Третокласници 2023/2024

  • 26 589
  • 744
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 11 589
О, нямам представа откъде. Мога да Ви изпратя файла по имейл.

# 391
  • Мнения: 1 436
Ще ви пиша на лично. Благодаря много.

# 392
  • Мнения: 47
Домашна работа за ваканцията след 2 клас:
http://nachalen-uchitel.blogspot.com/2018/05/2.html?m=1

# 393
  • Мнения: 1 866
Моето дете нищо не чете с желание. Мъка голяма и ежедневна е това четене...
А допълнителни задачи не си и помислям да й давам. Къде сбърках не знам?!

# 394
  • Мнения: 1 713
Моето дете нищо не чете с желание. Мъка голяма и ежедневна е това четене...
А допълнителни задачи не си и помислям да й давам. Къде сбърках не знам?!
Моят син също не обича,затова просто му казах,че трябва да се чете тази година и да се примири,защото в 3ти клас ще имат два разказвателни предмета и ще му е мн трудно,ако не може да осмисли урока...
Та  така като помагам,някак провокирах интерес у него,поне за момента...Знам ли след седмица дали няма да му писне 😀

# 395
  • Мнения: 499
Май и на нас са ни дали за лятото този разпечатан пдф, познах го по втория пример от задачите 30 - 36 = и се чудя това недоглеждане ли е, уловка ли е и толкова ли нямат никаква фантазия тези учители да измислят нещо сами или като не могат, поне да си направят труда да прегледат какво да дават на децата, адски ме дразнят такива изцепки. Много подобни случаи имахме през годината - грешни задачи, объркани условия, вярно решение поправено грешно от учителя - тъжна работа, тъжна

# 396
  • Мнения: 1 713
Май и на нас са ни дали за лятото този разпечатан пдф, познах го по втория пример от задачите 30 - 36 = и се чудя това недоглеждане ли е, уловка ли е и толкова ли нямат никаква фантазия тези учители да измислят нещо сами или като не могат, поне да си направят труда да прегледат какво да дават на децата, адски ме дразнят такива изцепки. Много подобни случаи имахме през годината - грешни задачи, объркани условия, вярно решение поправено грешно от учителя - тъжна работа, тъжна
Моят юнак веднага ме попита как от по-малко ще извадим по-голямо. 😄

# 397
  • Sofia
  • Мнения: 1 056
Привет и от мен! На моя син взехме две ваканционни книжки, една книга за четене с разбиране и ще чете книгите от списъка. Вечер му помагам с математиката. Няма как. Ако не упражнява таблицата, септември ще е забравил всичко...
Споделям един мой трик, който за момента много работи с него. Вечер аз му чета от книжката - 2-3 страници, през деня - той си чете сам. Той много обича аз да му чета и съм му казала, че ако не е чел през деня, аз няма да му чета преди заспиване. Много дръпна така с Мечо Пух. Така ще процедирам и с Пипи. Въобще тази година ще наложа цедка какво да чете, щото миналата с тези архаични приказки и басни, жестоко се отегчихме всички...

Иначе е с баба си, отделно го записах на две занимални за по седмица - едната е в Историческия музей в София, другата е творческа. Цените са УАУ - вече виждам за по 400 лв на седмица... Е нещо съвсем се изплиска...

# 398
  • Мнения: 1 713
Здравейте!
Имам два въпроса-моля,споделете научиха ли да познават часовника вашите деца?Имаха отделен урок за това през годината ,но моят син мн се затруднява.И урока обяснявавах тогава,и часовника от стената свалях нагледно да покажа,но за момента уж го разбира и после пак все едно не е чувал за това.
И още нещо-кой е най-удачният вариант за съхранение на спестените пари на децата според вас?Ясно е,че не  ги слагате под дюшека 😄...
Благодаря! 🌼

# 399
  • Мнения: 1 617
Познава часа като гледа- на  часовника със стрелки се замисля, на електронния и е по лесно. Но се затруднява когато трябва да сметне напр. "Учебния час свършва в 9, 50. Следващия час започва в 10,15. Колко минути е  междуосието?"

За сега нейни пари, подарени по повод се събират в класиката. И не се ползват за ежедневни нужди. Ако иска нещо, което ние отказваме да купим се обсъжда дали е необходимо. Като цяло е разбрано дете. Даже предлагаше да вземем от нейните пари за зеленото училище. Все още не мисля за отделна сметка. Все пак не става въпрос за големи суми. Макар че след празници се оказва, че децата имат повече пари от нас. Случва се да нямам пари в брой и моля да взема от там, като възстановявам при следващо излизане.

# 400
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 747
Купихме часовник със стрелки в предучилищна или преди първи клас някъде и бързо се научи с него, преди това опитах безуспешно. Никога не съм му взимала с цифри- не виждам смисъл. Моят обаче едва се научи да връзва връзки на обувките си и още ги прави на възел и ме вика… А големи номера едва намирам без връзки Sad и къса обувки за седмици…
Парите си ги съхранява сам където прецени, мисля, че в един негов шкаф ги прибира, а като излиза си взима 10-20лв в портомонето.

# 401
  • Мнения: 1 436
Моето дете научи часовника в училище. Иначе вкъщи нямаме нито един часовник Simple Smile. Обувките и тя не може да си връзва, носи 33-34 номер и купуваме с лепенки от Декатлон.

Още малко и ще свърши втората книга от задължителните- обича да чете и да смята, но не и да пише.

# 402
  • Мнения: 12 627
Не, но и не проявява интерес към аналоговите часовници. Часа познава на електронен часовник от преди да тръгне на училище и също така отчита колко време остава до нещо от 6-годишен някъде.

# 403
  • Пловдив
  • Мнения: 14 897
И моята каза, че в училище го научила часовника.
За парите - за по-големите суми писах преди няколко страници, спестеното от закуски мисля, че и е в портмоне.
Тя тръгна на гимнастика един път седмично, всъщност два са по принцип, но аз мога да я водя само в събота; сега през лятото, когато не е на училище, обаче ще я водим и двата пъти, баща и дори и той се съгласи, когато аз не мога, щом не е зает с вземане от училище.
Мина им днес и първото "състезание" - гимнастиада по масов спорт беше кръстено, или нещо подобно. Беше нещо като танцов фестивал с елементи на художествена гимнастика. Проведе се в Пловдив, дори в родния ми квартал, но с деца от цялата страна. Всички взеха медали, бяха много състави наистина; нашите - сребърен. Много хубаво и емоционално преживяване за децата беше.

Гимнастиадата се оказа, че си било отделен "жанр" от художествената гимнастика - момичета и жени, некартотекирани като състезателки, правила с по-свободен и "танцов" характер.  Нямаше и да разбера, ако не беше днешното мероприятие. Sunglasses

Последна редакция: нд, 18 юни 2023, 23:05 от Магдена

# 404
  • Мнения: 1 176
Моето няма проблем с часовника, но около 6 годишно възраст подарих аналогов за ръката. Сега следи сама часа и ме подсеща да не закъсняваме, като имаме ангажимент. Взех и за детската стая стенен , аналогов часовник - да се ориентира за времето сутрин и вечер (например като кажа да е готова с нещо до един колко си часа).

Връзките също сякаш понаучи да връзва тази зима, окончателно мина на дамско номерация, 37 номер, не се намират с лепенки както при детските обувки.

Общи условия

Активация на акаунт