КАКЪВ ЧРЕВЕН ПАРАЗИТ Е ТОВА?

  • 3 887
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 419
Това не са яйца на тения. Тения може да се види цяла в изпражнение или сегменти от нея. Но това е като малка капсулка с нещо бяло вътре. Това бялото като го стиснахте на пихтия ли стана? И как така само от сладко и зеленчуци ви се гади? Малко е странно. Всичко що има захар или определени сладки? И кои зеленчуци по-точно? И имате ли неволна загуба на тегло и как сте с апетита като цяло?

# 16
  • Мнения: 11 334
Прилича на яйца на тения.
Действайте веднага. Докато чакате направление ще пострадате сериозно!

Яйцата на тенията се виждат под микроскопско наблюдение.

Не е така - виждат се като оризчета при кучетата. Ето вижте тази снимка.

Виждала съм куче с тения, не човек, но никакви тении и сегменти от тях не ака. Само "оризчета" в акото ...

На първата снимка, която пуснах яйцата имат и тези подобни на власинки израстъци, като от снимката на авторката.

Последна редакция: пт, 09 сеп 2022, 00:10 от the Дорис

# 17
  • Мнения: 561
Това не са яйца на тения. Тения може да се види цяла в изпражнение или сегменти от нея. Но това е като малка капсулка с нещо бяло вътре. Това бялото като го стиснахте на пихтия ли стана? И как така само от сладко и зеленчуци ви се гади? Малко е странно. Всичко що има захар или определени сладки? И кои зеленчуци по-точно? И имате ли неволна загуба на тегло и как сте с апетита като цяло?

Нямам много апетит, имам загуба на тегло. Загубила съм около 6кг за 2 месеца. Също така имам сърбеж около ануса. Това бялото бяха 2 малки същите като голямото само че бели и малки, не стана на пихтия, по скоро бяха твърди. Например снощи изядох 2 сандвича с 1 домат и сега цяла нощ имах киселини, утре сигурно ще имам разтройство. Най- кофти е след праскова. Дори да съм имала запек предните дни, ям ли 2 парченца праскова и на другия ден съм с разтройство. От сладките неща най зле ми става от шоколада и сладките със шоколад. Преди няколко дни ходих пак до лабораторията, бях взела пак фецес да занеса и ми отказаха да го вземат, защото нямало какво да пусна вече- след като всичко било отрицателно миналия път. Ще отида до друга лаборатория така или иначе, но мога ли да пия нещо обезпаразитяващо до тогава? Не мога да стоя и чакам докато знам, че нещо не е наред. Исках и още едно направление от ЛЛ, но докато отида на преглед ще мине сигурно 1 месец. Забравих да спомена, че преди няколко месеца пиххр. добавка Колилен. Докато я пих нямах абсолютно никакви оплаквания. Не знам защо… Обаче ЛЛ каза, че трябва да почина 1 месец от добавката и да я спра и сега пак ми започнаха оплакванията и намерих тези неща..

# 18
  • Мнения: 419
Погледнах я тази добавка. Струва ми се че целта й е да позаздрави и намали възпалението на чревната лигавица. Ако наистина ви помага напълно може пак да направите курс с нея.
 
Иначе си имате типична симптоматика при паразитоза, която дава силен превес при отслабена имунна система. Сърбежа около ануса е симптоматика при всички кръгли червеи (не само остриците както са ни казвали като малки) както и при тениите.
Много непрофесионално от лабораторията да ви върнат вместо да ви пуснат изследването. Колкото по-често давате проби толкова по-вероятно е да се открие нещо, ако в лабораторията въобще си вършат работата.

Пробвайте малко разделно хранене ако комбинираното ви прави киселини. Хапвайте тиквени семки. Ако можете си купете Зентел и направете един кратък курс за смесени инвазии 1 x 2 хапчета за 3 дена. Ако се почувствате значително по-добре значи има нещо. То само с тиквените семки бихте усетили ако има нещо, защото няма хич да им се хареса на червейчетата.

# 19
  • под тепетата
  • Мнения: 9 275
Аз ще предложа нещо шантаво на пръв поглед. Дайте този фецес във ветеринарен кабинет да го изследват.

# 20
  • Мнения: 758
Като профилактика може ли да се взимат тиквени семки? В суров вид ли трябва да са?

# 21
  • Мнения: 39 282
Много ми е странно как така търсиш мнение от форум, а не идеш на паразитолог.

# 22
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 073
И то при наличието на явен паразит.Направо не знам как бих запазила спокойствие ори такива нещо.. Сигурно щях да съм в София на мига, ако толкова няма специалисти в моя град.

# 23
  • Мнения: 419
То пък щото едни паразитолози и специалисти... освен ако не изкара някакъв луд късмет само ще я препращат насам натам да пуска стандартните изследвания на които нищо няма да излиза докато от лабораториите пак не им писне да приемат пробите.

Като профилактика може ли да се взимат тиквени семки? В суров вид ли трябва да са?

Да винаги може да се хапват. Може и сурови може и печени с или без обелката. Пробвайте варианти и вижте как ви се отразява.

# 24
  • Мнения: 758
Много Благодаря!

# 25
  • Мнения: 11 334
По аптеките има много добри обезпаразитяващи препарати и на билкова основа. Защо не пробваш с тях.

За тиквените семки съм чела, че те съдържат слаб токсин, кото кара паразитите да се пуснат от стените на червата и могат да бъдат изхвърлени. Токсина действа, когато са сурови. Поне аз стака см чела.

# 26
  • Мнения: 561
Ще опитам с тиквени семки, благодаря. От лабораторията ми казаха да си взема бял пелин, сега го пия стана няколко дни. Нямам оплаквания, нямам разстройство. Ще видим дали ще помогне. На въпроса защо не отида на паразитолог- защото ще ме препрати към лаборатория и те пак ще ме отпратят. Вече ходих няколко пъти на гастроентеролог, който ми пусна изследване за всички паразити и е отрицателно, ако пусна пак пак ще излезе отрицателно и така. Важно било да излязат всички в изпражненията, защото иначе не се намирало нищо. Затова сега ми казаха да пия тази добавка, защото щели да излизат уж, и тогава да занеса проба

Общи условия

Активация на акаунт