Гримиране - идеи и техники. Тема №86

  • 62 697
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Бостън
  • Мнения: 13 481
Замислихте ме, знаете ли!? Винаги съм съобразявала цвета на грима най-вече с цвета на очите, а не с косата и текущия и цвят (но и аз все съм си брюнетка, кога по-топла, кога по-студена)

Блондинка в зелено!?
                  


PS Тили, знаеш ли колко години и се каня на Черешата!?! Но ти си много по-бяла от мен!

PS Seeflower, ще ти ги постна за вдъхновение - oбичам си аз есенните тонове Simple Smile
                        
^^^ Тази последната на Тoo Faced я бях позабравила, а е чудесна и много лесна за работа палитричка.

Последна редакция: чт, 08 сеп 2022, 16:23 от Agent Provocateur

# 16
  • Мнения: 1 296
Всъщност да, Агент, аз пък гледам коса и цвят на кожата и цялостно излъчване, цвят на очите ми е на по-заден план, а не трябва сигурно. И да, красиво е - блондинка със зелен грим.

# 17
  • Мнения: 7 702
Замислихте ме, знаете ли!? Винаги съм съобразявала цвета на грима най-вече с цвета на очите, а не с косата и текущия и цвят (но и аз все съм си брюнетка, кога по-топла, кога по-студена)

Да, просто не си минавала през по- драстични промени в цвета на косата явно.
Спомням си, как от светъл лешник минах към патладжанено и чак след като се гримирах супер с любимите ми към момента комбинации и цветове, заставайки пред огледалото с вече свободна пусната коса, ми се дорева. Буквално. Някаква гротеска бях.
Но тогава много се променя и гамата на целия гардероб.

# 18
  • Мнения: 2 579
Agent, аз се придържах към първия показан вариант зеленикав грим докато бях руса. Но с елхово зелено например не се виждах.
Сега напротив, точно с по-студен цвят зелено бих се възприела.
Поръчах си един много тъмно син молив за очи на Ейвън. Реших, че може пък да ми ходи Simple Smile

# 19
  • Бостън
  • Мнения: 13 481
И пак стигаме, че само с гола теория не става - докато не се опита не знаеш - от зелено до зелено бол разлика, както и от русо до русо!

По същия начин ако съм с по-шарени дрехи не се възприемам с по-цветен грим. Но съм съгласна с Лъвицата, че си е до цялостно излъчване - някои жени са родени да са цветни и искрящи, други са най-ефектни в пастели, трети -  в монохроми!

LaCumparasita - аз си признавам, че като не ми допадне цветът на молива винаги го променям със сянка отгоре Simple Smile т.е. ползвам го като подложка/база на сянката. А тъмносиньото си е класика!

# 20
  • Мнения: 2 579
Не само теория е при мен в голяма част от случаите. С какво ли не съм шарила бедното си лице. Почти всичко съм изпробвала като цветове -и грим, и коса, че и зелени вежди даже в буйната си младост. Жалко, че нямам снимки на разположение. Проба- грешка и така. Но сега доста повече се съобразявам заради възраст, професия и т.н.

# 21
  • Мнения: 2 689
Кажете най-големите си гафове в грима, които сте считали за много красиви, но с течение на годините сте осъзнали че са голям фал. Мисля, че ще има забавни отговори.

# 22
  • Бостън
  • Мнения: 13 481
Simple Smile)))))))))) A, хубав въпрос, Sladkish!!!

Плътен, ама тлъст слой МАТОВ ФДТ, намазан върху дебел слой МАТОВ праймър и фиксиран с 2 шепи от най-матовата пудра, която съм намерила на пазара. Всичко това в опит да контролирам мазната си кожа и защото ме мързи да попивам на 2-3 часа и си мислех, че до докарвам до добре  изглеждаща база.

Супер тлъста черна очна линия, почти Ейми Уайнхауз, но за разлика от Ейми аз определено нямам толкова драматични черти, че да изглежда на място подобна "украса" :roll_eyes:


PS Тили, покажи матовата Джефри, плс! Заглеждах я, назландисвах и се и до там си останах!

# 23
  • Мнения: 2 579
Оо, ужасно много са ми случаите, в които съм си казвала: брех, каква хубавица станах, а след време, виждайки се на снимка да се ужася. Но последния такъв грим, на който се натъкнах във фб от преди 12 години беше: Розово-лилав грим, стигащ чак до веждите.
Приличала съм на мила, усмихната клоунеса. При това - по комбинезон Simple Smile

# 24
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 382
И аз някога "издърпвах" твърде много сенките към веждите, а имам доста място за гримиране на самия клепач... Simple Smile))

# 25
  • Мнения: 2 579
Ами то може би и модата да е била по-различна. Или просто да сме имали по-малко информация за техниката на гримиране / аз и досега не съм постигнала перфектност в това/. А сега отвсякъде ни заливат видеа на истински гримьори.

# 26
  • Мнения: 3 640
Вежди с много остри линии... 🙈😶😶😶

# 27
  • Мнения: 1 296
Съгласна съм с Ла Компарсита , времената бяха други, нямаше толкова информация.Аз не мога да си "простя" светлото червило очертано с тъмния молив на устните. А и сенките ми са били -"мама мия"🤣
Разликата между двете снимки е 10 години.

Последна редакция: пт, 09 сеп 2022, 08:23 от Lioness77

# 28
  • Мнения: 2 579
Ето я въпросната снимка. Другите примери ги нямам качени на телефона.
Прическата- дело на амбициозен фризьор, също е върхът.
Ей това всъщност ми е реалният цвят коса.
Всъщност замислям се това на веждите дали не е розов руж. Бях чела, че се слага така и отгорцък и хубаво съм се изпраскала с четката за разкош.
Трия, че е направо смехотворно.
Интересно, че имам и някои доста сносни гримове от този период. Явно точно този ден съм била във вихъра на желанието си да. .розовея.

Последна редакция: чт, 08 сеп 2022, 22:00 от LaCumparsita

# 29
  • Мнения: 746
Жестока тема с грим престъпленията ни отворихте, момичета! Нямам цветен снимков материал от онези времена, обаче на много бяла кожа, светли очи, тъмно кестенява коса как звучи тренда с бледо лилавото червило 😀 Класната ми казваше с топли чувства, че изглеждам като труп 😀. Другото паметно ми е светло сивите сенки, колко бяха модерни и сякаш стояха супер идиотски, особено на дънки и спортна риза 😉

Общи условия

Активация на акаунт