Родени през 🐟☀АВГУСТ 🦜🏖 (Тема 2)

  • 15 559
  • 768
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 156
(Не мога да запомня рано, рано като изчитам по 20страници наведнъж, но да кажа):
С баткото така си изпатихме с дупето след изписването. Беше чак до кръв подсечен. Памперсите на памперс го бяха раздразнили яко и му се лепяха по раничката на дупето чак. Само миене с водичка и джинджира алба му помогна. Буквално за 2-3 пръскания го оправи.

Судокрема и аз не го харесвам в това отношение, но за момента го ползвам по веднъж на ден, тъй катп ми беше подарък от болницата и да не дава фира 😁

# 61
  • Мнения: 3 355
(Не мога да запомня рано, рано като изчитам по 20страници наведнъж, но да кажа):
С баткото така си изпатихме с дупето след изписването. Беше чак до кръв подсечен. Памперсите на памперс го бяха раздразнили яко и му се лепяха по раничката на дупето чак. Само миене с водичка и джинджира алба му помогна. Буквално за 2-3 пръскания го оправи.

Судокрема и аз не го харесвам в това отношение, но за момента го ползвам по веднъж на ден, тъй катп ми беше подарък от болницата и да не дава фира 😁
И моя батко точно от памперсите на Памперс се подсече, зеления памперс. Те тогава бяха и само 2 вида зелен и бял. После ползвах пак тях, но вече беше на година и половина, защото другите памперси протичаха.

# 62
  • Мнения: 156
Точно от зеления май беше. Самата мрежичка вътре направо му разказа играта. Сега с малкия доизползвам едни на Пуфис, които ми дадоха и да си кажа, че съм доволна уж. Аз често и ги сменям, де, че ака понякога и преди и след ядене, а и пишка яко с това цокане.

Момичета, да ви питам - искам да си взема някакви витамини да пия, но кърмя.
Имате ли наблюдения или опит с конкретни?

# 63
  • Велико Търново
  • Мнения: 894
Аз през бременността пиех на Pregnacare Original, след като родих АГ ми каза да си взема на същата марка, само че за кърмачки.


В началото пробвахме лидълските памперси, но нещо и стискаха и взехме на кауфландската марка bevola и сме доволни.

# 64
  • Мнения: 1 475
Моя бебок не е посечен и го сменям постоянно, но мрежичката на памперс когато пишкал винаги е залепена за дупето, не е готино...

# 65
  • София
  • Мнения: 276
Лизи,направо кошмарно ми звучи ,как може така са я изпишат?! Бепантен помага много за подсечено, пробвай го вместо судокрем и дано бързо мине.

При мен пък се появи някаква неприятна миризма от лохиите или шевовете, не знам точно от къде идва. Поръчах на мм смрадлика да се промивам (този път не я ползвах след раждането),ако не изчезне до Понеделник, ще звънна на АГ да ходя на преглед,защото се притеснявам да не съм направила някоя инфекция.
Някой друг да се е сблъсквал с такъв проблем?

# 66
  • Мнения: 537
Лизи,направо кошмарно ми звучи ,как може така са я изпишат?! Бепантен помага много за подсечено, пробвай го вместо судокрем и дано бързо мине.

При мен пък се появи някаква неприятна миризма от лохиите или шевовете, не знам точно от къде идва. Поръчах на мм смрадлика да се промивам (този път не я ползвах след раждането),ако не изчезне до Понеделник, ще звънна на АГ да ходя на преглед,защото се притеснявам да не съм направила някоя инфекция.
Някой друг да се е сблъсквал с такъв проблем?
Аз бях с такъв проблем, и ми казаха че е от разграждането на конците. Но за всеки случай ме прегледаха и на видеозон като ги махнаха, за да се изключи да е от матката. Караха ме да си следя и температура. Наистина след махането на конците миризмата бавно изчезна. Дано да съм била полезна. Simple Smile

# 67
  • Мнения: 119
Аз искам да споделя страховете си с вас, че мисля, че ще откача. Вчера бях с температура и треска -ходих до спешното. Диагноцистираха ме с мастит на едната гърда и инфекция на матката, но не могат да установят от кое от двете идва температурата, пък не мога да приемам два различни вида антибиотика. Ще се побъркам, изпитвам непреодолим страх дали няма да се случи нещо лошо. Знам, че не можете да ми помогнете, но исках просто да излея душата си 😔

# 68
  • София
  • Мнения: 276
Аз искам да споделя страховете си с вас, че мисля, че ще откача. Вчера бях с температура и треска -ходих до спешното. Диагноцистираха ме с мастит на едната гърда и инфекция на матката, но не могат да установят от кое от двете идва температурата, пък не мога да приемам два различни вида антибиотика. Ще се побъркам, изпитвам непреодолим страх дали няма да се случи нещо лошо. Знам, че не можете да ми помогнете, но исках просто да излея душата си 😔

Спокойно, всичко ще бъде наред,недей да мислиш лоши неща.
За мастита с топли компреси и цедене,би трябвало да те облекчи в комбинация с антибиотика.
Инфекцията на матката как я установиха? Ако трябва нещо венозно да ти вливат, за да се възстановиш по-бързо
Пожелавам ти всичко да отмине съвсем скоро.

Прашинке,благодаря за споделения опит,надявам се и при мен да е от това. Моите конци трябва сами да паднат,но ако нямам подобрение до Понеделник,ще питам АГ да ми ги махне.

# 69
  • Бурса
  • Мнения: 649
Гро опитай да се успокоиш. Нормално е страховете да са по-обострени сега както за теб самата така и за бебчето ти. Какво те посъветваха лекарите? Аз съм имала мастит с първото дете, но минах без антибиотик. Опитай се да оправиш запушването (лецитин, зелеви листа, цедене) и ако Т продължи то може би ще е от инфекцията на матката.

# 70
  • Мнения: 1 025
Gro1, съжалявам че трябва да преминеш през това! Пожелавам да е възможно най-бързо.
Отсносно АБ на мен ми слагаха 2 вида по време на серклажа, след това пих още един. Двата бяха венозно на 12ч.
За гърдите, звънни на някой консултанппо кърмене може да предложат нещо. Аз поддържам връзка с една жена.


По темата за миризмата и аз я имах в болницата. Като се прибрах и си правя промивките със смрадлика вече нямам.

# 71
  • Мнения: 60
А за колко време се разграждат тези конци, защото и аз ги чакам да паднат а не падат.

# 72
  • Мнения: 3 355
Аз искам да споделя страховете си с вас, че мисля, че ще откача. Вчера бях с температура и треска -ходих до спешното. Диагноцистираха ме с мастит на едната гърда и инфекция на матката, но не могат да установят от кое от двете идва температурата, пък не мога да приемам два различни вида антибиотика. Ще се побъркам, изпитвам непреодолим страх дали няма да се случи нещо лошо. Знам, че не можете да ми помогнете, но исках просто да излея душата си 😔
За мастита и аз правих преди около седмица. Стигнах 40⁰ температура и втрисане. Деня ми се губи. Взели си Лицетин 3-4 таблетки на ден, бебето да суче от нея гърда. Опипай къде е уплътнението и ако има как го разположи така, че брадичката му да сочи към него. Даваш първо нея гърда. Преди кърмене, а и след това горещ компрес, цедиш докато се изпразни гърдата и правиш студен компрес. На мен най добре ми действа горещ душ, масаж на гърдата под душа със съпун и после цедене. В общи линии лечението е това. Бебето максимално често на гърда и да суче. За болката и температурата можеш да пиеш Нурофен форте, трябва да е чист ибопрофен или парацетамол. Но Нурофен е по добре, защото ибопрофена действа и противовъзпалително. В паузите си почивай. И много вода. Аз се оправих за 24ч, на другата сутрин сякаш нищо не е било. Само няколко дни след това седеше уплътнението на гърдата и имах лека болка, но изчезва бързо. Виж зърното от помпата още ме наболява. Правих такива запушвания/мастити и с каката и пак с висока Т. До антибиотици не съм стигала.

# 73
  • Мнения: 537
Момичета, като ви чета и си припомням и аз как първия път се мъчех с това кърмене, този път се радвам че изпих заветните 2 хапчета и всичко приключи с това мъчение. За конците - дори да са резорбируеми, моите също бяха, лекарят ме предупреди, че е по-добре да се махнат, отколкото да се чака да се резорбират. Махнаха ми ги за има няма 5мин, направо се родих!

# 74
  • София
  • Мнения: 5 623
Е, не за всички е мъка кърменето. Някои искаме да го правим все пак Simple Smile

Гро, стискам палци да мине бързо. Момичетата са казали вече всичко необходимо. Как диагностицираха проблема с матката?

За миризмата от лохиите - в болницата ми казаха промивки с браунол, нищо че съм секцио и нямам шевове, но било хубаво да го правя. Обаче Браунол няма по аптеките, та си купих йодасепт.

Аз имах два шева на секциото, които паднаха вчера, останалите се резорбираха преди няколко дни.

Общи условия

Активация на акаунт