Черен списък/некоректни търговци

  • 5 602
  • 22
  •   1
Отговори
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Търсих такава тема и не открих. А трябва! За съжаление некоректните са все повече...
Започвам с МС Дървообработване ЕООД - пловдивска фирма с безобразно нагло отношение и абсолютни измамници. Сагата ни започна миналата зима, когато опитахме да си купим от тях пелети - първо ни лъгаха, че ще се обадят, после - че машините им били счупени. Сезонът свърши. За следващия (предстоящ в момента) решаваме да проверим как стои въпроса с предварителна поръчка - "записват" ни в "списък с чакащи" за след 6-8 седмици. Ок, няма проблем, не е рядко срещано. Времето минава, никой не се обажда. Звъним - оказва се, че такъв списък има, но нас там ни няма. Дават ни нова цена, с 30% по-висока, количество 1/4 от заявеното и да сме идели веднага със собствен транспорт, защото не можели да се занимават с нас?!? Мъжа ми е твърде възпитан, за да им обясни къде могат да си оползотворят продуктите. След като написах отрицателен отзив в Гуугъл, веднага го свалиха 😂 Във фейсбук също, там ме и блокираха. Оставили са си само някакви дето ги хвалят колко са велики. За съжаление нямам писмена кореспонденция, за да им пратя КЗП.

# 1
  • Мнения: 14 939
В гугъл не могат да се свалят отзиви ей така. Пробвай да оставиш нов отзив. Може и да ги докладваш на гугъл.

# 2
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
В гугъл не могат да се свалят отзиви ей така. Пробвай да оставиш нов отзив. Може и да ги докладваш на гугъл.
А могат ли да го скрият? Защото от платформата получих мейл, че отзива е публикувам, дава ми и да го редактирам, но не е видим





Най-новите отзиви са от преди 7 месеца.

# 3
  • Мнения: 12 206
Когато им вляза в профила в Гугъл виждам това

Излиза само един отзив от преди две години, че са некоректен работодател.

# 4
  • Мнения: 14 939
Не могат да се скрият. Ако гугъл засече отзив, който намира за фалшив, независимо дали е положителен, или отрицателен, тогава го премахват.
На телефона въобще не мога да отворя отзивите, но съм с друг браузър, ще пробвам днес от компютъра на работа.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 884
Щори Солис с адрес гр.Пловдив, ул.”Брезовско шосе” 176.

Изключително мърляви, неорганизирани и некомпетентни са всички от Солис.

Два месеца чакахме монтаж на щори при положение, че първоначално обявеният срок беше 2 седмици. По време на монтажа се оказа, че щорите на едната стая не са оразмерени правилно и дефакто не могат да се монтират. Пуснахме рекламация. Два дни по-късно паднаха и страничните лайсни в другата стая.
Комуникацията с фирмата е изключително сложна, не спазват поети срокове и уговорки за рекламация.

Никога не си го причинявайте!

Поради усложнената комуникация със Солис, ще пиша жалба в КЗП. Не виждам друг полезен ход.

# 6
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Крайно време е за некоректните да се вдигне малко повече шум и да отпаднат от пазара. За тези специално съм чела и други такива отзиви

# 7
  • Мнения: 1
Моля , внимавайте , когато пазарувате в магазин за детски дрехи в София Младост 3, блок 378, магазин 19, собственост на НП Фешън ЕООД.
Продавачката издаде касов бон за 39.90 лв, а от картата ми бяха откраднати 439.90 лева.
Сега чрез банката ще оспорвам транзакцията. Добре че запазих касовия бон.
Дано успея да си върна 400-те лева.

# 8
  • Мнения: 977
Gomez!!!, пих една студена вода срещу 230.00 лв. Здраве да е... Доста пратки ще изпратят на "не намерен" получател Wink

# 9
  • на третия етаж
  • Мнения: 112
BFE Corporation! Уж производител на италиански чанти от естествена кожа, а всъщност китайски боклук. При получаване на пратката и наложен платеж не излизат никакви документи за плащането /така е заложено при доставчика от тях/ и няма адрес за връщане.

# 10
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
BFE Corporation! Уж производител на италиански чанти от естествена кожа, а всъщност китайски боклук. При получаване на пратката и наложен платеж не излизат никакви документи за плащането /така е заложено при доставчика от тях/ и няма адрес за връщане.
Преглед преди плащане? Невъзможно е да няма адрес за връщане, все от някъде идва и може да бъде върната там ако не е потърсена (например).
Моля , внимавайте , когато пазарувате в магазин за детски дрехи в София Младост 3, блок 378, магазин 19, собственост на НП Фешън ЕООД.
Продавачката издаде касов бон за 39.90 лв, а от картата ми бяха откраднати 439.90 лева.
Сега чрез банката ще оспорвам транзакцията. Добре че запазих касовия бон.
Дано успея да си върна 400-те лева.
Някакъв шанс грешката да не е умишлена? Ако продавачката не е собственик, няма никаква полза от това - парите ще отидат в джоба на шефа. Трябваше да се върнете и ако е неволно можеше да бъде сторнирана...

# 11
  • Мнения: 2 267
И според мен не е умишлено. Те някак трябва да оправдаят това плащане на 400 лв, а и не е сума, която могат да откраднат незабелязано.

# 12
  • на третия етаж
  • Мнения: 112
Уви, служителят на Спиди ми каза, че препращат през няколко адреса, като последният е на някакъв склад във Велико Търново. Но реално нямат адрес, на който да върнат стоката Има само телефон на изпращача, който е изключен. Всякакви документи липсваха в пратката, няма опция за отваряне преди плащане.

# 13
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Аз не бих приела пратка без преглед ако не съм купувала и друг път, за да знам, че са коректни. А тези обикновено играят заедно с куриерската фирма, знам го със сигурност от да го наречем вътрешен човек. Винаги се пускат от едно и също място по един и същи начин. И куриера, приемащ пратката, перфектно знае за какво става дума. Аз бих пуснала сигнал до КЗП. Преди няколко години бяха арестували едни подобни измамници от Варна (мисля). Така че не е безмислено. И... Бих ги бомбила с пратки на несъществуващи адреси с несъществуващи лични данни.

# 14
  • Мнения: 2
https://bg-mam.ma/t/1583900
VS Doors

VSDOORS.BG


Бягайте далеч от тази фирма за интериорни врати, изключително некоректени, от цял месец ги издирвам за информация относно платена поръчка на врати която трябваше да бъде готова преди два месеца, всички телефони са изключени, а физическия магазин затворен.

Общи условия

Активация на акаунт