Как бързо времето лети, ЕДИНАДЕСЕТИ клас ни предстои.

  • 44 937
  • 730
  •   1
Отговори
# 450
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 381
Оказа се поредната ангина като преди 6 дена приключи антибьотика за предишната. УЖ всичко беше ок. Честно казано уморих се от нейните проблеми със сливиците, но мисля, че баща й клекна и най-накрая след 14 години се съгласи да ги махнем.
Иначе след като й се изпари желанието да учи физика във Франция се насочи към психология в СУ.

Мога да препоръчам д-р Аракчиева.

За учене след гимназия все още няма идеи (за разлика от мен, ама си трая). Не съм против gap year, но за нещата извън легло в нас и храна, ще си изкарва парите.

# 451
  • Мнения: 2 452
Наборката е така с ушите. Казаха и да се пази от вятър, влага и студ, да носи шапка, шал и чадър.
Не го прави, разбира се и проблемът не се разрешава.
При мен много се промениха нещата с пазене, както казва Беки, постоянно носене на шал и ходене на планина.

# 452
  • София
  • Мнения: 7 161
Много се радвам на осъзнатите ви деца. Синът ми е умен и иска да стане богат и дотам Sunglasses...Иначе иска да учи в Харвард, пусто майка му изобщо не е богата.

# 453
  • Мнения: 977
Ааа, то и нашият иска да е богат… добре поне, че не иска да учи в Харвард 😂.  И аз се радвам много на осъзнатите им деца с разностранни интереси, които направо не могат да си изберат с какво да се занимават. При нас този проблем не стои на дневен ред.

# 454
  • София
  • Мнения: 3 126
...
 а такива университети с немски му бях харесала...
...
Ще споделите ли кои университети с немски харесахте и защо?

# 455
  • София
  • Мнения: 1 357
Яяя, каква забавна тема сте подхванали - "Къде мама иска да учи детето й" Joy
И у нас се спрягат едни следвания в Австрия, ама програмиране ли да е, право ли да е, ресторантьорство?... А бе, каквото и да е, но в Австрия. И за да е гадно на мама, на английски да е. Всичко хубаво, ама това следване го предвижда като подарък от дядо Коледа. Не виждам НИКАКВИ усилия да полага.....
Аз вече си дръпнах шалтера и съм "ти-ри-ри-рам".
Тази седмица дойдохме в Лисабон, че зер преучило се детето, но и тук е като бабичка - едни камъни на ден и после в хотела, на телефона. Та мама сама се мъчи със сангрията по кръчмите. Grinning

# 456
  • Мнения: 977
Лейди, що така - на теб да не ти се учи на немски…😁?  Висш пилотаж е точно на английски да си намериш специалност в Германия или Австрия, а немският да го използваш разговорно.
Приятни приключения!

# 457
  • София
  • Мнения: 18 233
Лейди, що така - на теб да не ти се учи на немски…😁?  Висш пилотаж е точно на английски да си намериш специалност в Германия или Австрия, а немският да го използваш разговорно.
Приятни приключения!

Чак пък висш пилотаж.... И технически напоследък има, и икономически - при това вече не в хохшулета само, а и в академични университети. Да, не са колкото в Нидерландия, но ги има.
Скрит текст:
А и преди ти бях казвала май, дъщеря ми има пряк поглед и над образователна степен (бакалавърската) на немски, и над магистърска с английски. Споделя, че е по-добре на английски, конкретно за ученето, понеже има огромно разнообразие от студенти от цял свят, в бакалавърските програми е по-семпло по този параграф. Но за работа, в началото само тип студентска почасова, после и за по-сериозна вече, си трябва немският... А общо за ориентирали се към Германия - дори в специалности с немски много предмети могат да  се избират на английски, изпитите по тях също, писането на бакалавърска също.

Лейди, едно птиченце, дето и двете познаваме, кацна днес на балкона ми (опс, на вратата ми) и ме информира къде сте по женски. Приятно изкарване!

Последна редакция: сб, 04 фев 2023, 21:50 от пенсионирана русалка

# 458
  • София
  • Мнения: 1 357
saffron, ако преди 100 години имаше някой да ми угажда на желанията, не немски, китайски и урду щях да науча, за да следвам там, където искам. Повярвай ми.
Русалката знае най-добре как към немския добавяш корейски, защото много искаш да учиш и да поживееш там.

# 459
  • София
  • Мнения: 18 233
saffron, ако преди 100 години имаше някой да ми угажда на желанията, не немски, китайски и урду щях да науча, за да следвам там, където искам. Повярвай ми.
Русалката знае най-добре как към немския добавяш корейски, защото много искаш да учиш и да поживееш там.
Ей, не така с бутонките, знаеш колко съм чувствителна на тази тема.Laughing 
Скрит текст:
Поучи тя и поживя там, начеса си крастата, да ходи на екскурзии, ако иска, хем вече е в състояние сама да си ги плаща. Банка Антинари работи вече само за една от трите, при това частично. Уж се спогодихме с момата още преди две години по темата, ама знае ли се. Тя си е луда, магистърската й е за изкуствен интелект в  Източна Азия - хаха, сякаш  като я няма ЮК в самото заглавие, та  нещо се е променило в нагласите й. Но пък лудостта й взима в момента друга посока, като се прибереш от хойкането, ще ти пиша как се върна след толкова учене из немско и корейско към детската си мечта, а тя заради естеството си изключва Корея. Та ако стане, Корея на картички или само по време на отпуска...

Последна редакция: сб, 04 фев 2023, 22:17 от пенсионирана русалка

# 460
  • София
  • Мнения: 1 357
Е, Русалче, не исках да те стресирам. Отдавна съм те признала за многофункционална майка.

# 461
  • Мнения: 189
Здравейте момичета. Запознати ли сте с какво е това "Валидиране на компетентност"? Все по-често го чувам от настоящите абитуриенти, нещо като допълнителна матура по избор ли е?

# 462
  • Мнения: X
Погледни в темата на 12. клас. От няколко дни нищим въпроса.

# 463
  • София
  • Мнения: 6 165
Търся, търся нашата тема - няма я. Викам си, имаме нова и аз съм изпуснала.

# 464
  • София
  • Мнения: 1 070
Пълно затишие тук Simple Smile

Аз няма с какво да се похваля, но и за оплакване няма и за това не съм писала скоро.

Важното е да сме живи и здрави, както казва Калоян като нещо не му се получи в училище Grinning

Общи условия

Активация на акаунт