Лято в Албена 2023г. (Тема 1)

  • 50 903
  • 733
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 418
Последно чуденето ми е между Магнолия и Вита парк 🤔
Категорично Вита Парк. Класа отгоре + аквапарк.

Подкрепям за Вита парк!

Преди да почнем да посещаваме Ралица Супериор, 3 години сме били във Вита и бяхме доволни.

# 661
  • Мнения: 213
С нетърпение чакам отзиви от хотелите, които от тази година са УОИ /Гергана, Калиакра маре, Ралиците/! Освен вносния алкохол и евентуално удълженото работно време на баровете, какво има още ново. Има ли примерно фрешове, пакетиран сладолед, безалкохолно в битилка и т.н?
Здравейте,
От понеделник сме в Ралица Акваклуб. За пръв път сме в Албена и нямам база за сравнение.
Няма фрешове, няма пакетиран сладолед, няма нищо в бутилка, всичко е наливно. Водата също. Сладоледа във фризер и сам си слагаш във фунийка, трудно е.
Еспресо от единия вид машина не е лошо.
Готвачите са турци, част от персонала също, сервитьорите и барманите основно от Киргизстан. Не говорят български.
На рецепция бяха учтиви, но не се обяснява къде какво и как. От ол инклузив информацията им онлайн се ориентирах.
Опашки за храна няма. Ям основно салати, разядки тип турски. Скара правят, един вид риба и стандартните пилешки хапки и картофи.
Сутрин печивата са добри, палачинки американски.
Лично очаквах доста по-голям избор.
За въпроси съм насреща /)
Така и предполагах, че всичко ще е отбий номер и УОИ ще се отрази само на цената, но не е и на качеството, което е жалко и говори многооо зле за Албена! В края на м. Май бяхме в "Ефект Алгара бийч" в Кранево също на УОИ, където мога да кажа, че беше наистина Ултра. Сутрин на закуска хвърчаха кани и прясно изцедени сокове, различни видове пакетиран сладолед, поне 7-8 вида ПРЯСНО изпечен хляб от различни видове брашна /с квас, семки и т.н/, детска секция с каши, пъренца, сокчета, адаптирани млека ....... И това в нисък сезон! Страхотни коктейли, а минала година в Калиакра когато попитах за Мохито бармана каза, че не правиле понеже става бавно и като се наредят 10 румънеца за такъв коктейл правели опашки:))))
Няма такива екстри Simple Smile
Иначе като добавка има хубава диня и череши, като свърши зареждат отново. Има възрастна дама като хостеса българка и младо момиче - много мили и отзивчиви.
Относно питането за аквапарка - за децата е супер голям е, водата за мен е топла. Децата ми се къпят в нея, като едно от тях не е много голям фен на водните забавления.  Има много спасители, което също е голям плюс.
Морската вода също е добре - топла и чиста.
В добавка за храната има и няколко вида готвени неща, тип кавърма, мусака, крилца/бутчета. Няколко вида различни картофи. Десерти не съм пробвала - но има - пак турски тип /без баклава/, торти, пана кота, реването било хубаво.
Иначе от близки - оплаквания относно чистотата и състоянието на вилите.

Здравейте, аз искам да попитам  дали сте доволни от детската анимация в "Ралица Акваклуб"? Може ли да ни предоставите допълнителна информация, на базата на Вашите лични впечетления? Благодаря Ви предварително.
Признавам, че единствено една вечер отидохме на детската дискотеката, която е от 20:00-20:30 пред Ралица Супрериор. Обичайните танци, две момичета показваха, раздаваха се. Не правя сравнение, били сме само на турска такава, в по-голям мащаб. Детски клубове не сме посещавали. Може би наистина тази липса на информация при настаняване в един момент дразни.
Иначе последните две вечери разнообразието в храната се увеличи, много повече салати, готвените също се разнообразиха + омлет на закуска.
Момчето на шезлонгите на плажа беше много мило.
На плажа в ресторант Рай храната е доста бедна откъм избор, имаше пица, децата си хапнаха. Има наливна бира. Аз пия вино и си платих чаша розе - 7лв.

# 662
  • Русе
  • Мнения: 712
Ресторант Рай е .... колкото да се води, че е ресторант на плажа.

След 20 дни сме на Вита парк, изпадна супер цена, децата ми надуха главата за аквапарк, а този си е ок, посещавали сме го и преди.
Е поне за напитки, плодове и нещо леко за хапване става. Пък и дамата избира м/у Магнолия и Вита парк и аз просто изброих преимуществата му пред Магнолия, за която последно както се разбра ще има чадъри на плажа, но някъде след Арабела, което си е доста вървене пеша, защото до там шатъли няма, а ескалатора я работи я не.

# 663
  • Мнения: 1 077
E да, просто да е наясно, че е по-добре да си обядва в ресторанта на хотела.

# 664
  • Мнения: 798
Признавам, че единствено една вечер отидохме на детската дискотеката, която е от 20:00-20:30 пред Ралица Супрериор. Обичайните танци, две момичета показваха, раздаваха се. Не правя сравнение, били сме само на турска такава, в по-голям мащаб. Детски клубове не сме посещавали. Може би наистина тази липса на информация при настаняване в един момент дразни.
До рецепцията на Ралица Супериор има табло с подробна информация за анимацията. Предполагам, че има такова табло и до рецепцията на Акваклуба. Там не съм била от 8 г и не помня.

# 665
  • Мнения: 463
Ние миналата година бяхме в Ралица Супериор. Бяхме супер доволни от обслужването, чистота, храната, но най-вече от анимацията. И за децата, и за нас възрастните беше повече от отлична Simple Smile Запознахме се с повечето от аниматорите много мили, възпитани младежи, на които им личеше, че с желание работят и се забавляват. Децата ги обожаваха и си ги търсиха, но и аниматорите тях. Беше първата ни истинска почивка, от както имаме деца 🤗
Дано и в Калиакра Маре тази година е така. Утре сме там..

# 666
  • Мнения: 213
Признавам, че единствено една вечер отидохме на детската дискотеката, която е от 20:00-20:30 пред Ралица Супрериор. Обичайните танци, две момичета показваха, раздаваха се. Не правя сравнение, били сме само на турска такава, в по-голям мащаб. Детски клубове не сме посещавали. Може би наистина тази липса на информация при настаняване в един момент дразни.
До рецепцията на Ралица Супериор има табло с подробна информация за анимацията. Предполагам, че има такова табло и до рецепцията на Акваклуба. Там не съм била от 8 г и не помня.
Не съм видяла, което значи, че не е било нещо очакващо да привлече вниманието ми.
Затова казвам, че е редно дори да посочат - информация за дневни активности- там, яде се - там, може да ползвате - това, това и това. С три деца - има нужда от конкретика.
Истината е, че хотела надмина очакванията ми без да ни интересува анимацията. Храната беше добра, мил персонал, аквапарка е голям плюс, плажа също Simple Smile бих посетила отново

# 667
  • Перник
  • Мнения: 73
НЯМА анимация нито в Орхидея, нито в Магнолия, нито в Компас и няма да има тази година!

Благодаря!
Последно чуденето ми е между Магнолия и Вита парк 🤔
Определено Вита Парк. Миналата година бяхме там и останахме доволни. Имате си включен аквапарк и ресторант Рай на плажа. Ние гледахме и вечерната анимация на Ралицата.

# 668
  • Мнения: 418
Признавам, че единствено една вечер отидохме на детската дискотеката, която е от 20:00-20:30 пред Ралица ...
До рецепцията на Ралица Супериор има табло с подробна информация за анимацията. ...
Не съм видяла, което значи, че не е било нещо очакващо да привлече вниманието ми. ....

Предните години даваха при настаняването описание на програмата на ол инклузива, къде, в колко, какво включва. Разписание на шатъла също. За анимацията знам, че на радио точката и до лоби бара има инфо и от там се ориентираме. Истината е обаче, че за толкова години не съм разбрала къде се занимават с малките деца в Ралица Simple Smile
Надявам се и ние да останем доволни.

# 669
  • Мнения: 463
За анимацията на по- малките има детски кът в Ралица Аквапарк. Там рисуваха, рисуваха ги и по лецата, правиха им прически, играха на различни игри. Не си спомням точните часове, но ги имаше на информационото табло и от там се информирахме и ние. По същото време имаше игри навън и на басейните на Ралицата за по- големите деца и възрастнте.  Моят мъж даже толкова го увлекоха младежите с ентусиазма си, че няколко пъти се включихме, даже и на уроци за латино танци ходихме Simple Smile

# 670
  • Мнения: 35 182
За колко голямо дете е подходящ аквапарка?

# 671
  • София
  • Мнения: 1 184
Аквапарка става за много малки деца. Моето беше за първи път на 4 и със сигурност имаше много по-малки. Той по-скоро за големите да се оказва скучен.

# 672
  • Мнения: 213
Може би причината е по-слабия сезон, нямаше много хора из цяла Албена. Последните дни видях аниматори, имаше дартс и тенис на маса. Радиото не съм чула да работи Simple Smile
Не ми дали описание за ол инклузива, има табло с разписание на шатъла. Ние не го използвахме, возихме се на влакчето два пъти, иначе се разхождахме пеш Simple Smile
Иначе аквапарка е супер. Най-малкото ми дете на 3г също се пускаше на някои пързалки.

# 673
  • Мнения: 8
Албена си е хубаво и спокойно място, но.....От година на година качеството мисля спада. Тази година сме на Калиопа. Храним се в Сенди бийч и храната си е еднообразна с леки заигравки на скарата вечерта. Масово виртнамци отсервират (може би за това няма много кучета и котки Simple Smile - учтиви са и говорят руски Simple Smile По плажа и по басейните спасителите (и не само) са на следпенсионна възраст. Персонала по рецепциите са имам чувството деца, които не знаят нито как да те посрещнат, нито как да те изпратят. Чудно ми е защо първи и втори ред чадъри са на една цена, а не втори да е по евтин. Пък и защо цената за клиенти на хотела и за външни е една и съща? Направили са зелена зона (уж за по чист въздух) добре, но в момента, е който платиш 20 лв на ден, вече няма проблем със замърсяването на въздуха. Друго, което ми направи впечатление е хвърчащите електрически автомобили, карани от непълнолетни деца, без ясна представа дали имат представа от шофиране - доказателство за това е една саксия по малко до хотел Добруджа Simple Smile Иначе Албена си е Албена, НО...... Simple Smile

# 674
  • Русе
  • Мнения: 712
Ние миналата година бяхме в Ралица Супериор. Бяхме супер доволни от обслужването, чистота, храната, но най-вече от анимацията. И за децата, и за нас възрастните беше повече от отлична Simple Smile Запознахме се с повечето от аниматорите много мили, възпитани младежи, на които им личеше, че с желание работят и се забавляват. Децата ги обожаваха и си ги търсиха, но и аниматорите тях. Беше първата ни истинска почивка, от както имаме деца 🤗
Дано и в Калиакра Маре тази година е така. Утре сме там..
С нетърпение очакваме отзиви за Калиакра маре!

Общи условия

Активация на акаунт