Есента не е далече, ДЕКЕМВРИйското човече за първи стъпки се готви вече! (Тема 6)

  • 17 996
  • 752
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 041
Дами как сте? Как са децата? Не сме много активни тези дни. Да нямаме нова тема и аз да съм пропуснала?

# 691
  • Мнения: 447
Много тихо започваме годината, не е като в началото. Grinning
На моята й пораснаха няколко кътника, вече е с общо 11 или 12 зъба. Малко е кривичка тези дни, но не е нищо нетърпимо. На миналата Нова година, заспа 5 минути преди полунощ и нищо не я събуди. На тази й се беше преместил късно режима и й се спеше още в 23 часа, но увеличаващите се пиратки и фойерверки и пиратки не й позволиха, та си я посрещна. Гледахме зарята, после я гушках до 1, докато не спря шумотевицата.
Върви, притичва даже, играем на гоненица, започнах да й давам да гледа детски песнички, докато я храня. В един момент всеки се пречупва. Опитвам се да я уча на нови думи, на глаголи. Разбира, но командите (дай еди какво си) прави избирателно. Всяка играчка бързо й става скучна, прави белички понякога. Пускам я по площадките да ходи. Такива ми ти работи.

# 692
  • Мнения: 3 262
Привет и от мен. Ние посрещнахме нова година семейно тримата 😁 Момчето си спа необезпокоявано и спокойно.
 А иначе от няколко вечери нямаме нощно мляко и ме е страх да се похваля направо, не знам дали ще остане така, но а дано! Ходи и тича, качва се и слиза по стълби, но все още за ръка. Слагаме синагис и се пазим от всякакви вируси, грипове и т.н Не го събират почти с деца. Положението при нас е доста зле от към болни. То не са вируси, грипове, варицели, скарлатини… Знам, че няма да е вечно това пазене, но поне като е още толкова малък правя всичко възможно да го предпазя.
Играчките му омръзват много бързо, прави много бели, давайте идеи за занимания в дните, в които времето не позволява дори кратки разходи, че направо много му е скучно и го избива от всякъде.
Пускам му и аз разни песнички понякога, но задължително сядам с него да пеем и танцуваме или поне му говоря и обясняа  виж това, виж онова. За мен по-голям проблем би било да се остави да гледа нещо като зомби

# 693
  • Мнения: 1 334
Алисън, дано да е отпаднало млякото и така добре да продължава да си спинка!

Ние също напоследък се пазим и почти не се събираме с хора, покрай нас повечето познати са болни.. ама такъв е сезона. 🤷‍♀️
Нашата госпожица ми изтощава батериите още до обяд, не се спира - влиза в кошовете за играчи, ако види нещо на края на масата го дърпа, дърпа всички кабели, катери се по дивана, от там на бюрото, свалям я по 100 пъти на ден. 🫤 Много бързо се учи на всякакви бели от брат и (добре че той като цяло е кротко дете).
Освен това напоследък често имаме проблеми с дневния сън, започна да си увеличава интервалите на будуване и да заспива доста по-трудно през деня. Въпреки че на няколко пъти имаше случаи да спи само по веднъж, все още не е готова за едно спане, но в същото време ако стане към 8ч измества първото спане чак към 12ч, което пък измества втората дрямка много късно.. и става някакво мазало. Ще позичакам още малко и ще се опитам да и помогна да мине на една дрямка.
За забавленията в студените дни - трудна работа, понякога се чудя какво да измисля.
Филмчета избягвам да пускам, защото и двамата са като зомбита, но пък често си пускаме само песнички (без клипчета) от спотифай и тя много обича да "танцува" 😆
За нестандартно занимание онзи ден случайно открих, че и е много забавно да влиза и излиза от леген.. 30 минути се занимава с него, а днес случайно успя да разглоби барабанчето на брат й и се ядоса, че не може да си навре дупето да седне вътре, та утре пак ще давам легена да се забавлява 😂
Друго интерсно е да си дрънка и да се опитва да отваря прозрачна пластмасова кутия вътре с нещо шарено - капачки, лъжички.
Много обича да се закача с мен докато съм на мивката в кухнята - винаги идва, взима ми кърпата (седи на закачалка на едното чекмедже под плота) и бяга и се смее..

# 694
  • Мнения: 3 262
Песни и музика като цяло се пускат от всички възможно играчки, отдавна знае какво трябва да натисне, за да пусне музика и танцува много, затова понякога разнообразявам и с клипове. Филмчета и да му пусна, няма да стои и да ги гледа. Като сме били на места, където има работещ телевизор (или у нас ако работи) не го е отразявал. Според мен си е малък просто. Единствено ако има музика и да му “показвам” какво да гледа и да го “забавлявам” и аз заедно с това, което върви на екрана

# 695
  • Мнения: 1 580
За много години, майчета Hug
Идея - днес чисти с прахосмукачката 30 мин. После 15 мин разхвърля коша с мръсните им дрехи и ги пъха в пералнята, докато аз мих на мивката...
Единствените ми свободни 20 мин в будното му състояние са ми, когато започне да се катери върху коша с книжките, за да гледа през прозореца.
Вече тича направо, слиза сам от дивана, катери се, къпе се прав в коритото, което утре ще изхвърля вече...
Чудо е!
Телевизия и устойства не пускам. Големият има по 15 мин в седмицата телевизия и се гледат канали като -  Discovery,  National и Auto motor soort.
Все още е на две дремки. Имаше  няколко дни с по една, защото батко му не беше на ясла и трябваше да се организирам, че да мога да ги приспивам и двамата сама в различни стаи...
Много е трудно с две породени Sweat

# 696
  • Мнения: 1 881
За много години!
Габи, кажи ти как си? При теб почти не остана. Да не забравиш да ни пишеш, когато дойде моментът.
Ние сме горе-долу добре. Каката ходи на училище и освен да се надявам да не донесе нещо, друго не мога да направя. Малката пак е с хрема. Дано бързо мине. Предния път отне около седмица.
Не съм писала, но покрай празниците с двете деца вкъщи и мъжа ми, нямах време да се обърна. Сега, когато едното дете е на училище и мъжа на работа полагам усилия да гледам малката и да пооправям къщата. Повече успявам, отколкото когато сме всички вкъщи.
Малката е голям сладур, но и на нея и доскучавам, тъй като сме постоянно заедно. Пускам също песнички понякога, както и Анимал планет, особено когато трябва да я преобличам, че там борбата е голяма. Когато времето е лошо я водя с мен в някой хипермаркет да пазаруваме. Обича да се вози на количката и за мой ужас все успява да я оближе. Много си играе с домакинска посуда, легени, кутийки, капачки. Научила се е да бяга, когато вземе нещо, което не позволявам и е много доволна. Обича да се катери по каквото намери и често ме плаши, страх ме е да я оставя сама в стая и за минута.

# 697
  • София
  • Мнения: 1 462
За много години! Не съм писала много отдавна в темата, но все не намирам време.

Яна още е на 2 дремки, но с много разтеглени интервали. Будното ѝ време вече е над 12 часа, но още не е готова да минава на една. Сигурно е една от малкото все още непроходили, но не я насилвам и не бързам. Понякога я водя за ръчички, но като че ли предпочита да си пълзи. От няколко дни, обаче, усилено тренира да кляка и да се изправя без опора и подозирам, че момента с прохождането наближава. Заедно с това от около седмица е като залепена за мен. Постоянно ме преследва и иска да я взема и е доста кисела на моменти. Вероятно е комбинация от зъби и скок в растежа, който имат около годинката. Иначе е с 10 зъбчета вече. Май чакаме номер 11 и 12.

Хапва задоволително като се има предвид, че при последните зъби почти изцяло отказваше да яде около седмица-две.

Вкъщи постоянно се чудя с какво да я забавлявам. Сама обича да си разглежда книжките, да нанизва рингове, да реди кула с кубчета и напоследък проявява интерес към дървените пъзели, но все още не знае кое точно къде трябва да сложи.

Вкъщи постоянно се чудя с какво да я забавлявам

# 698
  • Мнения: 1 041
tara Вчера бях на лекар. Бебето е 2.164кг,върви по-мъничък от батко си. В 35та г.с съм и още не се е обърнал. Започваме с тоновете и ако не се обърне до 8.02 ще е секцио. Батко то не ходи още свободно. Ако се подпираме ходи, с уокъра ходи, но иначе не. Не иска да седи на гърнето. Да не казвам голяма дума но вече нямаме нощно хранене. Сега замествам и вечерята вече.

# 699
  • Мнения: 1 334
Габи, пробвай с упражнения за обръщане - при мен това помогна бебка са се обърне към 34-35та г.с. Като го усетиш, че е буден и се движи заставаш на колене и на лакти (или ако можеш с ръцете още по-ниско) и главата надолу опряна на леглото/земята - идеята е дупето и таза да са по-високо от нивото на горната част на тялото.. може да потърсиш в гугъл има картинки и клипчета.

# 700
  • Мнения: 447
Габи, всички се вълнуваме за теб. Да е леко раждането, когато дойде моментът! Hug

Моята също се клати на музика, много е смешна. Обаче с ММ понякога сме в недоумение от текстовете в канала HeyKids - мама зайка заплашва зайчето, че ако не слуша ще яде бой; мама замерила мишлето с обувка и то отишло в болницата, но тя била затворена; жабата сготвила супа от мухи, за която се натъртва колко е вкусна. Нещо не им се е получил превода на български и мисля някои да не ги пускам като почне да разбира. Grinning

# 701
  • София
  • Мнения: 1 462
Влизам да допълня със занимания, които са интересни на моето дете, докато сме вкъщи:

1. Слага и маха капачки на различни по размер буркани и кутии

2.Слага и вади неща от плик с двоен цип(от тези на ИКЕА плътните. Имам всякакви размери и понякога пълним плик с топки,друг път с по-дребни дървени кубчета, лъжички и изобщо каквото ми хрумне.

3.Отлепя цветно тиксо(или хартиен лейкопласт от вратата на фризера. Предварително залепям 10тина лепенки с подгънато ъгълче, за да може да ги захване. Полезно е за фината моторика.

4.Играем на "Тука има, тука няма"(двете заедно) с две непрозрачни купички и предмет, който крия под тях.

5. Откачва и закачва кухненската кърпа от кукичката(тук също двете заедно).

6. Пъха различни предмети в кашон с изрязана дупка. Имаме и от тези кубчета в кутия с капак и дупки с различни форми, но все още ѝ е трудно и не толкова интересно.

Иначе когато имам домакинска работа за вършене и не може да помага с нея (да играе с кабела на прахосмукачката, да вади и слага дрехи от и в пералнята и легена с пране) често я карам да търси нещо из играчките си ( Напр. "Иди и намери плюшеното мече."; "Иди и намери книжката за котето." Или " Къде ти е шишето с вода?" И тя с удоволствие отива, намира го и ми го показва.

Иначе любимата игра е " Къде е котето?Иди да го хванеш!". Имаме котарак вкъщи, който все още бяха от нея и пада голямо преследване. Тъкмо го стигне и той хуква нанякъде и започва отначало.

# 702
  • Мнения: 1 041
правя упражнения ама ей го.... не иска...

# 703
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 908
За много години и от нас, момичета. Ние също сме си на 2 дремки още. От 01.01 ходи за ръчички навън и вкъщи, но си предпочита пълзенето. Трудно заспиваше за втора дрямка, но откакто ходи за ръце, се изморява и заспива за минути. Вечерното отиде и при нас около и след 22 ч, което не е ОК, но търпя засега, че после ще дойде към 20-20.30, като мине на 1 и така ме устройва. Засега вкъщи предпочита да лази, постоянно е в беля, от една на друга. Обезопасили сме, колкото можем, и я пускам да щурее. Сутрин вършим набързо домакинската работа и сядам с нея да играем.  Клипчета се старая много рядко да пускам, защото гледа като зомбирана. Повече ходи насам-натам, но й омръзва, с играчки се заиграва, но не много, защото бързо й омръзват и ги хвърля. Около обяд излизаме навън за час и нещо и горе-долу денят минава. Вкъщи често ми виси на крачола, долазва и влиза в банята с мен, катери се по ваната, от което ми се изправя косата. Вади дрехите, които аз слагам в пералнята, върти програматора и натиска копчето за пускане. Също и със сушилнята е първа писта, ако ще пускаме дрехи. Преди 10тина дена се набоде на един голям кактус вкъщи и сега го сочи и реве, като го види.
Играем със сортер, низанка, четем книжки, има два музикални куба, които си пуска и танцува. Обикновено игрите й са да хвърля и събаря всичко. Не знам така ли е при вас. Като й омръзне нещо, хваща и хвърля. Познава си повечето играчки и ги носи, ако ги поискаш. Има дни, в които всичко дава безпогрешно, друг път нито едно не уцелва, вероятно нарочно. Много разбира вече и постоянно повтаря наши действия и някои думи. И вечно перчи пръста и сочи какво иска. И най-любимото от всичко - да разхвърля по пода току-що сгънатите и приготвени за прибиране дрехи.
Денц, покъртителни са някои текстове. Имахме два поредни дни, в които я държах на гърне и й пусках да гледа. Освен старите песни от едно време, нищо смислено не открих. Особено десетте зайчета, които скачат по леглото надясно ме оставиха без думи. Що за текст и защо надясно Simple Smile
Габи, дано се обърне юнакът. И Мария не пожела да се обърне и си я извадиха със секцио по спешност, защото ми изтекоха водите, а тя си беше седалищно. Исках нормално да я родя, но каквото, такова, важното е че се роди жива и здрава.
Успех на теб и лека бременност и раждане.

# 704
  • Мнения: 3 262
Ние минаваме вече на една дрямка. Опитвах се да задържа да е на две, за да може да излизаме по обяд, но си личи, че не му е ок вече. Сега излизаме много набързо по обяд и почти винаги заспива навръщане в количката на 3 минути от нас 🤦🏻♀
Блу и моят човек е така с хвърлянето. Мнооого хвърля и събаря всичко. Със сгънатите дрехи е същата работа - веднага се рязмятат, някои дори се лигавят.

Общи условия

Активация на акаунт