Неясните му сигнали

  • 6 390
  • 148
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 350
Авторката не е във връзка
Тя е в приятелство с облаги - сексуално, душеприказна (той споделя с нея за да намери отдушник, подкрепа, разбиране, компания...) и его чесална - един мъж просто си чеши егото с нея.
Правилото в  нормалната комуникация - споделиш за себе си, интересуваш се от другия спрамо темите които го вълнуват, даваш съвети, приемаш съвети ( т.е. изслушваш такива). Това не означава обаче че той е хлътнал по нея. Означава че е добър в комуникацията.
Едно от златните правила на любовниците е да се държат така с жената (мъжа) че тя/той да се има за специален обект в живота му ( или в случая - дадената нощ/чат разговор и т.н.) т.е. да отсрещната страна да не се усети, че е само за секс използвана.
Съжалявам, но това е самата истина.
Авторката е превързана емоционално, което обаче не може да се каже за него.
Моят съвет е да не си губи времето с него.
Истинската половинка ще дойде и няма само да говори с нея, а ще се старае и да полага грижи, да прави подаръци ( въобще да улесни живота ѝ или да демонстрира че тя е важна за него) с действия.
Но е факт, че жените обичаме повече с ушите си.
Тя, просто си губи времето с него.

# 91
  • София
  • Мнения: 38 604
Била ли си у тях? С преспиване?

# 92
  • Сф
  • Мнения: 10 680
Била ли си у тях? С преспиване?
Няма значение. Ако живее сам, що да не е била. Или има терен. Въпроса е , че навсякъде са без детето. По екскурзии, ресторанти и не знам къде още като я е водил. Детето е при бабата през това време,така е писала, не знам защо съм пропуснала този текст.Апогеят е запознаването с братовчедка му и избора на подарък за майка му.  Всъщност описва любовна връзка и нищо повече. Някои така си имат по две три приятелки,че и женени на документи има . В такъв случай човека е играч и нищо повече.
Кой е чата? Елмаз?

# 93
  • София
  • Мнения: 38 604
Аха. И аз съм пропуснала. Много им пречат децата на повечето мъже. Ако може ей така, да ги пропуснат като бърз влак малка гара!

Тази сутрин съм подпалила и си личи.

# 94
  • София
  • Мнения: 35 163
Съседа на даде шекер?

# 95
  • Сф
  • Мнения: 10 680
Ето Рокси, и за който не е видял дописването
Цитат
Дойде момента да се видим, но искам да ви кажа, че ние прекарахме целия ден заедно, разходки, обяд и тн. и чак на края на вечерта, когато ме изпрати до нас  беше прословутата целувка. След това продължихме да си пишем, чуваме, да се виждаме, и след няколко месеца правихме секс по желание и на двамата. Така и следващите пъти. Когато съм излизала с него, детето ми е било с баба си. Той винаги се съобразява с моето свободно време. Срещите ни са дълги, не само за да правим секс, някой беше попитал по-горе, да и залеза сме гледали заедно, готвил ми е, водил ме е на екскурзии, абе всичко, което се сетите. Запозна ме с братовчедка си, избирали сме заедно подарък за майка му. Той пръв пое инициативата и ми разкри чувствата си, а дотогава той разпитваше за детето, как се справя в училище, даваше ми съвети дори... Не е казвал, че не приема детето, докато аз не повдигнах темата за това според него докъде могат да стигнат нашите отношения. Вярвам, че има чувства към мен, защото го показва с действия. Но въпросните чувства не са толкова силни явно... Иска да ми помага с мъжките задачи, за които аз дори не го моля, ревнува ме, защитава ме, оценява ме като човек ит тн. Но е много привързан към семейството си, което ми харесва, че са сплотено семейство. Мислите ли, че тази негова нерешителност идва от това, че не знае как неговото семейство би ме приело? Или аз търся утеха в момента? Благодарна съм на всички коментирали, аз ако сама можех да се справя с мислите и чувствата си, нямаше да пиша тук... За съжаление приятелките ми не дават адекватни съвети, даже мисля, че погледнато отстрани по-лесно може да се прецени ситуацията, единствения недостатък, е че се опитвам да събера 1,5г в няколко реда, и не мога детайлно да опиша.

# 96
  • Мнения: 18 647
Мъж, който се чуди как семейството му ще приеме жената до него е по-жалък от мъж, който просто не иска да приеме детето на жената. Цялата история е много неприятна. Потърси си друг мъж, а този да търси девствена мома да представи на майка си, че да са всички доволни.

# 97
  • Мнения: 3 841
Не си губи времето...Той така може да изкара и години!
И помисли добре ти какво искаш. Ако те устройва това, давай, но ако искаш да изградите общо семейство, видимо не е това твоят човек.

# 98
  • Сф
  • Мнения: 10 680
Мъж, който се чуди как семейството му ще приеме жената до него е по-жалък от мъж, който просто не иска да приеме детето на жената. Цялата история е много неприятна. Потърси си друг мъж, а този да търси девствена мома да представи на майка си, че да са всички доволни.
тя си мисли това , а вероятно мъжа я манипулира много умело.
И после пък пише ,че тя не искала някой друг да отглежда детето и ,можела сама. А пък него го пита докъде може да се развие връзката? Е ми не може да се развие връзката явно, щото мъжа не иска развитие с теб! Какво има да му мислиш и да се чудиш не знам. Търсиш оправдания - детето , семейството му. Описваш се все едно втора ръка човек. Разбирам да те устройва това положение , но ти имаш чувства ,  искаш още явно. И нормално е. Когато има двустранна любов , нещата изобщо не протичат по описания от теб начин.

# 99
  • Мнения: 18 327
Обаче не съм съвсем съгласна, че "си губи времето", "истинският ще дойде" и т. н. Веднага се сещам за една приятелка на майка - хубава (красавица не, но хубава беше), весела, добра и т. н., и т. н., никога не е имала деца. Остаря тази жена и не намери мъж (а се опитваше - срещи, обяви - тогава във вестници по онова време). Мисля, че на някои така е писано. Да не се разчита, че за всяка има принц, след като за леля Г. нямаше. Тъй мисля аз.

# 100
  • INFJ
  • Мнения: 9 405
Това не означава, че трябва да си стоиш във всякакви унизителни отношения, само и само да не останеш сама. Има и по-страшни неща от това да си сингъл.

# 101
  • Мнения: 18 327
Да реши какво да прави, но без да разчита, че обезателно "Истинският я чака." Гаранции няма.

# 102
  • Мнения: 18 647
Какви са тези легенди за "истинския" и "единствения"? Жената вече има дете и знае, че отношенията с мъж както днес ги има, утре може да приключат. Въпросът е докато ги има, да си струват и да ти е готино, а не да стоиш на тръни, понеже еди какво си.

# 103
  • INFJ
  • Мнения: 9 405
Така е, каквото и да я чака, то няма да дойде докато е заета да се занимава с този.
Тук със сигурност не я чака щастие и удовлетворение, та не знам какво се е запънала толкова време. Поне аз, няма да имам един спокоен ден, знаейки, че съм в отношения без бъдеще, и знаейки, че не съм достатъчно добра за пульо.

# 104
  • Мнения: 13 837
Да започна с това че нямам никакъв опит по въпроса, но виждам двама души с различни цели и от там идва големият проблем. Просто авторката и обсъждания мъж гледат в различни посоки като очаквания за този момент от живота им. Ако като страничен наблюдател направя нализ то той би бил следния :
Романтичният герой - той не е толкова лош. Все пак е казал какво може да се очаква от него (има и такива които до последно не го правят) . Наричате го манипулатор, но дали наистина е направил всичко съзнателно... Може той така да живее, така да строи отношенията си, да е влязъл в тези отношения зарафи първоначалния облик на авторката. Може пък и той да е останал с излъгани очаквания, заради начинът по който му се е представала авторката в началото - жена самодостатъчна без комплекси, нетърсеща връзки, търсена от мъже. Може той да е харесал именно тази самостоятелна, решителна жена, но без да приема прикаченото към нея "ремарке". Той може в началото даже да не го е отразявал сериозно този факт. Ако пък я е за качил към себе съзнателно  - ние не сме защитени от лоши хора в живота си. Те са някакъв етап от нашето житейско израстване, с доброто и лошото, през опита.

От тук, преминавайки към уравнението виждам, че той е излъгал нейните очаквания интересувайки се  от детето ( според мен е бил любезен) . Тя го е дезинформирала своеобразно, представяйки се като напълно самостоятелна, без очаквания към него или в търсене на връзка.
В един момент обаче се оказва, че той наистина е демонстрирал каквото е мислел, но авторката е променила поведението си защото вероятно в един момент е узряла/заимала нужда от повече от приятелство.
Сега всички карти са на масата и авторката трябва да реши иска приятел или иска мъж в живота си. А най-важното е да престане да търси причина защо той не иска нейното дете (неговите родители, не е дорасъл, не иска да дели разходи и пр.). Това че не иска нейното дете, значи не иска нея в истинския пълен смисъл на думата. Също така, това не значи че няма да поиска /приеме някога си друга жена с дете (!). И щом, дори в момента, когато авторката  описва отношенията им като период на романтична връзка, той продължава да не приема детето, значи няма и да го приеме никога.
Познавам ситуация, в които именно такъв романтичен мъж, след няколко години намира жена с повече от едно дете и се жени за нея. Което всъщност е ясно обрисуване на ситуацията - понеже детето е като ръка, крак, дроб на майката - неделима част, не може да искаш само майката. Т. Е ако мъжът има такова делене, всъщност той не иска този човек като пълноценен партньор, каквото и да демонстрира като поведение. И тези отношения са обречени.
Сега авторката трябва да реши ще стои ли в обречени отношения.

Последна редакция: пн, 12 сеп 2022, 09:38 от _re_ge

Общи условия

Активация на акаунт