Третокласници 2023/2024

  • 25 142
  • 690
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 8 681
Да, след първи клас винаги се връщат. При нас останаха помагалата и упебниците по английски, тях сме си ги плащали.
Ходих днес да му обера шкафа. Напълних една огримна икейска синя торба. Отделно си носеше раницата пълна догоре с помагала.
Намерихме една загубена обувка 🤣(гуменка от физкултурата) И зимните му обувки незнайно защо бяха там, въобще не съм разбрала, че ги е оставил там.
Голямо облекчение изпитвам, че свърши и тази учебна година. Писна ми много да ставам сутрин рано, да комуникирам с учителки и при всяко известие да се чуда забележка ли е, оценка ли е. Ще си почина малко 🤣

# 376
  • София
  • Мнения: 4 578
На нас ни казаха, че няма да се връщат учебници. Имало нова програма.

# 377
  • Мнения: 1 608
Учебниците ги върнахме, както искат. Макар че казаха, че следващата година ще са с нови. Бяхме предупредени още в началото на учебната година и внимаваха.
На мен от всичко най-много ми омръзна приготвянето на кутиите с храна. Моята не хареса кетъринга, нямат и барче от където да си купи нещо, ако е гладна и няма нищо в нея. Дори вода няма от къде да си купят. Надявам се следващата година да оправят проблема със стола и кетъринга.

# 378
  • Мнения: 1 430
Нашите учебници ги върнахме още миналата седмица, и ние бяхме предупредени.

Относно водата- малката пие много вода и решихме проблема с шише на Аквафор с филтър, та си налива от чешмите в училището като я изпие.

# 379
  • Мнения: 11 518
Навсякъде ли се връщат учебниците?
Добре че, не ги е надраскала. До днес не знаех, че ще трябва да ги връща.
Това беше първото нещо, което ни казаха на 15 септември - учебниците ще се връщат и да ги пазят през учебната година. Вчера ги предадоха обратно.

# 380
  • Мнения: 1 698
И моят син вчера ги върна,още на род. среща в началото на септември ни предупредиха,че ще се връщат и трябва да се пазят.Не че нямаше драскано в тях и скъсано,но нали...Госпожата обясни,че ги ползват два випуска и после ги сменят.

# 381
# 382
  • Мнения: 83
Здравейте! Честита ваканция на всички! Покрай многото валежи в София още не е на ваканционна вълна моята госпожица. Взели ли сте някакви помагала за лятото или няма да ги занимавате и ще почиват активно? Аз за сега само с книжки я ангажирам.

# 383
  • Мнения: 1 430
Аз помагала не съм вземала, карам да я преписва текстове, с надежда да оправим малко краснописа. Вчера приключи книгата за Карлсон, днес започна Пинокио. Списъкът ни е с 10 книги, взела съм 5, които ми звучат най- интересни и се надявам тях да прочете.

# 384
  • Мнения: 1 608
Нашата госпожа беше приготвила на всяко дете папка със задачи за всяка седмица от ваканцията. Да си ги разпределят сами кога ще ги пишат. Дъщеря ми тези дни пише по малко   макар че и се ослушва. Ама е важно че почва сама без да мрънкам постоянно.




Ще я натискам и да чете.

# 385
  • Мнения: 11 518
Това помагало го намерих в електронен формат и съм му го разпечатала, отделно купихме за всички деца от класа Голяма книжка за лятната ваканция - с различни видове задачи - в момента работи по нея. И още 1-2 помагала съм взела за ваканцията, малко им се назландисва 😄 С четенето на книги нямаме проблем - чете всичко и с удоволствие, ще опатка задължителния списък за кратко време, в момента е на трилогията на Жул Верн - Капитан Немо - Децата на капитан Грант - Тайнственият остров, много любими ми бяха и на мен Simple Smile

# 386
  • Мнения: 1 608
Винаги мога да купя помагала. Обаче при моята госпожица каквото каже госпожата се изпълнява, а каквото каже мама - с много нерви от моя страна за да стане.
Така че съм доволна.

# 387
  • Мнения: 1 698
Нашите деца имат домашна-помагалото "Веселата ваканция",освен книгите за четене тази година трябва да попълнят и читателски дневник ,и показаните материали по-горе (като последното не е задължително)...Има 6 глави,докато завърши Пинокио,като прочетеното до момента не е прочел сам,аз помагах-четох му някоя друга глава и аз,къде преди лягане,къде като ги види,че са мн дълги и си ги разделяме 😆,иначе не иска...А така се провокира интереса му и сам казва "Мамо,стана мн интересно" и сам иска да чете...

# 388
  • Мнения: 1 869
Ние за лятото имаме Ваканцията след 2-ри клас плюс списък с книжки, като за всяка прочетена се попълва читателски дневник. Започна помагалото, но то е интересно и хубаво направено, цветно. За книжките решихме да ходим и да ги купуваме една по една. Избра си да започне с "Ние врабчетата". Прочела е около 10-ина страници, но има време за четене. Сега ходи на лятна занималня и там учи достатъчно. От другия месец, когато сме си вкъщи и по почивки, повече.

# 389
  • Мнения: 1 430
Това помагало го намерих в електронен формат и съм му го разпечатала, отделно купихме за всички деца от класа Голяма книжка за лятната ваканция - с различни видове задачи - в момента работи по нея. И още 1-2 помагала съм взела за ваканцията, малко им се назландисва 😄 С четенето на книги нямаме проблем - чете всичко и с удоволствие, ще опатка задължителния списък за кратко време, в момента е на трилогията на Жул Верн - Капитан Немо - Децата на капитан Грант - Тайнственият остров, много любими ми бяха и на мен Simple Smile

Може ли ми кажете откъде го намерихте за печат, да го разпечатам и аз. Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт