Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 11

  • 62 135
  • 656
  •   2
Отговори
# 645
  • Мнения: 528
Майските празници отседнахме в хотел в Хасково като отправна точка за :
- Перперикон - взехме си карта , но при следващо посещение ще си вземем и гид. Задължително планински обувки, аз бях и с щеки. От долу до горе е жега, а горе е открито и ветровито;
- Скалните гъби край  с. Бели пласт /чухме за някаква крайпътна чешма със зеолитна вода, която помагала за отделяне на тежки метали от организма, как местните там били столетници, но не се върнахме да я търсим. Преди време си бяхме купили зеолит и си правихме в къщи такава вода, но заболяването ми не се повлия от нея. Така, че ако Вие интересно попитайте месните./ Разглеждат се за кратко време, за разлика от Перпепикон;
- тракийска крепост Неузетикон - окосено около крепостта, иначе си е една отбранителна крепост, нямало е град там. Имаше стрелба с арбалет мисля;
- Тракийска куполна гробница с.Мезек - има много обяснителни пана, за съжаление магнит с глигана , намерен там на гробницата няма. Има на крепостта, но вече не се върнахме;
- Александровска тракийска гробница - музеят е построен с японска помощ, затова и вътре има надписи на японски, красив и просторен. Понеже валеше дъжд ,а пътеката от паркинга до музея е не подкастрена, трудно се слаломира  с чадър.
- Монументът на Дева Мария и камбанарията са на възвишение над центъра , откъдето се открива красива гледка.
Ходихме до ресторант Емона на яз.Кърджали - вкусна храна, бързо обслужване. Пътят обаче през циганската махала е единственото неприятно изживяване.
Зареждащи и божествени Родопи !

Последна редакция: пн, 13 май 2024, 16:03 от donatellla

# 646
  • shumen
  • Мнения: 18 180
Ние вчера бяхме на Перперикон.Много е хубаво,но от сега е жега.

# 647
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 179
Nedinka, на гъбите едва ли ще останете повече от половин час, няма какво да правите толкова. Не бих ги оставила за цял ден, било то и преди обед. Щом им харесва басейн на децата по добре ги съчетайте с нещо единия ден и другия цял ден басейн

# 648
  • Мнения: 4 432
скалните гъби се разглеждат за 15 мин докато пътувате от Хасково към Кърджали или обратно, ако минавате оттам де. Ако не минавате, още половин-един час за отклонението

# 649
  • Мнения: 4 814
Ще го съчетаем и с други неща в околността. Просто ми се иска пътувайки към морето, да видим и нещо по пътя. Мисля си за не повече от три нощувки в района. За съжаление в Главатарски хан не приемат домашни любимци, та ще видим логистично как ще ми се получи.

Много мерси за мненията. А дали имате впечатление от вили Екополис?

Последна редакция: чт, 16 май 2024, 00:13 от Nedinka

# 650
  • Пловдив
  • Мнения: 13 562
За Главатарци има приятни вили на сносни цени. Женски уикенд правихме там миналата година.
Иначе цените в Бг са много завишени, не само по планините, ами и по морето. Лично ние се възползваме, че имаме възможности за еднодневни скитания, предпочитам да шофирам, отколкото да плащам за нещо-нищо по мои разбирания.
Няма как при средна заплата под 2000лв, някой да ме убеди, че нощувка 300-400лв е ок.

# 651
  • Мнения: 4 432
Те хората с ниски заплати не ходят по хотели, така че...
Ако нямаха клиенти щяха да намалят цените

# 652
  • София
  • Мнения: 1 181
Те хората с ниски заплати не ходят по хотели, така че...
Ако нямаха клиенти щяха да намалят цените
Не аъм съгласна с вас, взимам под 2000 лева все едно не съм човек ли?
Аз просто не харесвам големи хотели, блъсканица не искам, в София ми стига. А и когато само ще съм за една баня и легло, защо да им дам 300 лева за двама за една нощувка.
Миналата година правих Родопи сама с дъщерята и не сме се лишили от нищо, за 5 дни 1500 лева, не са малко нали. Избирала съм малки хотелчета или къща за гости и не се оплаквам.
За морето е същото, наемам къща и приключвам, аз отивам на почивка не на бой за чадър, шезлонг и храна. Разбиранията на всеки са различни, затова всеки споделя своя опит.

# 653
  • Пловдив
  • Мнения: 13 562
Те хората с ниски заплати не ходят по хотели, така че...
Ако нямаха клиенти щяха да намалят цените
Това защото отиваме в друга категория хора ли?
Напротив ходим, но подбираме къде да си оставим парите.
Имало е места /бунгало на морето/, където примерно са ми искали пари за нощувка на детето, тогава под 3 годишно, попитах ги в цената дали е включена детегледачка, че на тази възраст няма да стои само да им ползва съоражението.
Има прекрасни местенца из Родопите, некомерсиални - трябва да се търси и пита.

# 654
  • Мнения: 495
Точно поради излишно завишените цени се отказахме от почивка в Родопите, решихме да правим еднодневни разходки, където си харесваме, като местенце. Просто не разбирам логиката, защо да искам да ги давам по 300-400 лв за нощувка.
Запазихме си места за къмпинг в Гърция и си планирахме и лятно пътуване извън България, за 3 нощувки, които ще ни излязат под 400 лв. Обичам Бълграската природа и много ми се искаше да съм част от турситите във България това лято, но просто за тези цени се отказвам да ги дам.

# 655
  • Мнения: 1 146
Ние бяхме за три дни в Родопите и искам да похваля Къща за гости "Ралица" в с. Кремен. Направена с много вкус и има всичко необходимо. А най-хубавото беше, че приемат с домашни любимци и кучето беше безкрайно щастливо в добре поддържания двор. А цената е повече от прилична - 50 лв. на вечер на стая. Не се предлага храна, но има барбекю, фурна и котлони, така че може да се готви.

# 656
  • Мнения: 39
Някой с впечатления от Беденски минерални бани и как е състоянието на пътя до там ?

Общи условия

Активация на акаунт