Третокласници 2023/2024

  • 23 921
  • 656
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 515
Каката ходи на спортни танци от година и половина, пробвала е карате, плуване и разни други неща, но танците й харесват.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Suprema, да, готини са предизвикателствата.
Нашата класна е много дейна в тази посока и постоянно има и такива забавни материали.
За празника на буквите пък им беше подарила едни готини тефтери писма в комплект с химикал, съответно с момчешки и момичешки принт и задача да напишат писмо на нея, на мама, на тати, на баба....
Листчетата се сгъват в различна форма и става интересно. Не е просто чист лист.
И децата писаха, стараха се да няма грешки.
През годината им прави и мини състезания в класа с грамоти изработени от нея.

Ооо, говорете ми за спортове и извънкласни занимания. От 2 годишен е почнал да ходи къде ли не.
Ангилйски(Helen Doron и после Британика), Пам и Бу имаме една академия за деца 2+ и там ходихме повече от година, ментална аритметика (smarty kids), айкидо, народни танци, флай йога и на края оставихме само плуване, защото на мен ми дойде too much 5 дни седмично да ходим някъде вечер, защото по едно време отказах и уикенда. Той е за почивка!
Щом започна първи клас остана само плуването, но то е сериозно. Повече от половин година е картотекиран състезател, ходи по състезания и си покрива резултатите повече от добре, така че за сега е това.
Искаше и още на моменти споменава футбола, но за сега е на stand by.
Не знам дали ще реши да пробва и друго, ако да и аз съм съгласна, но плуването му е страст, виждам и резултатите по физиката му, дишането, така че няма да позволя да го спре дори и по някое време да го домързи, защото е натоварваща. 3 пъти седмично по над 1.5км.
За момента аз нищо повече не предлагам и попринцип и не искам.
Наблягаме и на математиката, защото ходи и на състезания (в 1ви клас 6 медала от 6 състезания) и това си отнема време. Колкото и на детето да му хареса и само да иска да решава задачи, времето си е време.

Ще ви споделя няколко книжки, които на пръв поглед доста харесахме. Чакам още 15-20 дни да привърши задължителния списък и ги почва. Всяка е поредица и като видя коя най-много му хареса ще взема още от нея. За сега х 1 от трите поредици. Избрахме ги заедно и то по това, че е голям фен на видеата "Инспектор Хектор" в уча.се.

Последна редакция: нд, 07 авг 2022, 12:03 от eli70o0

# 17
  • София
  • Мнения: 8 645
Suprema, на първия етаж в дясно е коридорът на първокласниците. Тази година са на втория етаж нашите, в техните стаи ще влязат сегашните първокласници.
Той беше на занималня 3 седмици в училището, организацията им куцаше...нас по-скоро ни напрегна да ставаме и да го водим, на обяд да взимаме, отколкото да ни облекчи.
Той на нищо не ходи, чат пат правят йога с приятелски деца, защото до нас има едно студио. Иначе иска на футбол да ходи, но миналата година след онлайн обучението се смени програмата и футболът се застъпвашв с шаха, а той ходеше на шах.
Добър беше, ше видим тази година, искам пак да го запишем. Ходи на няколко турнира и спечели някакви медали и малки наградки.
Шахматист няма да го правим, но ми изглежда подходящо за него, защото според логопеда има някои когнитивни затруднения и си мисля, че с шаха ще тренира памет, това да планува стратегия, да следва някаква последователност.
Дано направят програмата добре и да може да ходи на футбол или друг спорт. И на английски искам да го запиша, пе има интерес, но учителката им е потресаваща и не мисля, че от нея нещо ше схване. А ние просто нямаме време Frowning1 От есента ми започват два курса и не знам кога ще спя 🤣 покрай деца, работа и учене. Камо ли да му помагам за нещо.
Ходи два пъти на айкидо. Първият оът да гледа, вторият път е ревал и пищял отпред да не влиза и баща му си го прибра. При нас няма плуване, както и разни школи. Всичко е в Гео Милев, сравнително далеч и няма време след училище да ходи(свършва в 17:25) А и на логопед ходи.
Ще видим как ще нагласим програмата тази година.
От списъка с пожелателни книги е чел 4-5 глави от Патиланци и това е. Иначе чете понякога Агата, Лоши момчета, но почти не хваща. Нямам и аз нерви да го карам, цялото ежедневие е разграфено за какво ли не, аз самата уча, че имам изпит този месец.
Сестра ми една книга не прочете за 12 годинк Laughing Нито мъжът ми е. Изкласиха, след училище започнаха да четат.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Ей, супер, спортът явно е добре застъпен. При моя син - ходи на плуване с цел каляване и увереност, категорчно мрънка, че ми е студено във водата (21 кг е), а в училище е записа на баскетбол. Не проявява кой знае какъв интерес към някой спорт, като изключим колелото, където кара като бесен. Със занималнята освен спортът в училище и уикендът плуването, не мога да се разкъсам чисто времево за още нещо…  Бих искала да пробва и друго, но как да го организирам…

Дези, и моят беше на Заедно в час в 119. Ако сте били 1 клас, вероятно са се засекли с моя Simple Smile

Да споделя и друго - от понеделник ще е със шини. Като носила шини дълго време, направо ми се къса сърцето. А той, горкият, въобще не осъзнава какво го чака. Ще трябва да го носи денонощно Sad

# 19
  • София
  • Мнения: 8 645
Аз намерих басейн и плуване до Парадайс център, където важат мултисоирт карти и може без записване, да ходи, когаро поиска. Но пак, заради липса на време, така и не се класираме.
Не знам дали са били в една група, много ми беше объркана системата им Sweat Smile
Във формата за записване избрах да е първи клас, после се оказа, че в първи клас са деца след предучилищна, които се подготвяр за първи клас. Аз и майка на негова съученичка се бяхме объркали и го преместиха във втори клас, коеро било- първокласници преди втори клас.
Но дали е така 🤣 Не се знае. Той каза, че са две групи втори клас. В крайна сметка съученичката му не ходи, защото не и харесало, само той си беше.

SupremA, къде ходите на ортодонт? И на моето са му нужни, но заради целодневното обучение по-нататък ще е малко хамалогия с излизането за прегледи и процедури, иска ми се да му намеря нов зъболекар, който работи в един кабинет с ортодонт. И първоначалните прегледи се надявам да ги направим до началото на годината.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Дези, не са се засекли значи. Родителите можеха да избират - ако избират 1ви клас, значи ще им се преподава материалът за първи кла, а ако изберат втори - ще им представят за втори клас. Аз не го преместих и той си остана с първи клас. Доби увереност, че може и знае, помагаше на по-малките. За мен това беше целта. Той е в силен клас, трудно му е доста и самочувствието пострада.
Моят зъболекар работи с деца и има много опит. За второ мнение обаче искам да го заведа, имам независими препоръки за Дучев в Младост 4.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Suprema, не знам за шините преди години, но днес става точно 1 година моя откакто е с шина.
Няма драма.
Денонощно е с нея без на тренировките по плуване.
На училище ходи с шина като си има кутия, която съм закрепила да не може да се отделя от раницата и ако има проблем с някоя храна си я прибира, но главно с нея се и храни навън.
Тепърва ще има все повече съученици с шини и мисля, че ще е още по-лесно.
За сега бяха само той и едно момиченце, но то носело само нощем и на училище не е с шина.
И аз като теб го мислих много, защото пък аз съм с брекети и в момента и знам бремето, но той го прие много по-леко и лесно от мен.
Спокойно! Ще се справят децата!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 948
По повод това, че все повече деца ще имат шини, още в детската градина имаше няколко с тях. Една вечер се прибира и като се затръшка, че и той искал, пишман станах.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Втори ден е със шините. Май не усеща какво приключение ще е това, а на мен сърцето ми е свито, но гледам да не го показвам.

# 24
  • София
  • Мнения: 8 645
Ще свикне някак, нещата ще се наредят. Ако се притесняваш за подигравки- ако не е това, ще е друго. Дразнителите се хващат за всичко.
Моето иска шини и само пита. Чул ни е явно, като сме обсъждали, че са му криви долните зъби и някакви такива и се е притеснил. За него си мисля, че в началото ще подейства добре за самочувствието. Нататък вече не знам.
За дрехите е голямо притеснение и не мога да разбера дали някой наистина му се е подигравал или той си слага сам спирачки и се притеснява. Всичко трябва да е тъмно, черно, да няма щампи. Вкъщи си харесва някакви неща, но в училище не ги носи, за да не му се подиграват. Питам го за какво са му се подигравали- не искал да говори, друг път ми казва "за нищо, аз така искам".
Надделява това, че той си е внушил нещо и се притеснява. Съвсем нормално се облича, като другите момчета. Да не кажа, че ако оставя на него, ще е целият в черно, евентуално щампа Minecraft, и пак се отличава, защото другите са цветни, с разни риби, животни, динозави по тениските. Щом те носят ми е съмнително да св подиграват на него за същото.

# 25
  • Мнения: 12 004
За пореден път се радвам, че нашите са с униформи. Даже днес пуснах поръчка в Джордж за цели ризи и панталони за малкия, за каката само две ризи. Вратовръзки, суичери и летните униформени блузи си ги имат от миналата година. Извън училище ходи шарен. Купувам предимно от Пепко, претенции няма. Децата около нас също носят Пепко и Уайкики. Ми на 7-9 какво да носят?

# 26
  • София
  • Мнения: 920
Чета ви за шините. Каква е тази "мода" още в детската градина или първи клас да носят шини. Че моят има 3 постоянни зъба в главата си. Струва ми се абсурдно и малко комерсиално като подход от страна на ортодонти и зъболекари.

# 27
  • Мнения: 743
И моята щерка ще я водя на ортодонт другата седмица. При нея постоянните зъби изпреварват падането на млечните. До сега все някак се нареждаха, но на долната челюст един си остана навътре във венеца.

# 28
  • Мнения: 12 004
Зъбите на сина ми излизат големи и криви, но после успяват да се наместят сами. Явно в началото челюстта му у по-малка и затова така, с израстването се оправиха. Бая се бях шашнала, пари за шини и брекети нямам, а едно долно зъбче беше избутано през венеца отпред от околните. Ей, оправи се само, чак не повярвах.

# 29
  • Мнения: 1 715
Комерсиално е, разбира се. От всеки клас избират поне по десет, когато ходят в училище. Така избраха и едно дете, обаче,  чиято майка е зъботехник по образование, но работеше като сестра при стоматолог. Тя разбира, ама завела детето да го види и той, да не би да се е объркала, докторът казал, че по-перфектна захапка от това, няма накъде. Безскрупулни търгаши.

Общи условия

Активация на акаунт