ползвайте Fast Flow. На различните марки са различни обозначенията. На Авент са 6+, номер 4, на другите марки май се водят L или просто 6+. По принцип не трябва да е звезда, тя е за твърди храни, тоест пюрета. За мляко - при нас НАН не се хареса, но виж, Аптамил го прие добре, но тя беше малка и аз дохранвам от самото начало.
Прекрасна е тази година есента, с малката сме навън по 2 пъти на ден. Сега вече вечер няма да може, но ще започнем да излизаме за повече време по обяд. Чакам с нетърпение да мине на 1 дрямка, което няма да е скоро. Но напролет ще е със сигурност, та да си излизаме за повече време Simple Smile
Колко време след като започнаха да се изправят нашите бебоци, започнаха да правят опити да ходят? Моята се изправя от вече месец, но не се сеща особено да върви. Иначе, държи се с една ръка за опората, или само с колянце или тяло се подпира. Прави уж някакви крачки настрани, но рядко. Напред, хваната за ръчички, не се сеща.

# 99
  • Мнения: 398
Здравейтте, момичета ☺ Ние сме добре, с изключение,че вече доста често се пуска да ходи сам ии преди 30мин падна ш си прехапа устата и сега ее подутт, ноо нали така растът.. Крис е много див, многоооо.. не се спира и съответно и паданията ни са често явление. По цял ден може да ходи за една ръчичка и изведнъж те пускаа ииии иска самичък. Рекорда ни е около 10 крачки и пада, но хубавото е.. че слага ръчички и не пада по лице😀😀 Нашият проблем със съня си остана... буди се нощем, не спи добре денем ии става в 6 сутринта зареден с нови сили😀

Криската го кръстихме още Септемрви месец, най-послушното дете, не поиска да излезне от водята и всички бяха очаровании😀

Сега един въпрос към по опитните мамчета... Според вас дали вече иска да мине на 1 дрьмка, след като спи толкова неспокоен.. Той става към 6:00-6:30 играем, ходиии ии после го слагам кэм 10... спи около 40мин и след това към 14:00-14:30 спи около час...Какво мислите?

Ето ни и нас от кръщенето ☺😀😀😀

# 100
  • Мнения: 3 283
Хубаво е като ни се раздвижи темата Simple Smile, честита годинка на дечицата дето са я навършили Simple Smile
Любе честито христианче.

Тонката успешно си пие от биберона дето е с три дупки 3+ месеца. Не му го сменям щом му е тамън, въпреки че сме купили 6+ с четири дупки. Вече пие мляко само два пъти сутрин и вечер.

Вчера видях, че са открили киндиру в квартала, просто минахме покрай него. Много се зарадвах, ще се запишем, йей Simple Smile
Та Блу, Тончето от над 2 месеца се изправя и засега само ходи покрай мебелите, но само ако иска да вземе нещо. В момента се интересува да се катери да взима неща от където докопа и да се навежда да вземе нещо от земята както е прав държейки се с една ръка.
В представянето на класа Уомбат в киндиру пише "Не бързайте да искате вашето дете да проходи. Времето, прекарано в пълзене, помага на неговото развитие."

Аз се чудя на въпросите от кога да му дам възглавница и от кога да предлагам вечеря.

Последна редакция: пн, 31 окт 2022, 11:13 от Одри ♡

# 101
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 907
Любе, честито християнче. Големи сте сладури цялото семейство. Пробвай малко да му увеличиш интервалите. Може да му идват късички вече, особено ако заспива трудно и се буди да играе нощем.
Одри, хич не бързам да прохожда. Тя сега е неудържима, а проходи ли, не знам какво ме чака. Пълзи бързо, изправя се, опитва всичко да докопа, бърка в саксиите, обръща ги на земята, онзи ден се покатери за миг на един стол в хола и се хвана за облегалката, съответно политна назад с него. Добре, че бях до нея и не се преби. Сега съм ги наредила кято наказани до стената, с облегалката към стената, за да не се катери по нея. Иначе, пълзи от средата на август, тоест 2.5 м вече, а от месец се изправя. Педиатърката каза, че около 1 г щяла да проходи, на мен не ми се вярва. Поне като пада, се сеща да седне, а не пада като талпа назад или напред. Дано е внимателна и с ходенето. В тая връзка - избрахте ли обувки вече? Вкъщи ясно, че ще е боса, накупих й ватирани противоплъзгащи чорапи. Но за навън какво да е? Ортопеда препоръча боси на Д.Д. Степ, но не сме ходили да ги видим още. Страх ме е, че докато тръгне да ходи, може да умалеят, а не са евтини.

# 102
  • Мнения: 9 173
Привет , момичета и честити християнчета и рожденници! От сърце им желая , а и на вас, да са здрави!!!
    Нашата Кати ходи за ръчичка, доста често се пуска и сама, прави около 10тина крачки.Все още не може да се изправя , ако не се държи никъде. Не я пресираме да ходи,когато тя се усети готова и това ще стане.
   При нас им ново 20 - тъй както си ядеше с апетит храната от кухнята , така рязко спря.Само като види купичка и лъжица и почва да пищи,да вика Не,не , и да ги бута. Минаха на хумана. Според педи заради зъбите е това,избиха вече общо 8 , един след друг. Майка й подхожда спокойно засега, смята да я остави още някой друг ден да позабрави лъжицата и да започне отново да й дава. Иначе яде парчета - напр.обича бебешките бисквити, банан, правим палачинки, сандвичи. Аз , като баба, леко се притеснявам, но си мълча.
   Когато й говорим повтаря след нас, по-скоро имитира звуците.Много се забавляваме, защото имитира дори интонация. Разбира ,когато й говорим, подава, взема, идва при нас.
   Тъкмо беше посвикнала с едната дрямка и смяната на времето много й се отрази. И вчера и днес става рано, в 6.30 и към 9.30 - 10.00 вече е изнервена за сън.Вчера спа  преди обед и днес пак . Явно ще почакат и с махането на предиобедната дрямка.
   И о ,чудо - пропи вода!!!Не е това,което се надяваме , но все пак. След всичките пари, които дадоха за всякакви модели чаши, аз купих едн шише с вода от Лидъл, с накрайник биберон, детско.И от него пие, и сокче със сламка пие. А от чаша със сламка не иска. Само се надявам скоро да започне да се храни отново,защото на последната консултация имаше само 100 гр нагоре.Пускаха изследвания, всичко е топ.
    Записана е на ясла госпожицата,след Нова година ще е ученичка.На баба й сърцето се къса , ппредложих си услугите ,но мама и тати смятат,че е по-добре при децата.

# 103
  • Мнения: 1 694
Момичета, какво мислите за ваксината против варицела?
В препоръчителния имунизационен календар е и изрових интернета за информация за нея, но мненията са 50 на 50 общо взето.
Аз ще слагам, на малкия батко сложих, на себе си също, така съжалявам,  че навремето я нямаше и големият я изкара, беше тежко. Защо пък са 50/50 мненията? Какво негативно може да има за тази ваксина?

# 104
  • Мнения: 393
Ами опасения всякакви-че се налага реимунизация на всеки 5 години и така при евентуално отлагане и заразяване на по-късен етап, ще се изкара значително по-тежко, че ваксината е всъщност жив щам и може да доведе до обратния ефект, че не предпазва реално от заразяване, а осигурява само по-леко изкарване... антиваксърски теории в Интернет много.

Аз се договорих с нашата педиатърка да я постави след Синфлорикса, който предстои в края на ноември, само ме предупреди да търся ваксината от сега, защото трудно се намирала.. аз обаче все още не съм разпитвала  в аптеките и не знам така ли е наистина.

Общи условия

Активация на акаунт