Плоден сак

  • 2 338
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 305
Не, не. С твърде неправилна форма е за да е киста.

# 16
  • София
  • Мнения: 207
Не, не. С твърде неправилна форма е за да е киста.
една госпожа ми каза, че това е шийката на матката. На снимката най-отгоре пише 6V1/GYN

# 17
  • Мнения: 6 305
Това 6V1   е параметър на апарата с които са я гледали. Това GYN  не го знам, ама и то ще е нещо такова.
Странно това за шийката, понеже шийка се оглежда по съвсем други начини.

# 18
  • София
  • Мнения: 207
Това 6V1   е параметър на апарата с които са я гледали. Това GYN  не го знам, ама и то ще е нещо такова.
Странно това за шийката, понеже шийка се оглежда по съвсем други начини.
Една госпожа ми каза за това, че е шийката. Но чак при рогчето на матката нейсе. Това черно петно май прилича на фоликул. Не й ли дойде до 16.09, на преглед отива.И ЧХГ задължително.Но най се притеснява, че се е увеличил корема точно под гърдите. Да не се окаже направо 3 месец цветна. На мен така ми мирише.Като гледам това черно петно е оградено май с беличко едвам видимо. А пък и АГ не им ли се каже, че има + тест, изображение не гледат както трябва
Ето го и по-отблизо

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 5 941
Това GYN идва просто от "гинекология".
За мен това е матката (ограденото в червеното):

и в нея аз не виждам нищо.Но не съм лекар.
Имам един въпрос - тази дама има ли предишно секцио?

# 20
  • София
  • Мнения: 207
Това GYN идва просто от "гинекология".
За мен това е матката (ограденото в червеното):

и в нея аз не виждам нищо.Но не съм лекар.
Имам един въпрос - тази дама има ли предишно секцио?
Не секцио. Но две операции на корема. Апандисит и Браунов тумор. Но преди 12 г ето го по-отблизо

# 21
  • Мнения: 6 305
Врин, жената има направен тест със бледа втора черта и 2-3 дни след него е била на въпросния преглед.
Дори да има бременност, може да е било твърде рано за да се види.

Аз не виждам измерена дебелина на маточна лигавица например. Ако това което си оградила е матката - много лош образ, не знам какво е снимано изобщо.
Кръглото пък в ляво яйчник ли е, или?

FB - Над тези снимки май има и други. Би ли ги качила да ги видим.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 5 941
geizer, това, че е имало бледа втора черта, не означава, че има нещо в матката.
Ако е било твърде рано да се види, тогава и това черно петно нямаше да се види. Ако се вижда в матката (и то след положителен тест за бременност), няма начин АГ да не каже, че вижда плоден сак, но е още рано да се види жълтъчно мехурче или ембрион. Но няма как да не спомене наличието на плоден сак.

Отделно, като гледам моите снимки, където има само плодно сакче, там около сакчето "орбитата" е по-тъмна и цялото прилича на донът. Тук не го виждам. Но пак казвам, не съм лекар и не разбирам, просто сравнявам с моите снимки.

# 23
  • София
  • Мнения: 207
Врин, жената има направен тест със бледа втора черта и 2-3 дни след него е била на въпросния преглед.
Дори да има бременност, може да е било твърде рано за да се види.

Аз не виждам измерена дебелина на маточна лигавица например. Ако това което си оградила е матката - много лош образ, не знам какво е снимано изобщо.
Кръглото пък в ляво яйчник ли е, или?

FB - Над тези снимки май има и други. Би ли ги качила да ги видим.
Това, което е оградено, е само тази черна формация, която е под въпрос, изобщо какво е. Какво трябва да пише за дебелина на маточна лигавица.







Последна редакция: ср, 07 сеп 2022, 12:25 от AnMary

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 5 941
FB, снимката не се вижда. Оправи таговете.
ПП : а ако има гестационен сак, по принцип трябва и да отбележат колко е голямо.
ПП2 : а за дебелината на маточната лигавица трябва да пише нещо от сорта end./матка дебелина - 9,6 мм/12 мм/1,2 см  или някаква друга цифра (но по-голяма)

Последна редакция: ср, 07 сеп 2022, 11:43 от Brin de muguet

# 25
  • София
  • Мнения: 207
FB, снимката не се вижда. Оправи таговете.
ПП : а ако има гестационен сак, по принцип трябва и да отбележат колко е голямо.
Такива са си снимките. По-добри не може да се направят. А госпожата не е казала на АГ, че може би е имала и тест +. Отишла е по повод продължително оскъдно бледорозово кървене. А прегледът не е бил повече от 5 минути. Според мен лекарят изобщо нищо не е гледал, както трябва.

# 26
  • Мнения: 6 305
Брин, сакчето се вижда при около 10 дни закъснение. Това е 5+ г. с.
А съвременните тестове позитивират още около датата на очакваната менструация., т. е. около 4 г. с.
Затова казвам че може да не се е видяло още сакче. А това черното може да е нещо съвсем друго.
При мене са се визуализирали такива черни петна извън матката и като съм питала, при това хирург ме е гледал, каза - това не ни интересува, сигурно въздух в червата или нещо такова.
Та мисълта ми е че се визуализират и други неща, дето ние като лаици не ги знаем.

# 27
  • София
  • Мнения: 207
FB, просто последния път не си качила снимките и затова не се виждат. Объркала си таговете.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 5 941
Да, geizer, така е.
Аз коментирам само черното петънце. Не ми се вярва това да е плодно сакче. Прилича ми по-скоро на ниша образувана в следствие на операция.

ПП: А ако е бременна, но още не може да се види, единственото което може да направи е кръвен тест ЧХГ през 48 часа, за да види дали се удвоява или покачва.

# 29
  • Мнения: 6 305
FB : Я го щтракни цялото без флаш и без да го увеличаваш го качи.

Общи условия

Активация на акаунт