Лято в Албена 2023г. (Тема 1)

  • 50 633
  • 733
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 733
Привет от "Гергана". Simple Smile
Много приятно ме впечатли посрещането. Има шатъл, охраната беше много любезен да обясни, шатъла ни взе веднага, помогнаха ни с багажа. На рецепция много любезно момиче ни настани.
Стаята - чиста, но си личи, че базата е поостаряла.
Морето чисто, зелен флаг, времето е чудесно, има много хора.
Засега единствената ми забележка е към асансьорите - малки, бавни, но не е болка за умиране, макар че сме на 9-ти етаж.

# 31
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Запис в новата тема да ви наглеждам.
Няколко дни не съм ви чела и като отворих.....415 коментара ....Simple Smile
А дано януари да са по нормални цените, иначе ще сменям курорта.

# 32
  • Мнения: 73
Цените в Албена много ми се иска да станат ,,по-нормални,, ,но не вярвам.Оттук-нататък моите очаквания са цените както в Албена,така и на всички други места да нарастват.

# 33
  • Мнения: 6 733
Аз да продължа с впечатленията от "Гергана" Simple Smile
Вечерята беше много разнообразна. Имаше скара (пилешки и свински флейки), отделно отвън на скарата печено месо, печен патладжан, свински ребра със сос, готвено телешко, печени патешки бутчета, макарони, салати, десерти (пресни плодове, пастички разни). Ядохме пилешки и свински флейки, много крехко месо, ребра с много вкусен сос.

Направи ми впечатление, че първите два реда шезлонги са празни, защото са платени. От Албена трябва да преосмислят това свое решение.

# 34
  • Мнения: 220
Служителят събиращ таксите за първите два реда..ей богу най-гадната работа има тоя човек, как издържа не знам .. И не знам защо албенци плащат заплата, като въпросните чадъри стоят празни при фул заетост на останалите.

# 35
  • Мнения: 195
Служителят събиращ таксите за първите два реда..ей богу най-гадната работа има тоя човек, как издържа не знам .. И не знам защо албенци плащат заплата, като въпросните чадъри стоят празни при фул заетост на останалите.

Много е печен - какви ли не капризи и конфликти разрешава ,на всякакви езици

# 36
  • Мнения: 6 733
Вчера след обяд нямаше никой на първите два реда пред Гергана.
Днес има 3 заети чадъра. Тъй като двата са точно пред мен, хората са без гривни за ол инклузив.

Чудесно време за плаж, морето е тепсия, жълт флаг.

П. П. Да се редактирам. Флагът вече е зелен.

Последна редакция: вт, 30 авг 2022, 10:39 от Fortuna

# 37
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Цените в Албена много ми се иска да станат ,,по-нормални,, ,но не вярвам.Оттук-нататък моите очаквания са цените както в Албена,така и на всички други места да нарастват.

Защо да стават "нормални" цените, като и така бизнесът им криво-ляво върви? Сезонът от година на година е по-къс. Как да паднат цените? Имат проблеми с персонала и какво ли още не. Просто защото не плащат и лъжат.
Мене лично най-много ме дразнеше това, че продават леглата си за 7-8 евро на ТУИ и Некерман, а на българи искат по 100 лева за голо легло. Ами да си ги предлагат на когото искат. Докато има заблудени да им ги плащат, значи ще ги искат. За безумия на цени по малкото останали ресторанти, магазини и барчета не ми се говори. Сигурно над 10 години не сме стъпвали там поради тия причини.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 639
Аз явно съм единствената, която напълно подкрепя и харесва решението на Албена за 1 и 2ри ред на плажа.
Така се легализира плащането за пазене на място, което се случваше и преди. Спряха тарикатлъците и пазенето на чадъри.

Все още не са пуснали цени за догодина...Да видим дали няма да държат сега 30 дена без нови оферти.

Последна редакция: вт, 30 авг 2022, 11:16 от gato

# 39
  • Мнения: 73
Сервитъорите в ресторантите,които отсервират чиниите,чашите,приборите отол инклузива тази година били по-доволни от заплатите-това лято им давали около 1300 лв.Това един сервитъор ни го каза

# 40
  • София
  • Мнения: 1 398
Здравейте, да дам пресни отзиви от Сенди бийч. Хотела е с перфектно разположение, в самия център на курорта, наоколо са красивите и поддържани градини на 5* Амелия, Маритин и Фламинго. Басейна е много чист, стаите също, реновирани и добре обзаведени. Не мисля, че хотела отговаря на стандарт 4*, може би 3* и половина. Терасите са поостарели, сушилни и ръждясали, но се преживява. Градината не е особено поддържана, а масите и столовете навън често са непочистени.
Храната е хубава и доста разнообразна. Сутрин на външната скара правят палачинки, на обяд и вечер - скара. Десертите не струват особено, но винаги има 4-5 вида плодове. За чистотата в ресторанта има доста какво са се желае, но пък персонала е безупречен, просто...народа е доста Simple Smile
Всички на смел баровете са много бързи усмихнати и отзивчиви. Има всякакви напитки постоянно. Хареса ми тяхното бяло вино, а на мъжа ми - ракийката собствено производство. От другите алкохоли на сме опитвали. За мен са важни содата с лимонче и хубаво кафенце.
На плажа има достатъчно място. Споменатите черни хапещи мушици вчера ни нагризаха яко, но днес сутринта са пръскали плажа и днес почти няма. Морето е тихо и чисто, видяхме само 2-3 медузи за няколко дни.

Последна редакция: вт, 30 авг 2022, 11:28 от sofyia

# 41
  • Мнения: 6 733
gato, сега се запазва от трети ред. 😀
Не подкрепям решението на Албена за платени 1 и 2 ред чадъри. На първи ред има не повече от 3-4 заети чадъри, втори ред абсолютно празен. Ние сме на третия ред. Пълно е с почиващи.

Имахме комплимент от хотела вчера при настаняването. Не знам дали е практика или като извинение, че бяха пропуснали да сложат чаршафи на дивана за детето. Съобщих за пропуска, отидохме на плажа и като се върнахме бяха постлали дивана, а на масичката имаше чиния с плодове (грозде, банан, ябълка, круша, портокал) и бутилка изстудено шампанско.
Засега съм доволна от обслужването, хареса ми кафето в лобито.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 639
Fortuna, но имаш опция, нали? Плащаш си допълнително и получаваш лукса да не спиш на плажа, за да не си на 10ти ред.
Миналата година и 3тите редове бяха заети точно както и сега, пазеше се до 4ти ред включително.

# 43
  • СИ
  • Мнения: 4 406
gato, сега се запазва от трети ред. 😀
Не подкрепям решението на Албена за платени 1 и 2 ред чадъри. На първи ред има не повече от 3-4 заети чадъри, втори ред абсолютно празен. Ние сме на третия ред. Пълно е с почиващи.
...

Преди години се сещам, че на всеки чадър висеше етикет с името на госта и хотела. За да няма бърканици и недоразумения. Сега не знам, защо не го правят. Който си е платил хотел, защо да не си знае и чадъра на плажа?
Лично аз не виждам кой знае какво в това да си на първи ред и целия плаж да ти минава през главата. Но всеки го разбира различно.

# 44
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Служителят събиращ таксите за първите два реда...
Много е печен - какви ли не капризи и конфликти разрешава ,на всякакви езици
За 16 плажа, 3 различни карета чадъри, не чухме/видяхме скандали между служителите (вървяха по двама) и настанилите се на 1-2 линия, последните си плащаха или се оттегляха назад.
Миналата година резервирахме за лято 2022г., с отстъпки за ранни резервации, на 02.09., дали ще ги пуснат до края на седмицата!?

Общи условия

Активация на акаунт