Стафилококус ауреус в осми месец

  • 860
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, след 3 дни влизам в осмия месец, а при микробиологията на влагалищния секрет онзи ден ми откриха Стафилококус ауреус. Имам направена антибиограма и започнато лечение по предписание на моя АГ. В интернет обаче прочетох, че бактерията е много опасна и може да засегне бебето.

 Въпросът ми е някой сблъсквал ли се е с този проблем и имаше ли последствия за бебето? Успяхте ли да се излекувате?  Не съм правила трета фетална, защото на предишната ми казаха, че няма нужда и все пак се чудя дали да не отида и има ли смисъл - ако нещо му има на бебето дали ще се забележи.

Много искам да родя естествено, но не съм сигурна вече дали е възможно това. И все пак, повече ме притеснява как ще се отрази на бебчето тази инфекция...

# 1
  • София
  • Мнения: 2 403
Доколкото знам, опасността е основно за преждевременно раждане, т.е да засегне мехура и да изтекат водите. Мисля, че обаче стрептококите са по-виновни в случая и златния стафилонок не толкова. На ФМ нищо не може да се види, което евентуално да е свързано с тази бактврия. Правете си лечението, включето пробиотик и стискаме палци за финал на време.

# 2
  • Мнения: 76
Аз имам тази бактерия от началото на бременността, но в носния секрет и не ми създава проблеми. И аз четох доста неща за този златист стафилокок. Ходих на УНГ и той ми каза, че ако не ми прави проблеми, да си живея спокойно живота.
При теб обаче е друго и си трябва лечение.
 В 4-ти мисец ми излезна Proteus mirabilis в урината и я лекувахме с антибиотик. Умрях от страх, че ще стане нещо на бебчо, но ме беше повече страх от преждевременно раждане заради тая бактерия. Изчисти се веднага гадината, така че спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт