Третокласници 2023/2024

  • 26 650
  • 744
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 12 773
Наборчето е второ дете в семейството. Беше на две, когато купих първия таблет, у дома нямахме смарт телефон или компютър и гледаше филмчета в галерията. На 4г и 9м. получи свой телефон на старо, че да не взема на кака си. Тогава не беше пристрастен и понеже беше стара Лумия с уиндоуз се налагаше аз да му съдействам с игрите и ютуб. Малко по-късно вече имаше андроид. От 6-годишен е с карта, за да има нет извън вкъщи. При създаването на детски профил, Гугъл автоматично инсталира и на устройството на родителя програмата фемили линк, с която можете да задавате ограничения във времето на ползване на телефона и на конкретна игра/ приложение, да одобрявате игрите, които сваля, да одобрявате покупки, да зададете време за сън, през което телефонът не може да се ползва. Ютуб го премахва програмата за родителски контрол и ще трябва допълнително да го разрешите. Минималната възраст там е 9г, но не е проблем и по-рано да я зададете. Също така ще виждате с точност до метър-два местоположението на детето/ устройството. Доволна съм.
Непоискан съвет - не се хвърляйте на планове, не са изгодни. Достатъчен е ваучер. Синът ми в момента ползва ваучер, въпреки че има и номер с план, 400 минути и 6000+2000 подарък интернет за 10 лева, зареждам на 28 дни. Нета му стига, а ако минутите не му стигнат ползва безплатни обаждания през Вайбър.

Последна редакция: сб, 13 май 2023, 12:08 от Mama Ru

# 331
  • Мнения: 1 176
Моето няма телефон, нито майки. В училище са збранени и не се чувства изолирано детето. Така ще е и в 3-ти клас, за след това ще видим. Понякога се дразня на приятелско дете, което идва с игра и настава тишина, всички гледат екрана... Но като цяло децата ми не гледат почти нищо, нито играят. Много рядко съм давала някакви логически игри на моя телефон, наскоро инсталирах шах и понякога давам да играят.

# 332
  • Мнения: 12 773
Аз купих телефон на голямото дете, след като завърши 1 клас. Излизаше зад блока на площадката и нямаше представа за времето. Първо купих обикновен електронен часовник, но не можала да си го сложи на ръката, не помолила и баба си, а излязла така, съответно й го откраднаха. Взех телефон втора ръка, който пазеше като зеницата на окото си. Относно игрите, шест месеца по-късно майка на дете.от класа й сподели, че се чудела дали да вземе за Коледа телефон на дъщеря си, че тя нямала и не играела игри. Въпросното дете вземаше на дъщеря ми телефона и още лятото в частната занималня й беше показала Грани, Слендриня и т.н. 8-годишно момиче, за което майката твърдеше, че няма телефон и не играе. В класа на каката първата година масово бяха с майкита, в класа на наборчето има дете, което се нуждае от телефон за следене на показател, съответно и останалите деца имат по преценка на родител. Разрешава им се да ползват, ако се налага да се обадят на родител.

# 333
  • Мнения: 11 596
В училище не е разрешено внасянето и ползването на телефони, съответно синът ми няма. Има смарт часовник тип майки, който слага инцидентно, когато излизаме някъде на непознато място с идеята да не ми е постоянно пред очите. Играят игри с брат си на лаптопа и на нашите телефони във време, определяно от нас, родителите.

# 334
  • Мнения: 1 620
От половин месец има вече и номер. Ползва моя стар апарат. Решихме се заради зеленото училище и да мо е да се обажда. Макар че, всички родители решихме телефоните да са при госпожата и да им ги дава само за около час преди вечеря да поговорим.
В училище не са разрешени  телефоните и няма да го носи. Но като отиде при баба лятото и излиза да има връзка с нея.
Като погледнах календара остават по малко от 10 учебни дни. Следващата седмица ще почиват в петък заради държавните изпити, после още един ден, 24,25 май почиват и приключват.

# 335
  • Мнения: 12 773
Горе-долу, да. На 19, 23, 24 и 25 не учат, последен учебен ден - 31.05. То след 18 толкова и ще учат май. Вече трябва да са на преговор. И ... Здравей, лято! Нашата кака е до 15.06, а аз - до 30-и. Не знам за вас, ама ние откога гочасаме това лято 😁

# 336
  • Мнения: 745
И при нас са забранени телефоните в училище. Съучениците имат такива, повечето не ги носят като са на училище. Моето дете няма телефон, надявам се да си остане така поне до началото на 5 клас. Това не значи, че не стои пред екран. Стои на лаптопа, даже бърза да седне на него още като се събуди. Вземаме мерки да я ограничаваме. Сега като се оправи времето, Игрите навън ще ни улеснят значително в това.

# 337
  • София
  • Мнения: 4 606
Все още няма да взимаме тел на моята. Когато почне да ходи сама на училище, тогава. Но другата година ще е на занималня, така че това се отлага за четвърти клас.
Не стои на тел съответно и ‘компенсира’ със стоене пред тв. Та се налага да напомням на висок глас да спре, иначе сама няма да се сети.

# 338
  • Sofia
  • Мнения: 1 056
Няма телефон моят младеж. До 4-ти клас са забранени в училище. За после - не знам. Ходи на занималня и реално няма нужда да има такъв на училище. Вкъщи гледа клипове в ютюб за динозаври и влакове. Има подарен PS5, не го поглежда. Децата от класа играят игри, но него не го влекат на този етап. Уикендите гледа телевизия - детски сериали или филми.
На преговор са класът му, даже повече от две седмици. Българският доволно му върви, макар че има какво да се желае. Математиката си остава проблемна. Лятото ще пълним не толкова пропуски, колкото да се научи да не бърза. Сложна задача ми се струва.

# 339
  • Мнения: 1 715
Няма телефон моят младеж. До 4-ти клас са забранени в училище. За после - не знам. Ходи на занималня и реално няма нужда да има такъв на училище. Вкъщи гледа клипове в ютюб за динозаври и влакове. Има подарен PS5, не го поглежда. Децата от класа играят игри, но него не го влекат на този етап. Уикендите гледа телевизия - детски сериали или филми.
На преговор са класът му, даже повече от две седмици. Българският доволно му върви, макар че има какво да се желае. Математиката си остава проблемна. Лятото ще пълним не толкова пропуски, колкото да се научи да не бърза. Сложна задача ми се струва.
Ах,това бързане,няма оправия!
Виждам напредък,но пак се бърза .Гледа да напише там набързо и хайде готов бил...По математика също,заради бързането допуска грешки 🤷‍♀️.Пяна ми излезе на устата,че не е важното да е бързо,а да бъде красиво,прилежно и вярно, но явно е такава натура младежа ми.

Последна редакция: пн, 15 май 2023, 22:30 от believe_

# 340
  • Мнения: 1 176
И аз имам проблем с бързането. А е госпожица... Едва се чете какво е написала, пропуска още по някоя буква, по математика също бърза. Разбира, мисли, текстови задачи без проблем, обаче изчисленията.... И в събирането бърка още, таблицата има още да учи...
Иначе само отлични оценки има - участие, старание и подобни.

# 341
  • Пловдив
  • Мнения: 14 932
Няма телефон моята, има часовник. В училище не позволяват с което и да е от двете. Много лошо я чувам при разговор "по часовника", но не знам дали причината е в него, защото и моят телефон е стар. Имат обаче един таблет с интернет и един без общо тримата и постоянно таблетите, особено този с интернет, са в ръцете им. Засега не съм им ограничила достъпа до сайтове и клипове, те и без това се интересуват само от игри и от батковци, които коментират игри. Но го мисля за по-нататък.

# 342
  • Мнения: 1 620


Честит празник на всички!
Тази година дъщеря ми отново се включи в шествието на училищата по главната на Пловдив. Децата бяха много ентусиазирани и нетърпеливи.
Остават последни дни до края на учебната година. Очаквате ли с нетърпение ваканцията?  Ще има да жонглирам с дъщеря ми през юни. Но пак ще се справим, както обикновено.

# 343
  • Мнения: 12 773
Честит празник. Училището на моите деца не водят началния курс на шествие, а тази година и прогимназята не бяха включени, само гимназистите. Каката я взех с мен, а него го пратих с класа му на тържество в училищния двор. До ваканцията останаха броени дни. Вълнува се, естествено. Намира успеха си втория срок, гледам наредил "петици" на контролни по математика. Питам го защо, отговор "Е, ти пък да не искаш по всички до имам шестици?". Понеже за всяка шестица (спомня/ годишна) давам по 10лв, като получи по-малко няма да му  е приятно.

# 344
  • Мнения: 11 596
Честит празник Simple Smile И нашият второкласник беше с част от класа си на шествието в Пловдив, много празнично и приповдигнато беше настроението, браво на децата.

Общи условия

Активация на акаунт