Тест за овулация - въпроси /тема 15/

  • 29 356
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 050
Тестовете за О засичат само пика на хормона ЛХ. Не доказва овулация. Евентуално на 7ми ден след О може да се изследва прогестерон. Той трябва да е във горна граница като стойност, за да може да се потвърди, че е имало О. Ако днес 05.09 е пик, утре 06.09 се случи О, то на 13.09 бихте могли да пуснете изследване на прогестерон и естрадиол.

# 31
  • Мнения: 84
Момичета, с цикъл от 29-30дни съм. Последната ми менструация беше 38дни, защото имах късна овулация на 22ри ден. Според вас кога да започна отново с тестовете за ову? От 10ти ден?
Благодаря!

# 32
  • Мнения: 261
Тестовете за О засичат само пика на хормона ЛХ. Не доказва овулация. Евентуално на 7ми ден след О може да се изследва прогестерон. Той трябва да е във горна граница като стойност, за да може да се потвърди, че е имало О. Ако днес 05.09 е пик, утре 06.09 се случи О, то на 13.09 бихте могли да пуснете изследване на прогестерон и естрадиол.
А да попитам щом сме правило очите предните два дни дали има шанс да се случат нещата ако случайно днес не успеем да действаме

# 33
  • Мнения: 4 809
Има, но аз не бих разчитала на тях само.
Като цяло, ако бях с намален яйчников резерв, не бих разчитала и само на лентичките за О. Според мен е хубаво да говориш с АГ и да видиш какви са ти опциите.

# 34
  • INFJ
  • Мнения: 9 322
Според мен, ако сте с нередовен цикъл, трябва да правите тестове за О всеки ден.
Ето линк към тестове, които излизат на добра цена, с доставка от превозвач от Англия (аз използвам GGBG) - https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00SXCX28Y/ref=ppx_yo_dt_b_a … ?ie=UTF8&th=1

# 35
  • Мнения: 261
Има, но аз не бих разчитала на тях само.
Като цяло, ако бях с намален яйчников резерв, не бих разчитала и само на лентичките за О. Според мен е хубаво да говориш с АГ и да видиш какви са ти опциите.
Говорила съм с аг пия пикозитол овабууст и магнезий за сега опцията ин витро не ни устройва пия също и геритамин

# 36
  • Мнения: 43




Здравейте, момичета! От този месец започнах с тестовете и мислех, че съм изпуснала О, но току що видях това на теста! 😁 Искам да ви попитам, обаче, възможно ли е тестът да ми даде лъжливо положителен резултат, при условие, че нямах и 1 час от последното пишкане преди теста и не бях събрала кой знае колко.. ще ме извините за подробностите 😁 И още нещо - веднага ли да действаме или можем да изчакаме до довечера? 😁

# 37
  • Мнения: 4 841
Чудесен тест! Може довечера и утре също.

# 38
  • Мнения: 4 809
Наитина е образец за положителен тест.
Аз лично никога не съм спазвала условието с течностите и все пак тестовете си бяха наред.

# 39
  • Мнения: 43
Успокоихте ме! Чак помислих, че е дефектен и контролната му линия е от грешната страна, понеже и двете се появиха почти веднага. 😁 Значи сега е време за приятната част, а после поредното дълго, двуседмично чакане.. 😁

# 40
  • Мнения: 261

Мисля че този от следобед е наистина на 100 процента положителен

# 41
  • Мнения: 2 629
Да действайте днес и утре. Успех.

Мисля че този от следобед е наистина на 100 процента положителен

# 42
  • INFJ
  • Мнения: 9 322
Според вас дали тези резултати са достоверни, имайки предвид, че на 5ти вечерта ме събори някакъв стомашен вирус и днес (6-ти) прекарах целият ден във възстановяване на течности в организма?

# 43
  • Мнения: 4 841
Според мен, да. Нивото на ЛХ явно е било много високо, щом имате такъв хубав тест.

# 44
  • Мнения: X
Здравейте имам въпрос.
При нередовен цикъл възможно ли е да има О ?

Общи условия

Активация на акаунт