Месечен книжен клуб и Двуседмичен разказен клуб

  • 6 128
  • 138
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 163
А, този разказ съм чела и той много ми хареса и въздейства. За разлика от следващите два в сборника, тях нещо не можах да възприема…
А и “Кръв от къртица” - самият разказ само го има на сайта на БДЖ в секцията за четене.

Последна редакция: сб, 27 авг 2022, 12:31 от fenyx

# 16
  • Мнения: 539
Аз даже съм напред с материала - вече прочетох предложения от fenyx разказ. Доволна съм, но засега няма да го коментирам. Hands Plus1

# 17
  • Мнения: 10 163
Радвам се, че ти е харесал, Elle Ganovska, хубаво е, че имаме и добра българска фантастика.
А на мен междувременно вече ми дойде идея за анкетата за октомврийската книга- въпреки, че всъщност е повест -  “Корабът” на Лиляна Михайлова. Но не знам доколко е достъпна библиотечно, не съм проверявала, електронно я нямам, имам на хартия книгата и пак бих я препрочела.
П.п. В Столична библиотека виждам 6 екземпляра сега
Скрит текст:
Не знам как ще излезе линка, но това е от търсенето:
https://ilib.libsofia.bg/bg/bool-simp.php?db=&outType=0& … Page=4&page=1

Последна редакция: сб, 27 авг 2022, 14:35 от fenyx

# 18
  • София
  • Мнения: 6 035
Записвам се и тук. Хартиеният дворец вече го позабравих, но не ми пречи. Simple Smile
За разкази - аз харесвам българските автори жени - Здравка Евтимова, Веселина Седларска. На Лиляна Михайлова съм чела само Малтица, но веднага ще се поправя щом в библиотеката има Корабът. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 773
Ако правим анкета за октомврийска книга, бих искала да добавя "Момичето с Гръмовния Глас" на Даре към опциите. Не съм я чела все още и ми е в списъка.

"Mалтица" мисля, че я има в Читанка. "Корабът" няма как да го намеря, но ще ми е интересно да чета впечатления.

# 20
  • Мнения: 5 144
Привет, пускам анкета с предложените разкази до момента. Анкетата ще е активна 5 дни.
Не мога да редактирам заглавната страница поради някаква причина, нямам опция. Ще подпитам модераторите защо така Simple Smile Но така или иначе ще се види избрания разказ за периода Simple Smile

# 21
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Заглавният пост може да се реклдактира за определено време. Винаги е било така. 24 часа, ако не се лъжа.

# 22
  • Мнения: 5 144
На темата ми в бременния раздел мога да добавям информация непрекъснато. Явно в различните раздели има различни правила.
Скрит текст:

# 23
  • Мнения: 3 342
Някой започна ли да чете "Хартиеният замък"? Аз я започнах с идеята да прочета само първата част - тази, която ще обсъждаме тази седмица, но така ме увлече, че ако имах малко повече време, сигурно вече щях да съм я завършила. В момента мисля, че съм малко преди четвъртата част.

Сега обаче ще ми е много трудно да обсъждам първата част, като се абстрахирам от това, което се случва после Sweat Smile

# 24
  • Мнения: 539
Аз започнах да чета "Хартиеният дворец" - намерих версия на руски и не ми пречи, защото знам езика много добре. Трудно ми върви, дано успея да прочета 12-те глави, които трябва да обсъждаме тази седмица. За разказ - гласувах за "Кръв от къртица", защото "Двубой с Касандра" вече го прочетох, а искам да заложим на българското.

# 25
  • Мнения: 10 163
“Кръв от къртица” е лесно достъпен и кратък разказ, единственият ми проблем с него него е, че втория му прочит ще е аналитичен, а не емоционален - както силно ми въздейства, когато го прочетох преди време.
Аз пък гласувах за “Островът” на Лиляна Михайлова, въпреки че тук достъпността не е толкова улеснена, защото това е прекрасен и доста интересен разказ (а и не само той, останалите в едноименния сборник също са чудесни), отново български автор, а според мен - незаслужено недостатъчно популярна.
На заинтересованите от разказа на Здравка Евтимова, качвам линк от сайта на БДЖ, където е достъпен за четене:

https://p.bdz.bg/www/k/r/krav-ot-kartica-42.pdf

Последна редакция: пн, 29 авг 2022, 10:57 от fenyx

# 26
  • Мнения: 5 144
С Хартиения дворец за обсъждане не знам как ще се разберем Joy вече се обърках коя история е на майката и всичките ѝ доведени бащи и коя на Ел и нейните Joy Но пробутвам по малко Grinning

# 27
  • Мнения: 3 342
И аз в началото трудно се ориентирах чия история чета.

# 28
  • Мнения: 189
Еха, каква хубава тема! И страхотна организация. Включвам се с радост.
Тази книга "Хартиеният дворец" даже не съм я чувала. Ще се радвам да получа помощ за електронен формат на англ. Hands Pray
За разказа вече гласувах. Забавно ми е, че избрах предложението на форумния ми адаш fenyx Laughing И аз като другия феникс обичам българска фантастика. Ами, това е засега от мен. Ще се опитам да бъда конструктивна и своевременна.

Имам въпросче, защото не съм наясно - като почне обсъждането на книгата и на разказите ще пишем мненията си в тази тема ли? Тя ще расте с новите обсъждания (на нови книги и разкази), или за всеки нов месец ще има нова? Ако човек иска да проследи дискусията за разказа, (да речем, защото не е чел книгата или просто така, или пък обратното - чете книгата, ама не се занимава с разказите) има ли как да се ориентира, или ще търси сред мненията?

Благодаря предварително за разяснението и отново за хубавата тема Simple Smile

# 29
  • Мнения: 5 144
Още се чудя как да го нагласим това с месеците. Но да, по-скоро за всеки месец, т.е. за всяка отделна книга ще има различна тема, така, струва ми се, ще е най-лесно за ориентиране. А и ако не мога да редактирам заглавната страница малко се обезсмисля - ще трябва да се търси по коментарите текущата книга.
Дай ми мейл на лично и ще ти пратя книжката Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт