Професионални серии за коса - тема 157

  • 55 988
  • 768
  •   1
Отговори
# 675
  • We are free to choose, but we are not free from the consequences of those choices
  • Мнения: 3 239
Момичета, следя темата за черния петък, но и тук да попитам.
Знаете ли нещо, утре чакаме ли от рибката някакви намаления за BF?

# 676
  • Бостън
  • Мнения: 13 603
Момичета, какви дълбоко почистващи шампоани използвате?

В момента имам Wella и много го харесвам, преди това имах Редкен (литър! 2+ години го мъчих) - също много добър; преди това Neutrogena - не много ужасен... абе не ставаше. Преди това Paul Mitchel - него също си го харесвах!

# 677
  • Мнения: 1 754
Да си побутна отново въпроса, ако някой е така добър да отговори.
Питането е за продукт преди обработване с маша и друг за фиксиране след накъдряне?
Досега не съм имала маша и затова имам нужда от консултация.
Ако и този път никой не се отзове ще разчитам на помощ от консултантите в ЗР.
Извинявайте за повторението на въпроса. Трети път обещавам, че няма да питам по темата.

# 678
  • Бостън
  • Мнения: 13 603
Аз най-често ползвам този спрей:


Имам и още 1-2, ако не се лъжа...





Фиксирането със кой да е лак за коса, в зависимост от това колко е дебел косъмът ви и колко силна фиксация искате и какъв финиш предпочитате? Трудно е да се отговаря на много общи въпроси, никой не може да ви гарантира добър съвет, ако нямаме никаква информация за косата ви, за бюджета ви и за предпочитанията ви.

Последна редакция: чт, 17 ное 2022, 17:38 от Agent Provocateur

# 679
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
За дпш, ползвам отскоро Лакме.

Момичета, бях питала и преди за съвети къде бъркам в грижата - харесвам косата си само първите няколко измивания след боя, после не толкова Grinning След боя е жива, пригладена и обемна и това трае около 10-на дни след боята. Косата ми е с руси кичури, много тънка. Суша първо със сешоар, после с airwrap четката за обем. Олиа не търпя, омазняват ми на мига. Мия през ден, а ми се иска по-рядко, но с толкова тънка коса не успявам, много мръсна стои на 2-и ден даже. Ползвам сух шампоан на 2-и ден. Фризьорката ми казва, че косата ми е тънка, но здрава, поддържам я до малко под брадичката.

Използвам тези в банята, редувам сериите, но най-често ползвам алтерна клиникъл и за обем:

Скрит текст:

И тези преуоши и стилизанти.

Скрит текст:

Има ли някаква магическа комбинация от всички тези шишенца, която да опитам, за жива и обемна коса по-дълго след боя? И да добавя ли поредната серия - за обем на Шу? Stuck Out Tongue Winking Eye

PS И лалга за обем имам, но съм забравила да я снимам.

Последна редакция: чт, 17 ное 2022, 19:27 от blondie_anna

# 680
  • Мнения: 93
blondie_anna
Според мен тези шампоани и терапии ти идват силни и тежки и ти утежняват косата. Тук има много по-компетентни от мен, които ще ти дадат съвет, но това мисля аз.
Щом косата ти е здрава не я товари излишно.
Моята също е мазна, но я мия през 2-3 дена, даже напоследък си налагам да я мия през 3 дни.
Използвам леки шампоани.
Макар че сега използвам на Напура ампули и шампоани против косопад.
Доволна съм от шампоана на Филип Кингсли без аромат и цвят.
Да, хубаво е да се използва дълбоко почистващ шампоан и мисля и аз да си взема на Лакме, но 1-2пъти месечно.
Моята коса е средно гъста и издържа на повечко терапии, но твоята не мисля че има нужда.

Може да гледаш и видеата на Blowout Professor в  youtube, от него научих доста неща.

Последна редакция: чт, 17 ное 2022, 21:53 от Валентина*

# 681
  • Мнения: 872
Няма никакви научни доказателства, че миенето на косата на по-големи интервали, е по-добре за нея и опитването на “свикване”. Напротив, вредно е дори.

# 682
  • Мнения: 93
Няма никакви научни доказателства, че миенето на косата на по-големи интервали, е по-добре за нея и опитването на “свикване”. Напротив, вредно е дори.

Всеки сам за себе си преценява кога да си мие косата.
Ако моята ми залепваше за скалпа на втория ден, щях да си я мия през ден.
А и тя пита за съвсем друго нещо и иска отговори на други въпроси...

# 683
  • Мнения: 32
Моята коса се влияе изключително от това колко често я мия. Веднъж на 5-7 дена ми е нормалното, почна ли на 3 примерно заради повод, и вместо да ми се омазняват корените на 4-5 ден, започват на 2. Майка ми преди 4 пъти в седмицата си миеше косата, накарах я да пробва малко да постиска и вече я мие два пъти. Тя има много тънка и фина, рядка коса, така че по- рядко няма как със сигурност. Това също има значение. А и фината тънка коса изисква много по- малко време за оформяне, тя се суши за 4-5 минути… Ако има нужда, нека се мие колкото често трябва и да се редуват продукти, задължително да са нежни към скалпа
За блонди- според мен опитай както в предни коментари посъветваха за reverse washing и намали възстановяващите маски. На керастаз обучаващ в Англия ми беше казал, че маските обикновено препоръчват на гъсти и плътни коси, не за тънки и фини с нормална текстура. Освен ако са изключително увредени, а твоята щом е здрава, според мен нямаш нужда от тях. Фризьорът на майка й е казал, че шампоаните за обем обикновено изсушават (тя предимно такива ползваше), така че е възможно и косата+скалпът да са пресушени, поради което и косата да се харесва повече след боя, и скалпът да се омазнява повече. Трябва баланс Simple Smile

# 684
  • Мнения: 1 225
Има страхотни намаления в златна рибка и много се чудя а съм зарината с продукти за 2-3 месеца напред.Head Band

# 685
  • Мнения: 4 071
Аз ги плюя, но поръчах неща за 220 лева.
Трябваше да поръчам и за косопад, ама вече ставаше много скъпо, а и не съм чела достатъчно по тази тема за съжаление.
При поръчка предлагат някакви луксозни торбички за 4 лева. Мисля че трябва да ги подаряват над определена сума.

# 686
  • Мнения: 1 342
Момичета, нуждая се от шампоан с грижа към скалпа и се колебая между Напура S2/3 energy и Stamigen. Повече клоня към Stamigen, защото се надявам на израстване на нови фоликули. Сега чак косопад нямам. Какво мислите? Имат ли съществена разлика?

# 687
  • Някъде там
  • Мнения: 4 849
Има страхотни намаления в златна рибка и много се чудя а съм зарината с продукти за 2-3 месеца напред.Head Band
Видях ги, поръчах само и единствено шампоан.Всичко друго си имам и няма смисъл да трупам.
В емаг има преса L’Oréal Professionnel Steampod 3.0 за 370 лв, ако някой си търси.
Споделям линк https://www.emag.bg/presa-za-kosa-l-oreal-professionnel-steampod … 280359_5880_62865

# 688
  • София
  • Мнения: 2 435
Има страхотни намаления в златна рибка и много се чудя а съм зарината с продукти за 2-3 месеца напред.Head Band
На мен не ми зарежда сайта на ЗР. От един час се мъча......

# 689
  • София
  • Мнения: 5 739
И аз от час рефрешвам,но не се получава! 🫤

Общи условия

Активация на акаунт