Изоставане на плода

  • 853
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 893
Здравейте! Попринцип съм с доста късна овулация, засечена. Така че ми промениха прм от реалната менструция и ми сложиха дата, която да отговаря на овулацията / с 13 дни напред/. На всички първи прегледи в 5,6,8 седмица плода си вървеше според овулацията. В последствие след 12 гс започна да върви по-голямо, накрая с около 10-11 дни напред. Последните седмици обаче не расте толкова. На 24.08 при редовен преглед измериха 20+5, на 31.08 на фетална морфология 21+1. Тези 2 дни растеж за седмица ми се виждат малко… или аз съм свикнала да върви винаги напред. На предишния редовен преглед също очаквах да има повече разлика, пак беше с 2-3 дни назад. Едно от нещата,които четох е , че може би в тези седмици му става тясно и расте с по-бавни темпове. Не знам кое колко нормално е. Имам час чак след 19 дни и затова питм тук дали при някоя така в тези седмици е растял плода с по-малко дни напред, от очакваното. Белтъка ми е в норма, това също четох че може да е причина. Иначе кръвотоците са добре, с тромбофилия съм на инжекции, но сега започвам и аспирин протект.

# 1
  • Мнения: 6 764
Имате погрешно мислене, винаги има вариация в мерките. Има си граници, в които отклоненията са нормални. Няма как всяко едно измерване да отговаря на седмицата, в която сте. Също зависи и от прецизността на лекаря. Някои бебета са по-дългокраки, други по-дребни, трети по-едри. Доносено бебе 3 кг не е изостанало спрямо бебе в същата гестационна възраст, но 4,5 кг. Ако следящия лекар няма забележки, не се тормозете с подобни изчисления. Разминаване с дни, не е нищо. Лека бременност.

# 2
  • Мнения: 8 804
ти си като енциклопедия!
В чужбина бременните не знаят и 1/5 от тези термини, защото лекарите имат грижата за плода. Даже като ги преглеждат никой не им обяснява, само им казват кога е следващия преглед.

Я си бременей щастливо! И няма да имаш проблеми с бебето! Пращаш ли му любов или само стрес и страх му пращаш? През тези 19 дни си чети, разхождай се, забрави за медицината.  Успех!

и напиши после на 19 тия ден как си, да ни успокоиш и нас Simple Smile

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Няма значение кога ти е овулацията, по правило седмиците се броят от първия ден на последния цикъл. Вероятно оттам идва и пистоянното ти объркване.
Няма нужда ти да следиш размера на бебето, има си лекари за тази работа. Важното е да расте правилно спрямо своята собствена крива.
А и тези измервания са само приблизителни.

# 4
  • Мнения: 1 893
Няма значение кога ти е овулацията, по правило седмиците се броят от първия ден на последния цикъл. Вероятно оттам идва и пистоянното ти объркване.
Няма нужда ти да следиш размера на бебето, има си лекари за тази работа. Важното е да расте правилно спрямо своята собствена крива.
А и тези измервания са само приблизителни.
 Не се обърквам от това. Лекарката ми от жк никога не е броила от прм, освен на първия преглед в 13гс. След това ми го промени, защото все пак трябваше и болнични и 45 дневния ми да е точен. А имам с 2 седмици по-късна овулация. Така щеше да расте все 2 седмици назад, а най вероятно ще съм и със секцио. Така ми смени прм с 13 дни напред според овулацията. И няма и как да съм забременяла преди датата и. И винаги следим по нея. Първите 3-4 прегледа си вървеше по нея. След това започна тръгването напред, а сега вече не толкова.

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
И какъв е проблемът? И лекарят вижда ли въобще такъв?
Да, колкото по- голямо е бебето, с толкова по- бавни темпове расте. Няма как в 20 г.с. да си удвоява размера през 20 дни.

# 6
  • Мнения: 1 893
Притесних се, че на последния прегледе е напред със само 2 дни за седмица, на предния беше същото. Може би просто очаквам да има растеж дг колкото дни са минали между самите прегледи.

# 7
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Ако лекарят не е изразил притеснение, няма защо да се тревожиш. Все пак това е тяхна работа, за това са учили и това работят. Лека бременност!

# 8
  • Мнения: 1 652
Въобще не се шашка, ако има проблем лекарят ще ти каже. Тези измервания ме да супер точни, зависят от ръката на лекаря и апаратурата. Лекарите правят ръчни измервания на крайници, коремче и т.н. и по формула компютъра смята. Нормално е да има отклонения, обикновено в амбулаторния лист пиша ±- ...
С дъщеря ми ,в една седмица бях на 3 прегледа,при 3 лекаря с 3 различни стойности и разлика 300гр. Ами нормално е.

# 9
  • Мнения: 63
Не се притеснявай,всяко бебче е индивидуално.Важното е,че расте!Моето юначе например от самото начало си върви все с по 6 дни назад,точно заради късна ову.В момента съм 20гс+5 дни,а то по размери е като в края на 19 гс.Хич не се тормози,щом лекаря не ти е дал повод за притеснение!Леко бременеене!🤗🌹

Общи условия

Активация на акаунт