Третокласници 2023/2024

  • 24 250
  • 656
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 886
Да отбележа, че по програмите далеч не дават "боклуци" Моето дете е изключително капризно, и ми носи почти всичко, аз го хапвам на драго сърце Grinning Grinning Grinning

# 361
  • Пловдив
  • Мнения: 14 596
И аз не мисля, че са боклуци. Тестени закуски са, в редките случаи, когато е носена вкъщи недоядена закуска, е била хубава или поне съвсем нормална. Вече ако споделим виждането, че тестото само по себе си е джънк, друг въпрос.

# 362
  • Мнения: 1 430
Явно зависи. На нас по програма закуска и плод или както беше там, ни дават две филии намазани с маргарин и две тънки резенчета салам, или с маргарин и лютеница, или маргарин и мааалко сирене в средата. Един път седмично им дават по една кифличка, от които са по 6-7 в пакет в лидъл например.

# 363
  • Пловдив
  • Мнения: 14 596
Може и такова да е имало, не съм питала; но се сещам, че веднъж дъщерята върна вкъщи нещо като соленка със сирене, хубава беше. Още няколко пъти е носила кисели млека и тестени неща.

# 364
  • София
  • Мнения: 8 664
При нас с амлечни продукти на Саяна, от които втора година на много деца им става зле. Миналата година имаше деца, които си стояха вкъщи за по 10 дни, след консймация на млякото. Моят вече не го пие, но всеки път, като се изкуши, след това има проблеми. От мляко вкъщи няма.
Кроасаните, козунака и разни слепени бисквити в найлоново пакетче са потресаващи. И доводът, че за някои деца това е единствената храна за мен е ужасен. Т.е. се смята, че тези деца могат да ядат пълни боклуци, нали са бедни...важното е да сме им дали нещо.

# 365
  • Мнения: 1 430
И при нас преди даваха кисело мляко (не си спомням фирмата, беше със зелено капаче) или ябълка, ей тъй за разнообразие, ама от доооста време (даже не си спомням кога за последно им даваха подобно) няма. Само филии... Ама тя тази същата, която раздава филиите държи и стола на обед, а там работата е плачевна.... Или се е набутала с връзки или с пари, аз не виждам вариант иначе да дава такива боклуци и да я търпят.

# 366
  • Мнения: 1 686
И при нас закуските по програмата не са хубави-сандвич(две слепени филии с малко маргарин и лист шунка),закуска със сирене(то реално липсва,има там малко,колкото да замирише),пица(ужасна е),кексчета,някога малко кашкавал,плод...Плодовете са ок,подкрепям,но другите неща не са никога изядени,винаги ги връща...Предпочитам да им дават само плодове,ако ме пита някой...

# 367
  • София
  • Мнения: 4 564
И моята носи неща на Саяна от училище. Ужасни са. Чак стомашни проблеми не сме имали. Но остатъчен вкус след опитване - да. И се чудиш какво си ял. Точно тези ‘училищни неща’ ме отказаха да купувам от магазин каквото и да било с тази марка.

Тестените неща тип кифла/милинка стават горе-долу. Но кроасан или бисквита - наблъскано с палмови чудеса и с ужасен вкус.
От плодовете бананите и ябълките стават. Портокалите обикновено са зелени…
Та да, кой краде по веригата - не знам. Но си е чиста подигравка с децата.

# 368
  • Мнения: 1 861
И при моето дете храната от училище, която им дават е тестена закуска, плод, от време на време парче кашкавал. Тестените неща рядко хапва, ако се подведе по друго дете, иначе чинно ми ги носи накуп мухлясали в петък. Постоянно повтарям, ако не ги яде, да не ги взима или да ги даде на дете, което ги обича. Плодовете си ги хапва, когато ги е носила вкъщи, са били хубави. Дават им и някакви какаови бисквити. Ужасни са.
Храна си носи от вкъщи. На стола не иска да яде. Джобни давам по 2лв, защото всички други деца имат и се оказа, че само тя в класа не си носела. Купува си студен чай и разни чипс/кроки/кисели дъвки. Не зная изобщо защо продават такива неща в стола им.
Ходиха на екскурзия в Копривщица, носеха си храна и чадър. Дадох 20 лв джобни. Сториха ми се много. Купила си магнит, вода и някаква боклучава пластмасова играчка, която целият клас си купил. Тя била от децата с най-малко пари. Сподели, че имало деца с по 40-50 лв.

# 369
  • Пловдив
  • Мнения: 14 596
Нашите днес ще носят почерпки в училище. Учителката разрешила. Снощи по късни доби пекох соленки със сирене и масло, мани другото, ами и се наядох с готови соленки в полунощ, много ги обичам, обаче имам много излишни кила, а и сега ми е тежко на стомаха. На сутринта нашата ми вика: "Няма ли само аз да съм с гадна почерпка?". ?!? "Ами соленките са гадни". Е, нямаше време за нищо сладко и ги взе.

# 370
  • Мнения: 1 686
Нашите днес ще носят почерпки в училище. Учителката разрешила. Снощи по късни доби пекох соленки със сирене и масло, мани другото, ами и се наядох с готови соленки в полунощ, много ги обичам, обаче имам много излишни кила, а и сега ми е тежко на стомаха. На сутринта нашата ми вика: "Няма ли само аз да съм с гадна почерпка?". ?!? "Ами соленките са гадни". Е, нямаше време за нищо сладко и ги взе.
Душички,май само сладкото признават за почерпка.Имаме един такъв шкаф у дома за изкушения-бисквити ,солети,ШОКОЛАД,меденки...Все там рови и тършува 😆

Последна редакция: вт, 30 май 2023, 08:30 от believe_

# 371
  • София
  • Мнения: 8 664
При нас не дават домашни за жалост. Иначе на събирания прес блока, на полянки, съм пекла панделки от бутер тесто. Вярнл...то и бутера не е бутер Laughing В кауфланд бях подучула, че кма с масло наистина, но нямам наблизо и не съм ходила да проверявам. Иначе бих си поръчала, ако някой продава.
Та правих панделки- майка ми е сладкар и готвач и това се правеше навремето по цехове и сладкарници и ми беше любимо. И децата ги изаждат веднага. То сладко, сладко...но в един момент търсиш солено.
Правя и едни дребни крекерчета, които са макко досадни(и не много евтини), но са хубави- чедър се рендосва, смесва се с размекнато масло и бяло брашно. Може и някоя подправка. Мачка се, аз на ръка съм го правила, докато нямах робот. Става меко тесто, което се слага във фризер. Може и в дъното на хладилника, ако ще се ползва скоро. Трябва да е стегнато, за да се разточва. И имам мъничка формичка като обикновена бисквита. Режа и пека за кратко.
Вкуса е божествен, като са топли, студени също са вкусни. Като не си ги хапвал може и малко скептично да подходиш, но опиташ ли ги- не можеш да спреш 🤣

Но на такива събирания- почти всеки носи сладко, поне един прави баница. И аз все гледам нещо различно да е.

# 372
  • Пловдив
  • Мнения: 14 596
Моите се правят по същия начин, но без фризера и с обикновено саламурено сирене (може и извара с малко сол, може и настърган кашкавал), още майка ми ги правеше. Ще опитам с чедър, да видим дали ще са "гадни". Wink

# 373
  • София
  • Мнения: 2 145
Моята девойка отказа храната от стола и започна да си носи от къщи. Не съм във възторг, но това е положението. Доста от децата в класа се оплакват, че качеството на храната е влошено, а моето и без това си е злоядо, та не съм изненадана.

Като ходят на еднодневна екскурзия дава 5-10 лв джобни, може и никакви /когато са на планина и няма откъде да купуват/. На лагер или зелено училище, където има осигурена храна, давам по 5 лв на ден за сладолед/сок/нещо сладко. Ако ѝ дам повече, ще яде само боклуците и нищо от готвената храна.

# 374
  • Мнения: 647
Навсякъде ли се връщат учебниците?
Добре че, не ги е надраскала. До днес не знаех, че ще трябва да ги връща.

Общи условия

Активация на акаунт