Третокласници 2023/2024

  • 25 157
  • 690
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 4 578
При нас нищо не организират. А би било хубаво, според мен.
Поне бяхме за ден извън София.
Моята се гласи да почива т.е. да седи вкъщи пред тв през ваканцията. Не е познала. Ще походи на занимални малко.

# 346
  • Мнения: 83
Здравейте! Не съм писала скоро, но при нас имаха тържество за 145 години от основаването на училището ни. Много хубаво беше, нашите втори класове танцуваха танц с маргарити. Само като се сетя колко вино изпиха тези маргарити докато ги направим. Ще пропуснем и последния учебен ден, защото ще заминававу на състезание във Варна, но така или иначе не е планувано да имат тържество. Само учебници ще връщаме на 31.05.

# 347
  • Мнения: 1 698
Здравейте!
Интересно ми е да разбера,а и би ми било от полза от майките с по-големи деца-за еднодневна екскурзия колко лв джобни бихте дали?Всички такси за музеи са предварително платени,храната също...

До момента е разполагал с левче ,докато играе измежду нашите блокове,купува си студен чай или вода...Не си прави устата за повече,не е фен на кроасани,вафли,чипсове и разни такива,което ме радва всъщност,но от малък все му повтарям,че в магазина може да си избере по 1 нещо 🙂,та не сме имали неудобни сцени.

Вярвам,че от малки децата трябва да се научат да харчат разумно дадените им пари и ние сме хората,които трябва да го направим.Факт е ,че вече стават по-самостоятелни и трябва да се научат да си правят сметката. Моето не чува какво му се говори обикновено,все научава нещата на принципа проба-грешка 😏
Благодаря! ☺️

Последна редакция: пн, 29 май 2023, 10:38 от believe_

# 348
  • София
  • Мнения: 6 024
За 1 ден без нощувка бих дала 6- до 10 лева джобни на втори клас дете. За нещо дребно да си купи на себе си или вода, сладолед ( ако всички деца си купят там). Или някоя джунджурия за брат/ сестра за подарък. Или Купуват магнитче за хладилника. Все нещо да си купи. Инак , ми се струва че това се коментира предварително в класа с класната и тя дава насоки на всички. При нас джобните за екскурзия са забранени. За 2ри клас.
Без пари, без чадъри Grinning

# 349
  • Мнения: 1 698
За 1 ден без нощувка бих дала 6- до 10 лева джобни на втори клас дете. За нещо дребно да си купи на себе си или вода, сладолед ( ако всички деца си купят там). Или някоя джунджурия за брат/ сестра за подарък. Или Купуват магнитче за хладилника. Все нещо да си купи. Инак , ми се струва че това се коментира предварително в класа с класната и тя дава насоки на всички. При нас джобните за екскурзия са забранени. За 2ри клас.
Без пари, без чадъри Grinning
Точно това и аз си мислих,ако искате ми вярвайте...Нещо от сорта до 10лв...Госпожата и чадъри иска 😄

# 350
  • Мнения: 83
Ние на 19ти за Копривщица дадохме 10 лв и си беше купила госпожицата магнит и вода. Другото го върна - 5лв

# 351
  • Мнения: 11 520
И нашите бяха на еднодневна екскурзия до Копривщица Simple Smile 10 лв му бях дала, с уговорката ако му остане ресто, то си остава за него. В раницата си имаше вода и храна. Мрънкаше ми после, че бил от децата с най-малко пари, имало съученици с по 40-50 лв, което ми се струва абсурдно, но...

# 352
  • Пловдив
  • Мнения: 14 706
Повече от пет лева извън храната и входа на музеите не бих дала. Даже може и нищо.
Нашите ходиха до Сопот, дори не помня дадох ли и джобни извън таксата за музея на Иван Вазов. И да сме дали, то е било остатъкът над таксата и е било 2-3 лева. Носеше храна и вода. При нас учителката изрично напомня да се носят чадър или дъждобран и резервни чорапи, вече втора или трета екскурзия така.

# 353
  • Мнения: 1 430
Водиха нашите второкласници на еднодневна екскурзия до Карлово и Сопот, храна и вода си носеше. Дадох й 20лв, тя половината ги върна- купила си гривничка и други подобни дреболии.

Идната седмица са на състезание от извънкласно занимание, два дни с една нощувка с включена закуска. Ще имат една вечеря и един обяд да направят, за които трябва да й дам парички и джобни (нощувката е платена предварително). Мисля си че 50-60лв биха и стигнали, вероятно биха и останали, но предпочитам да си има повечко пари, отколкото да не й стигнат.

# 354
  • Мнения: 1 608
Давам до 10 лв. за еднодневна екскурзия. Слагам сандвич, вода, резервна блуза, чадър- ако се предвиждат валежи. Обикновено си купува магнитче, а вече очаквам да си вземе сладолед. Сега предстои да ходят до Хисаря. Обикновено връща ресто.
Началото на месеца беше на зелено училище.  Дадох 50 лв., тя ми върна почти 40 лв. Купувала си е вода или сок.

# 355
  • София
  • Мнения: 8 682
Около 10лв. Слагам вода и храна, но да има ако нещо се случи. И да си купи някое магнитче, друг дребен сувенир.  Ходиха пролетната ваканция на зелено училище с 3 или 4 нощувки. Но входовете на някои места не бяха предварително платени-госпожата каза, че не всичко от офертата е подходящо за тях и няма да отидат, а и щяла да прецени според моментното им настроение и умора. Входовете бяха по лев, имаше нещо 7лв. Дадох му в портмонето 30лв, а на госпожата още 20. Те магнитите са по 5-6лв, а знам че той обича да си взима. Ходиха на доста места-Самуилова крепост, Рупите, Мелник и още. И ако си вземе 3 магнита, ето ги 15лв. Донесе някакви пирамидки, зарче от някакъв естествен камък. Беше купил пакетче от няколко Сникърса Laughing  Той много рядко получава джобни за училище- не ме пита, иначе бих дала...просто носи кутия с храна от вкъщи и гледам все да има нещо дребно опаковано, вероятно затова не се сеща да си поиска. Та за екскурзиите му казвам да си вземе, каквото реши, но да пресметне дали няма да му свършат парите и да остане без нещо наистина нужно. Вода например. Той е със стоманена бутилка и му наливам, но на екскурзията освен от банята в стаята няма от къде. А пие доста вода.
От там нататък да си решава сам. И като накупи глупости и остане без пари-следващия път ще се сети. Инструктирах учителката и ако нещо превиши сумата, но той има нужда от вода или нещо подобно, по възможност да плати от нея и ще и преведа веднага по Револют. Не се наложи, тя ни върна 15лв.

Последна редакция: пн, 29 май 2023, 12:56 от Дези.

# 356
  • Пловдив
  • Мнения: 14 706
Моята често е с джобни на училище, за да си купи сандвич. Вече по-рядко носи домашна храна или купон от кетъринга. Оттам има някакви събрани от стотинките, които и остават, не знам колко са и се събрали, нейни са си. Отделно прадядо им, като ходим при него (един-два пъти годишно), им дава по 50 лева, които аз досега им ги внасях по банкова сметка, но тоя път баща им отсече - тя си ги взима и като излизаме, ще си купува сладоледите и вафличките от тях, да си прави сметката. Аз не харесах много това разрешение, но отстъпих.
Горе-долу има представа вече какво е да си правиш сметката на джобните, искам да кажа.

# 357
  • София
  • Мнения: 8 682
При нас яденето в стола го приема, като наказание. Голяма драма е, някой път като ме изнерви и ми върне кутията почти цяла му взимам купон Grinning Или ако съм се успала и няма време за кутия. Едно реване, сополи...драми. Не знам дали наиастина е толкова гадна храната. Доста деца си носят кутии, някои имат джобни, някои ядат от стола. Те са по цял ден и за да издържат джобните няма как да са левче-два. Една пица, доколкото той ми е казвал е 2.50, а сутрин и следобед ще искат и нещо за набързо хапване в междучасието. Иначе им дават и боклуците по програмите, но моят не ги яде всички.
И е всеяден, хич не е толкова придирчив(по-скоро се мръщи на някои консистенции, ако плодът е изсъхнал или пуснал сок, аз съм същата)...та си представям, че е някаква ужасна гадост Grinning
При нас също си събира пари от роднини(то реално само моя баща му дава пари, другите не помня да са го правили) и мъжът ми му ги "внася" в детски револют. Посъбрал си е, но пък аз не съм съгласна да се харчат за ежедневни неща. Както аз или баща му не си харчим спестяванията за дюнер, а ги държим за нещо голямо, което иначе не можем ей така да си позволим. А при излизания понякога казвам "имате еди колко си пари в мен, решавате какво да си вземете, но ако ги изхарчите за едно, друго няма". Аз ги извеждам най-често на по-големи разстояние и съм с навик още от бебешкия им период да си приготвям кутии с нещо за хапване, та обичайно има по някой сандвич, с който да се наядат и с тези "джобни" , които им определям, наистина имат възможност да си вземат по някоя истинска глупост.

# 358
  • Пловдив
  • Мнения: 14 706
И аз не бях съгласна, ама няма да се караме сега и за това. Пък и дядото е негов. Wink
И нашите са цял ден. Ние давахме, поне последно, когато аз съм давала, че обикновено баща и я води, по три лева, от които сандвичът беше май два. Закуски по програмите също има. Издържа засега, не се е оплакала да е гладна. Когато е с купон или домашен сандвич, купонът е за основно и десерт по неин избор, сандвичът - две големи филии (пържени с яйце или лютеница и салам).

# 359
  • Мнения: 12 422
За училище разполага с 15 лева на седмица, с уговорката, че е по 4 часа там. На еднодневна екскурзия давам и по 15-20 лева, защото той ми е проблемен откъм храна, а и да има за някой сувенир. Водят ги в Етъра, Варна, Търново  - Калоянова на крепост и чудят на миниатюрите... Връща пари, но предпочитам да има, отколкото да стои гладен/ жаден.
На каката, тя веднъж ходи,.мисля, че 10 лева бях дала, но тя си носеше храна от нас, а тогава имаха предвидено и спиране в Макдоналдс за обед

Общи условия

Активация на акаунт