В началото на ОСМИ клас, очакваме да влезем в час - 2

  • 35 147
  • 774
  •   1
Отговори
# 630
  • при моите любими
  • Мнения: 2 527
Здравейте, признавам си, че не съм чела цялата тема, само последните странички. Подавахте ли документи за еднократна помощ за 8 клас? И съответно някой получил ли си е първата половина от помощта?
На 19 септември подадох, и вече си мисля, че е редно да пуснат плащанията, пък още няма нищо, поне при мен.
Изплащат се около 15то число на следващия месец. Във вашия случай ще е около 15 ти октомври.

# 631
  • София
  • Мнения: 1 171
На 19 септември подадох, и вече си мисля, че е редно да пуснат плащанията, пък още няма нищо, поне при мен.
[/quote]

Мисля, че за предходния месец подадено заявление, изплаща средата на следващия. В моя случай подадох края на август, изплатиха ми 150 лв. на 13.09.

# 632
  • София
  • Мнения: 1 626
Много ви благодяря! Чакам значи.

# 633
  • София
  • Мнения: 3 058
Ние май влизаме в редиците на болните Sad И двете с наборката сме между болните и здравите - хем нищо конкретно ни няма, хем нещо силите не ни достигат. Много странно, че двете синхронно се омаломощихме. А аз съм потънала в работа, а наборката за 1 ден отсъствия ще трябва да се замъкне до личната, на другия край на града. Много е тъпо това, че не може да уведомиш класен, примерно, че детето не се чувства добре и да ти се полагат ден-два без да търчиш за бележки. Оставихме решението дали да ходи на училище за утре сутрин.

Аз да препоръчам тук Дуолинго ... Мандаринка, има дори и корейски. Simple Smile
Реших да блесна с предложение и гръмко обявих "има едно приложение за лесно учене на език, искаш ли да го пробваш" и отговорът "дуолигно ли? (въртене на очи), много ясно, че го ползвам, ама забравям да си покривам дневните цели" (или нещо подобно за покриване). Някой го имал и се разпространило из класа, дори випуска.

Обявили са "зелено училище" за някойси ноември. Чудела се дали да ходи. Че какво има за чудене, питам аз! Какво по-хубаво от опознавателна екскурзия/лагер. Стигаме до абсурди, да те задължи майка ти да ходиш на лагер Close

# 634
  • Мнения: 2 111
Мандаринка, остави малкото мандаринче и утре,така и така, щом ще се сурка до другия край, поне да си заслужава. Само се обади на ЛЛ, да подготви бележката. Пожелавам ви, да ви подмине, и само с туй да се разминете. Като гледам, освен сезонният вирус, явно има и още нещо. Около мен, все има такива, дето се оплакват от разни болежки, в това число съм и аз де. Еййй, тотолно ще превъртим лудоста си.

Явно в повечето училища, ще излезне по някоя екскурзийка. При нас за сега нищо не се чува. То кво да се чуе, като и за стипендиите, ни вест, ни кост. Ако имаше предложение да се ходи някъде, мисля, не бих я пуснала. Откакто почнаха училище, все има болни в класа. Аз пък се замислям, дали скоро няма пак да ни изненадат.

Последна редакция: пт, 07 окт 2022, 08:01 от Тони ♒🍀

# 635
  • Мнения: 318
Чета ви аз и се чудя ,абе защо в нашето училище нищо не казват за екскурзии.Прибира се вчера малкия от училище питам го аз и моя сладур ми обяснява как класната им казала ,че ще има в чужбина ,но щяло да струва 2-3хил. лева и той нататък спрял да слуша като чул цената.SmileSweat Smile И категорично ни заяви ,че не иска да ходи.Ние естествено ще го пратим Simple Smile Незнам има ли други деца ,толкова стиснати за нищо не му се дават пари?
При нас все още нищо не се чува за болни.

# 636
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Ммммм, а добрЮтро!!!
И ние сме в кюпа с болните, прекрасната я боли гърлото, хремава е и от време на време с 37/37.1 Т, неще и неще да направи тест, от "+" миналата година има някакъв стрес и категорично отказва да направи сега, то и минава вече де, ама така не е ясна картинката, така или иначе стои вече цяла седмица в къщи ( добре, че ЛЛ не прави проблем и когато и да я прегледа дава бележка от деня на отсъствието) и се надявам в понеделник  да върви на училище. Децата масово са болни, а какво и що им е един Господ знае!
В тази връзка "Школото" приятно ме изненанада от към разнообразната информация, която предоставя, "Админ-а", освен оценки нищо друго нямаше като информация, а тук дати на контролни, родителски, отзиви, с една дума хареса ми!
Прекрасната продължава да си харесва класа, капсулирала се е приятелката си и всички други не са такива каквито се очаква!
С една дума, вечно е недоволна и начумерена, за мрънкането изобщо да не отварям дума и изобщо "върнете ми доброто и непретенциозно дете!"

Последна редакция: пт, 07 окт 2022, 13:58 от Мамзел Нитуш

# 637
  • Мнения: 688
Незнам има ли други деца ,толкова стиснати за нищо не му се дават пари?
Не се оплаквай, хвала на такива деца. Тези с развързаните торби са по-лошия вариант Wink
То и на мен за нищо не ми се дават пари, ама на...

# 638
  • Мнения: 2 333
Моето дете е такова. Даже няма да ми каже, ако имат лагер или екскурзия. Не защото не иска, а за да не се "охарчваме".

# 639
  • Мнения: 318
Моето дете е такова. Даже няма да ми каже, ако имат лагер или екскурзия. Не защото не иска, а за да не се "охарчваме".
И аз нямаше да разбера, ако не бях го разпитала. Точно и той обича да си държи парите ей така, ако нещо му потрябва ама вече години освен един ламинат в стаята си друго не е купил. Да ламинат, а не игра. 😂😂😂 Ние с баща му сме другата крайност харчим до стотинка.

# 640
  • Мнения: 142
Моето дете е такова. Даже няма да ми каже, ако имат лагер или екскурзия. Не защото не иска, а за да не се "охарчваме".
И моето. За разлика от брат си, който и сряда и петък иска да му се купува нова играчка. И съответно големият с един такъв порицаващ тон му казва "Хайде спри да искаш вече, ето виж, аз нищо не искам" Simple Smile
Иначе си е събрал пари за нов компютър, но още не мога да намеря време и за това.

# 641
  • Мнения: 1 738
Моето и то е от стиснатите. Хич не обича да харчи. Ние и двамата с ММ сме с широки пръсти, на кой се метна - нямам представа. Особено пък ако са негови пари (събрани от рождени дни и т.н.) - няма начин да си купи нещо. И поради всичко това, в момента мисля, че има повече спестявания от нас с ММ, което е голям резил за нас:)

Последна редакция: пт, 07 окт 2022, 14:40 от *PipiLota*

# 642
  • Мнения: 4 200
И нашта е спестовна. Къта си пари в една кесийка и оттам нищо не излиза, като черна дупка! Money
Днес все още тестът е /+/, макар и втората черта да избледнява и да се появява не още на фазата на сорбцията, а по-късно, в дадното време за отчитане. Примам, че вирусният товар намалява и чисти. До пон мисля ще изчисти. Нещастна е, искаше да ходи днес.
Брат й  за пръв ден с число под 37. 36,9. От понделник досега такова не е мерил, все 37+ до 38,2. Усещал се една идя по-добре. При него по-бавно върви и не знам дали 7-те дни ще стигнат до изчезване на симптомите. Седнах, та направих най-после справката за високия му общ билирубин от кръвните изследвания в понеделника. Резултатът й е успокояващ. Или е във връзка с инфекцията, или е Жилбер, който до момента не е хванат. Каквото и да е от двете, няма драма.

# 643
  • Бургас
  • Мнения: 16 105
Моите и двамата са с широки пръсти. Всичко харчат и нямат нищо събрано. То и не ни стигат,няма как и да си скатават по някой лев.

# 644
  • София
  • Мнения: 39 758
Моят в началните класове раздаваше от парите си за закуска. После започна да пести, я за клавиатура, я за мишка.
И в Технополис е плащал с куп монети Simple Smile Ама нали са си негови.
И е голям лихвар. Случвало се е да нямаме кеш в момента и той да ни услужи... лихвата му е 200% Joy И помни заемите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт