Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 19

  • 60 454
  • 1 039
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 358
Препоръки за център/студио в София?

# 46
  • Мнения: 13 571
Препоръки за център/студио в София?
Има тема, но в момента не мога да дам линк. По- късно, дано не забравя.

# 47
  • Мнения: 2 358
Погледнах една, но е стара от 2016 година и не намирих това, което ме интересува.

# 48
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
На 47 съм, чувствам се добре в тялото си. Поддържам си лицето от години, козметика и естетика. Няма как обгрижвана кожа да се скапе за месеци, освен ако няма сериозен медицински проблем. Косата ми се промени, но за съжаление никога не е била особено буйна. Нямам никакво намерение да се сбабичосвам или олелям, за сега Simple Smile

# 49
  • Враца
  • Мнения: 5 206
По принцип кистите, когато са фоликуларни минават от самосебе си за 2-3 месеца. Понякога обаче създават проблем. Пиша ви го за да не взимате излишни хранителни добавки, които могат и да навредят освен да лекуват. Ако помагаха, повярвайте ми нямаше да има нужда от операции на кисти на яйчника и всички щяха това да взимат. Контрацептивите също ги лекуват, но са хормони. Както вие пишете, не сте имала МЦ от м.07, ами много ясно , когато кистата не е получавала естрадиол не е имала от какво да нараства и е претърпяла обратно развитие под действието на хормоните. При кисти обаче, може и да липсва МЦ.

Благодаря за мнението. Не мога да пия хормони, заради друго заболяване и явно ще си патя с кисти сега в тези години според гинеколога. Ще я посетя пак след около 2 месеца, зависи от цикъла ми, за да видим как са нещата.
Надявам се, че сместа от билки не вреди, казах на лекаря, че я приемам. По принцип еднокринолог ми изписа кистоп, който пак е смес от билки.

# 50
  • Мнения: 975
Да, когато билките са на таблетка или под друга фармацевтична форма смятам, че са ОК. Защото за да се продават са преминали през клинични проучвания, отчетени са страничните реакции ако има такива и лекарствената им форма като дозировка е преценена. Няма опасност  от предозиране ако се спазват указанията. Аз също съм против хормоналните препарати било то и фитоестрогени при менопауза.

# 51
  • Мнения: 39 472
Бели косми могат ли да се повлияят от лазер? Знам за черни и колкото по- черни, толкова по- добър резултат.

# 52
  • Мнения: 7 159
Бели косми могат ли да се повлияят от лазер? Знам за черни и колкото по- черни, толкова по- добър резултат.
От лазер не, само от епилация с електрическа игла или електрическа пинсета. Не знам дали някъде работят още с тях, имаше ти във времената, когато още нямаше лазерна епилация - около 1997-1998 съм ползвала при козметик. Пинсетата не беше толкова ефективна, колкото иглата - за единични косми.

# 53
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 404
Аз имам лазер на цяло тяло, родих се и забравих за всякакви косми. Започнах с мишници и брадичка и за 2 години минах всичко. Повлиях се изключително успешно. Обаче, след дълго затишие, точно 1-2 бели косъма тръгват да излизат по брадичката. Няма да правя нови процедури, защото знам, че няма спасение за тях с лазер. За електроепилация трябва да се огледам.

# 54
  • Мнения: 219
Здравейте! Бях на преглед днес за кафяво черното зацапване за което писах.Докторът каза, че вероятно е полип, и предложи кюретаж( абразио).Обясни ми че тази процедура изобщо не е страшна и ще си реша проблема.Назначи ми и изследвания, ПКК, туморни маркери и незнам още какво.Много се притесних, сигурно ще умра докато чакам резултатите и от абразиото.
Някой правил ли е тази процедура и ако може да сподели.

# 55
  • Мнения: 39 472
По- щадящо е махането на полип с хистероскопия. Има тема във форума.

# 56
  • Мнения: 975
Предвид това, че полипа е близо до цервикалния канал дали ще бъде възможно с хистероскопия да се отстрани? Може би е добре да го обсъдите с АГ. Кюретажа е остаряла техника, но ако няма възможност за достъп с хистероскопа...

# 57
  • Мнения: 219
По- щадящо е махането на полип с хистероскопия. Има тема във форума.
Да, четох ...и питах и доктора, но тук не правят хистероскопии, а само абразио.Незнам дали ще имам възможност да ходя в София. Затова питам за абразио, ако може някой да сподели

# 58
  • Мнения: 7 159
По- щадящо е махането на полип с хистероскопия. Има тема във форума.
  Хистероскопът има камера, не е толкова по-щадящо, а по-сигурно, по същество е същото + камерата, защото иначе е "на сляпо". Процедурата е половин час максимум. Нищо страшно няма, даже е полезно в някои случаи.

# 59
  • Мнения: 975
Кюретажа не се ли прави с кюрета - загребване и остъргване? При хистероскопията освен оптиката , която дава възможност за по-точен оглед се въвеждат и по-прецизни инструменти. Хистерирезектоскопи - кюретиране, коагулиране, биопсична щипка и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт