Кърмене на бебе през нощта

  • 1 331
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте мами🙂 Имам дете на 10м, което все още кърмя и през нощта. Но много ми се иска поне едно от кърменията (това в 3 през нощта) да отпадне. При нас с бебчо кърменето е като ритуал за заспиване, той сам така си го направи. Казвам кърмя, но то е доста кратко и е по-скоро за успокоение. Не знам вече как да го приуча да не се буди и да плаче през нощта и да трябва да му давам да суче, за да се успокои. Може и да са зъби, не знам (има 8 зъба засега). Нищо не помага - нито носенето на ръце, нито даването на залъгалка и играчка, не иска да пие вода (той по принцип доста трудно пие от шише). Ако упорствам и не му дам да си дръпне страшно трудно се унася да заспи и се буди много пъти. Пробвах и с адаптирано мляко, но напълно отказва. Моля помогнете със съвети, тъй като ми се иска и скоро да го отбия. Благодаря 🙂

Последна редакция: вт, 30 авг 2022, 14:09 от Plezla_1988

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 253
Почакай поне да избият зъбките. Иначе, бебето ще спре да се буди, когато се отбие. Преди това не виждам как може да се премахне нощното кърмене. Радвай се, че кърмиш, защото много майки стават посред нощите да приготвят мляко, което не е никак приятно.

# 2
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
Сама сте видяла, че няма как да стане доброволно. Или рев или хранене. Не са само зъби, навик, успокоение, жажда - всичко може да е. И моето мнение е че пристрастените кърмачета спират да ядат нощем само след отбиването. Тогава може да се съгласят да пият водичка, преди това трудна работа. Щом сте решила да отбивате, стиснете още малко зъби. Знам, че е трудно, но малко остава, после даже ще Ви е мъчно за този период.

# 3
  • Мнения: 10
Сама сте видяла, че няма как да стане доброволно. Или рев или хранене. Не са само зъби, навик, успокоение, жажда - всичко може да е. И моето мнение е че пристрастените кърмачета спират да ядат нощем само след отбиването. Тогава може да се съгласят да пият водичка, преди това трудна работа. Щом сте решила да отбивате, стиснете още малко зъби. Знам, че е трудно, но малко остава, после даже ще Ви е мъчно за този период.
Да разбирам да си продължавам да го кърмя и нощем, докато не реша да го отбия. Като си спра кърмата и той ще усети че няма и ще се съгласява и на водичка и може би ще спре да се буди? Притеснено ми е защото всички казват, че вече е голям и трябва да се спре с нощното хранене

# 4
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 666
Скрит текст:
Сама сте видяла, че няма как да стане доброволно. Или рев или хранене. Не са само зъби, навик, успокоение, жажда - всичко може да е. И моето мнение е че пристрастените кърмачета спират да ядат нощем само след отбиването. Тогава може да се съгласят да пият водичка, преди това трудна работа. Щом сте решила да отбивате, стиснете още малко зъби. Знам, че е трудно, но малко остава, после даже ще Ви е мъчно за този период.
Да разбирам да си продължавам да го кърмя и нощем, докато не реша да го отбия. Като си спра кърмата и той ще усети че няма и ще се съгласява и на водичка и може би ще спре да се буди? Притеснено ми е защото всички казват, че вече е голям и трябва да се спре с нощното хранене

Болднатото е основният проблем.
Няма абсолютно никакво значение какво казват всички. Те не кърмят, не гледат, не обичат, не възпитават, не им дреме за твоето дете. Grinning
Правѝ нещата, както ти и детето ги чувствате добре. Не става въпрос за поведение, което застрашава здравето и живота на детето.
Успех! Flowers Cherry Blossom

# 5
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
Да, кърмете си спокойно бебето нощем, нищо няма да му стане и даже е полезно. Наистина бебето не е голямо, не знам кои са тези "всички", но е нормално да кърмите 10 месечно бебе винаги, когато поиска. Аз кърмех до година и половина моите деца, накрая предимно нощем, не съм ги прехранила.

# 6
  • Мнения: 15 356
Кърменето се отделя от съня с преходни асоциации,това не нарушава лактацията и не пречи на нощните кърмения .Ако искате ми пишете,консултант по сън съм и мога да Ви дам насоки безплатно.

# 7
  • Мнения: 10
Благодаря за отговорите ви, наистина малко ми вдъхнахте вяра, че не правя нищо грешно и да си продължавам да си го храня нощем и да няма драми и за него, и за нас с таткото. 🙂

# 8
  • Мнения: 10
Кърменето се отделя от съня с преходни асоциации,това не нарушава лактацията и не пречи на нощните кърмения .Ако искате ми пишете,консултант по сън съм и мога да Ви дам насоки безплатно.
Благодаря, най - вероятно ще се възползвам🙂

# 9
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 253
Нищо грешно няма да си кърмиш бебето нощем, та ти е още много малко. За сравнение, моят син пиеше нощем АМ до три навършени години 😀
Вече ти сама ще си прецениш кога и дали искаш да отбиваш. Дъщеря ми се отби самичка на тази възраст - 10-11м и автоматично спря да се буди нощем, но замених сутрешното и вечерното кърмене с АМ и до сега още си го пие.

# 10
  • Мнения: 15 356
Благодаря за отговорите ви, наистина малко ми вдъхнахте вяра, че не правя нищо грешно и да си продължавам да си го храня нощем и да няма драми и за него, и за нас с таткото. 🙂
Естествено,че не!Срещала съм приспивания с ръченица,с Николина Чакърдъкова,с гърда между пръчките на кошарата и какво ли не.Но всички те дават най-доброто от себе си и са страхотни.Обичам си аз недоспалите майки.Възползвайте се,ще се радвам да бъда полезна,защото знам,че нещата работят.Може и да кърмиш и да имаш спокойни нощи и време за партньора 🙌

# 11
  • Мнения: 2 488
Ами покани тези "всички" у вас и ги остави две - три вечери те да спят с бебето да го слушат как реве, да му дават вода и да го разнасят на ръце и т.н.
Малко е детенцето. Кърми си го, щом иска. Не си причинявай излишни стресове

Общи условия

Активация на акаунт