Зацапване в 5 г.с.

  • 533
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 297
Здравейте,
Не открих актуални теми за това и реших да направя нова.
В 5 г.с + 4 дни съм и днес следобед след посещение на тоалетната видях по салфетката 2-3 кафеникави капки.Първа бременност ми е и много се притесних.Гинекологът ми е в отпуск и е на работа в понеделник.Обадих му се каза да следя да не се усили течението. Моля ви кажете ми късно ли ще е да отида в Понеделник ? Sad

# 1
  • Мнения: 5 127
Без да претендирам да съм спец, но от обща бременна култура.
Взимаш ли някакви лекарства в момента? Пусни прогестерон утре. Аз бих отишла на преглед в някой друг кабинет и не бих чакала до понеделник. Като цяло още следобед щях да съм се изстреляла.
Почивай повечко, в случай, че се касае за отлепване. Съвсем спокойно може и да е нищо Simple Smile Успех!

# 2
  • Мнения: 297
Без да претендирам да съм спец, но от обща бременна култура.
Взимаш ли някакви лекарства в момента? Пусни прогестерон утре. Аз бих отишла на преглед в някой друг кабинет и не бих чакала до понеделник. Като цяло още следобед щях да съм се изстреляла.
Почивай повечко, в случай, че се касае за отлепване. Съвсем спокойно може и да е нищо Simple Smile Успех!
Звънях на друг гинеколог, при когото ходех преди, за рутинни прегледи, но той не ми вдигна. Вземам само фолиева киселина и пропицил, заради щитовидната. Преди малко пак ходих до тоалетната, но този път нямаше нищо.

# 3
  • Мнения: 2 883
Не се шашкай. Всъщност е нормално да се шашнеш, първа бременност ти е. Следи се да не се увеличи кървенето, ако се увеличи тогава отивай към спешен кабинет. Но 1-2 капки, и то тъмно кафяво (т.е стара кръв), според мен не са притеснителни.

Лека бременност 🤗

# 4
  • Мнения: 297
Не се шашкай. Всъщност е нормално да се шашнеш, първа бременност ти е. Следи се да не се увеличи кървенето, ако се увеличи тогава отивай към спешен кабинет. Но 1-2 капки, и то тъмно кафяво (т.е стара кръв), според мен не са притеснителни.

Лека бременност 🤗
Благодаря ти! ☺️🙏 И лекаря това каза...

# 5
  • Мнения: 47
И аз имах два пъти. Мислех, че ми идва цикъла... Но после рових из нета и пишеше, че е нормално така се случвало бебчето. След няколко дена си направих 2 теста и видях чертичките и от тогава нищо:) споко!

# 6
  • Мнения: 1 136
И аз имах два пъти. Мислех, че ми идва цикъла... Но после рових из нета и пишеше, че е нормално така се случвало бебчето. След няколко дена си направих 2 теста и видях чертичките и от тогава нищо:) споко!

Различно е. Това е кървене докато се имплантира яйцеклетката. В 5-та седмица е друго. Наистина ако не продължи, може би всичко е ок. Аз имах зацапвания два пъти. И при двата съм ходила в спешното. Както може да е нищо, така може и да показва нещо лошо, просто трябва да се проверява.

Виждам, че във форума доста често се пише как при всички се било случвало, ставало след секс и т.н. - не е така, ако стане трябва да се провери.

# 7
  • Мнения: 5 127
+1
Има разлика между "нормално е" и "не е опасно". Никога по време на бременност не може да се твърди, че е нормално. Може да е лесно обяснимо и съвсем безобидно, но аз за себе си бих проверила. Да, щом е тъмна кръвта значи не е прясна и на 99.9% няма от какво да се тревожим, но за 50 лв преглед тоя 0.1% отказвам да го мисля.

# 8
  • Мнения: 297
Тук не се слави с много лекари специалисти, а нямам възможност да отида в някой по-голям град. В спешният ни център нямат видеозон, така че аз съм принудена да отида при гинеколог чак в понеделник. Обясних му ситуацията и каза да почивам и да следя за по-обилно течение и болки. Аз болки нямам. Знам, че всяко течение по време на бременност е хубаво да се види от лекар, но аз просто попитах дали, ако има хора с подобен проблем, ще е късно за преглед след 3 дни. 🙂

# 9
  • Мнения: 3 597
Зацапване по време на бременност не е нормално , но се среща често и в повечето случаи не е нищо притеснително . Аз имах с две от три бременности . Така и не открихме причината .
Ако е еднократно и се чувствате добре , според мен може да изчакате до понеделник .
Успех ! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт