На море в Гърция 2022 - V

  • 54 220
  • 767
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 011
Какво е мнението ви за Неа Перамос и Неа Ираклица, точно там не сме ходили досега и ме интересува хубав ли е плажа и как са цените в заведенията.Някой ви беше споменал наскоро,че цените в ресторантите са много високи в Неа Пеламос,вярно ли е?

Според мен цените там са неоправдано високи. Цяла Южна България се изсипва там през лятото и в пиковия сезон прекаляват с цените. За шума и навалицата по плажовете и улиците няма да отварям дума. Simple Smile
Общо взето усещането за мен там е, все едно съм в Приморско, но на по-висока цена.

# 706
  • Мнения: 7 190
хе , хе , всеки сам си ПРЕЦЕНЯ Simple Smile най - близките морета и плажове хич не са малко = 12 000 км. гръцки , 8 000 км. турски и за капак 380 км. БГ и със сигурност над 20 000 хотела и безкрайно число къмпинги , вили , пансиони , къщи за гости и отделни ваканционни апартаменти - ми даже да СЕ ПОБЪРКАШ ОТ ЧУДЕНЕ КАКВО ДА ИЗБЕРЕШ

Ама разбира се.
Но аз не Ви питам нито къде са най-близките, нито най-далечните плажове. Въобще лично Вас не питам нищо, че и да ме цитирате.
Информацията е на един-два клика.
Тук обменяме личен опит. Аз казах моя. Толкоз.Smile

# 707
  • Мнения: 23 466
Смейте се, ама без тенджерата под налягане не ходя в Гърция.Всичко става в нея и без да има фурна.😂

# 708
  • Мнения: 11 304
misssixty223
Плажът в Неа Ираклица е пясъчен, няма камъни, няма таралежи, има заведения на една ръка разстояние и като цяло е това, което много български почиващи търсят. НО аз лично в такова струпване на чадъри, шезлонги и хора не мога да дишам.
За Перамос и Амолофи е писано по-назад, там е същото, като разликата е, че плажът е по-голям и хубав, а музиката в заведенията - по-силна. Да, ходи се с кола, като всеки бийч бар има собствен паркинг.
Цените не са трайно по-високи, отколкото другаде в близка Гърция.

# 709
  • Мнения: 23 466
Мин. година музиката на плажовете на Перамос ми размъти мозъка буквално.🤦🏻♀

# 710
  • Мнения: 9
Плажа Ammolofoi/Амолофи в превод (пясъчни дюни) е с дължина 3км,разкошен е с мек жълт пясък, но е пренаселен лятото.Бил съм на различни плажове пренаселени или пусти.Бях там началото на август тази година.Музиката е микс както и хората там. Иначе е идеален за деца.Добре е, че е на 24км от град Кавала и там има болница ако се наложи.В Кавала също може да видите исторически забележителности като крепостта или акведукта Камарес и старият град, града е амфитеатрално разположен и със своята стара част малко ми напомни моят роден град Велико Търново само , че е на Егейско  море. Освен това има хубави заведения с прясна морска храна.Споделям част от малкият ми скромен пътепис.

Скрит текст:
Видях емблематичния хълм и под него много асми с десертно бяло грозде.Сред пясъчните дюни и Неа Перамос се простира полуостров Врасида Гърция, с много малки плажове и заливи за плуване и опознаване.Светът е дом на невероятни природни мозайки с красиви плажове.Всеки от тях блести по свой начин-някой са благословени с бял пясък, други със златист пясък, някой са заобиколени от причудливи скални образувания, други са скрити от Света, някой се намират в курорти.Един от тя е Ammolofoi/Амолофи в превод (пясъчни дюни) е с дължина 3 км и впечатлява със своите кристални чисти води за които има син флаг.Знаете ли какво означава син флаг.Това е стандарт сертификационна процедура за плажове и яхтени пристанища, управляван от Фондация за екологично образование стартирала като европейска инициатива през 1987г. Син флаг получават само плажове постигнали успех в редица критерии по които се оценяват- чистота, достъпност, безопастност, екологично образование. Златистият пясъчен бряг е носител на син флаг заради чистотата си, красотата и опазването на околната среда в региона и се намира на 4 км от Неа Перамос,на 24 км от Кавала, на 135 км от ГКПП Кулата, на 107 км от ГКПП Илинден и 150 км от ГКПП Маказа. Неговите води са плитки и подходящи за семейства с деца, на 30 метра дори и на места 50 метра навътре в Егейско море е плитко до кръста.Дъното е чисто без камъни, медузи, щипалки, миди и водорасли.Той е “разделен” на три плажа (от изток на запад) посредством скали. Близо да скалите може да видите различни риби и дори октоподи. В близост до плажа се намира и смесена гора от средиземноморски бор- пиния,лавър,дъб, маслина която дава хлад. На него има много плажни барове –Paradise Beach, Blu beach bar, Peponi beach bar, Koo,Wave, La Roca,Riva beach с барбарони комплекти, плажни принадлежности и е подходящо за релакс. Има достъчно място за паркиране на автомобили.За гостите на заведенията има безплатни покрити със зелено зебло паркинги и безплатни съблекални,душове и тоалетни който се почистват постоянно. Плажа е 3 км дължина и може да си избереш къде да отидеш, ние избрахме дюните в средната част Paradise Beach там е малко шумно и по-подходяшо за младежи и млади семейства.Като си поръчаш 2 кафета по 4 евро общо 8 евро (16 лева) получаваш 2 малки минерални води,чадър,2 броя щезлонги и масичка. Можете да се насладите на аромата на кафето си, докато наблюдавате  безкрайното синьото Егейско море, а когато има добра видимост и ясно небе можете да видите остров Тасос и полуостров Атон както ги видяхме ние.Запознахме се с нови хора и беше много приятно.Актуални цени на Paradise Beach за което получаваш чадър,шезлонг,масичка:
- гръцко кафе еспресо – 4 евро (8 лева) подарък малка минерална вода 500 ml
- фрапе 5 евро (10лева)
- клуб сандвич  5 евро (10 лева)
- салата различни видове 7 евро (14 лева)
- гирос  (гръцки дюнер) 9 евро (18 лева)
Гостите на Амолофи са микс от предимно Балканския полуостров местни гърци, българи, сърби, румънци,македонци,турци и  малко от Западна Европа-англичани,германци и малко скандинавци.Имайте предвид,че събота и неделя е добре да се тръгне до 15.00 часа оттам защото има много хора на еднодневен плаж от България който се връщат в Югозападна и Южна България.По-малко хора има през седмицата.Касовата бележка се закачва от сервитьорката на чадъра така,че не я махайте. На този плажен бар музиката е микс включително и гръцка.Който иска по-тиха ненатрапчива музика или никаква музика може да отиде на запад 600-700 метра по плажа до Wave,там е тихо и спокойно в неделя в 09,00 часа имаше само 5-6 души на 50-60 метра морска ивица със съответните плажни принадлежности.Там и е по-евтино от Paradise Beach.Скалата разделя средната част от западната по-тиха част Amos beach.В Северна Гърция има множество райски кътчета, които могат да ви предложат както незабравими емоции, така и релакс и спокойствие.Тук е удобна нощувка в Неа Парамос,а оттам са само 18км до Кавала.Ние продължаваме към Кавала.Едно такова ми е синьо с цвят на лято и море.
Скрит текст:

# 711
  • Мнения: 655
Напоследък темата е доста неактивна. Явно не са много лудите като мен, които вече правят програма за следващото лято 😁
След две чудесни почивки тази година на Лефкада, Кефалония и Скиатос ми се иска следващото лято пак да сме по някои гръцки острови и ми изникнаха много въпроси.
За първата почивка (вторите две седмици на юли) се колебая между Парос (Писо Ливади) + Наксос (Плака) или Китнос (Хора) + Сирос (Ермополи). Кой вариант бихте ми препоръчали - къде плажовете са по-хубави? А вятърът проблем ли е? Сещам се за стари постове за някои острови, в които се говореше за силен вятър, който е накарал хората да се вдигнат от плажа, но тогава не запомних детайли, защото тази група острови тогава не ми бяха цел. Локацията, която съм избрала на съответните острови, удобна ли е за обиколки и има ли достатъчно и хубави заведения? А цените на тези острови съпоставими ли са със Скиатос например или са доста по-високи?
Втората почивка на Закинтос мислех да е в края на август до към 6 септември, но по ред причини се налага да е малко след средата на август. Затруднявам се да избера локация. Мислим да сме 10 нощувки и се чудя дали има смисъл да ги делим на две по пет или ще е достатъчно удобно за обикаляне, ако сме на едно място. Съответно моля за препоръки за селца, които да са удобни и уредени откъм таверни, пекарни и т.н., но да не са поангличанчени. Чудех се на Закинтос има ли село, което да е подобно на Диварата на Кефалония - хем удобна отправна точка за обикаляне на острова, хем с хубави таверни, хем спокойно.
Знам, че някои от въпросите са дискутирани преди време, но не се справям с търсачката.

# 712
  • Мнения: 11 304
Втората половина на юли е много натоварено на Цикладите. Освен това е баш сезонът за мелтемите. Възможно е и да не духа - с малка вероятност. Почти сигурно ще духа (то от една страна е хубаво, защото иначе не се диша от жега, но пък никак не е приятно плажуването при силен вятър).
От изредените четири острова Парос е най-туристически и ще е най-скъп и неприятен през юли, а е и най-ветровитият. Наксос е голям и има дълги плажове, някои от които не са толкова комерсиални.
Китнос и Сирос би бил моят първи избор (на Китнос не съм ходила, де, само съм го проучвала), но и двата са с малки плажове и може да се окаже, че инфраструктурата е претоварена, въпреки че като цяло не са от най-туристическите места в Гърция. Освен това не бих отседнала в Ермуполи в сезон (правила съм и това).

Закинтос е достатъчно малък и за една база. На западния бряг няма селища и ако не сте гмуркачи, ще ходите един или два пъти за цялата почивка. За вътрешни села не мога да помогна. Ние сме били на плажа на Трагаки, малък и непопулярен, къщите рехаво в маслинова гора. Имахме магазин и бийч бар на пешеходно разстояние, но не и ресторанти.
Лимни Кери също ми се видя добро място, сравнително тихо въпреки лодките за екскурзии до Маратониси. Плажът не става много.
Избягвайте Лаганас, Циливи и Аргаси. Повечето пясъчни плажове са концентрирани в този район обаче.
Може да помислите за обръщане на сезона за двете почивки. На Цикладите септември е най-хубавият месец. Юли ще е натоварен и на Закинтос, но все пак такива проблеми с вятър на Йонийския бряг няма да имате.

Хубаво е, че някой прави планове за догодина Simple Smile

# 713
  • Мнения: 655
Много благодаря, Параход!
Защо не препоръчваш Ермуполи в сезона?
Предложението за смяна на почивките е разумно, но последните две седмици на юли имаме годишнина с мъжа ми и РД и тогава е опцията за по-дългата почивка, което означава, че тогава трябва да са два Цикладски острова, защото другата почивка от 10 дни няма да е достатъчна за тях, за неизбежните 2 нощувки в Атина и за пътуване. Освен това нямаме възможност за отпуск в началото на септември, а след 9-10 септември не ни се рискува, защото последните две години при ранно септемврийските ни почивки доста се съобразявахме с капризите на времето. Не че юли и август има гаранция, но все пак…
Не държа на много дълги плажове. По-важно е да са красиви и по възможност без вълни.

# 714
  • Мнения: 11 304
Ермуполи е огромен за островните мащаби град, столица на Цикладите. Изключително оживен, шумен и с натоварен трафик - долу в центъра и около главните улици. Нагоре към Ано Сирос пък денивелацията е огромна, предимно са стълби или тесни улички, достъпни само с мотор. Освен това няма плаж в и около града.
Прекрасен град е. Препоръчвам го горещо. Но не е за почивка.
Другите предложени локации са избрани добре, по мое мнение.

Бих пробвала Сирос и Наксос като комбинация, вероятно ще се окаже и по-лесна логистиката, отколкото с Китнос.

# 715
  • Мнения: 655
Ние мислим само да отседнем в Ермуполи, да се разхождаме там вечер и да ползване удобствата като заведения, магазини и т.н., а през деня да обикаляме острова и плажовете. Затова не ме притеснява липсата на плаж. Тази година единственото място, на което спахме и пробвахме плажа му, беше Трулос. На всички останали места изобщо не пробвахме най-близкия плаж. Гледах снимки на Ермуполи и ми се стори много цветен и живописен и затова ми се стори добра идея, но като казваш, че е голям и шумен, се зачудих дали паркирането няма да е проблем.
Благодаря за предложението за съчетаване на Сирос и Наксос. Ще проверя как са фериботите като дни и цени 😊

Малко извън темата - някой знае ли защо много къщи на Кефалония (сега гледам за нощувки на Закинтос, та и там видях такива) нямат покрив, а само плоча със стърчащи арматури?

Последна редакция: чт, 08 дек 2022, 01:16 от Divi_86

# 716
  • София
  • Мнения: 1 262

Малко извън темата - някой знае ли защо много къщи на Кефалония (сега гледам за нощувки на Закинтос, та и там видях такива) нямат покрив, а само плоча със стърчащи арматури?

Имаше нещо с данъците, водеше се недовършен строеж, и не плащаха или плащаха по-малко данъци. Не е само на Кефалония.

# 717
  • Мнения: 1 658
Ааа, аз също правя планове, пък дали ще стане,  кой знае. Simple Smile
Понеже през другото време планирам повече активни пътувания, за първото ми море с Гърция искам абсолютно "нищоправене" по мои представи с много плуване и по-малко хора, та съм се спряла на Наксос с Куфониси за края на юни. Засега имаме купени самолетни и фери билети до Наксос плюс запазени нощувки, че в Куфониси няма много варианти все още. Нека ни се сбъдват мечтите за почивки и дестинации.  Пък и не само за тях.

# 718
  • София
  • Мнения: 12 054
2019 в края на юни беше такъв ветрилник на Наксос...
И на Наксос, и на Куфонисия си имаше доволно навалица.

Аз чакам с нетърпение да дойде 26 декември, за да тръгваме отново.

# 719
  • Мнения: 655
За Закинтос плаж Амуди добра отправна точка ли е за обикаляне и достатъчно уреден ли е районът откъм таверни и магазини?
А между Амуди, Василикос и Лимни Кери кое бихте ми препоръчали като база за настаняване?
Змия, благодаря за информацията. Доста ме притесняват ветровете, защото освен че искаме да разгледаме и да се насладим на Цикладската архитектура и пейзажи, искаме и доволно да плажуваме, което при силен вятър ще е трудно май. Продължавам да обмислям вариантите и всяко мнение ми е от полза ☺

Общи условия

Активация на акаунт