237 топли есенни багри в НЕМСКАТА тема

  • 20 833
  • 722
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 5 582
Криси, ранункелите в саксия ли ги взе, на терасата ли са? Няколко пъти пробвах с грудки - или покарват и изсъхват, или се сещат да покарат  чак наесен. Взех цъфнали в саксия, изсъхнаха. Не е моето май, а много ги харесвам, не знаех, че цъфтят няколко пъти.

Пипи, и от мен - боцкай кокичетата сега.

# 661
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 884
Ее супер, много се радвам, че върви без проблеми Simple Smile
Аз днес си накупих лалета и нарциси. Не че излизат такива, каквито са на картинката, ама ей така, да има. Аа и зюмбюли Simple Smile

# 662
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Взех ги готови в саксийка, да. Миналата година и аз ги съсипах, тази ги опазих като... спрях да ги поливам. Евентуално веднъж на седмица или 2. Сега пак бяха сдали багажа, спрях поливането и ето ги, даже е цъфнало нещичко, а нощем е към 6°... Листенцата и те са нови. Само почиствах като изсъхне някое външно листо и това беше.



Да, на южна тераса, още не са зимували засега, да видим... В Мю е мн влажно обаче, но то и при теб май.

# 663
  • Мнения: 5 582
Да, влажно е при мен. И явно ги давя, по принцип не съм голям поливач, но за тях се старая. Особено като започнат да съхнат Joy Едни грудки ми оцеляха в сандъче зимата навън, но после и от тях само листа видях. Преди това мислех, че не са студоустойчиви.

# 664
  • Мнения: 1 097
След 2 часа родителска среща, и на мен ми се пие нещо твърдо. Но пък предстои интересна учебна година на деветокласника и е случил на учители, поне повечето.

Луковици за лалета и аз купих скоро, само трябва да намеря време да ги засядя.

# 665
  • Мнения: 7 121
Леле от къде гориво в днешно време за тази турбометла? Една гимнастика докато изиграя и минала . Дорнфелдер не харесвам изобщо. Криси това паричките ли са , които са по всички поляни , или е друго цветенце–

# 666
  • Мнения: 7 224
И моите ранункели са грудки. Пише, че се садят от септември до декември, обичат сянка и полусянка и умерено поливане. Ще ги бодна в края на месеца, пък каквото стане - това.

# 667
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Белла, прилича ми да е това, не бях чувала българското им име.

Ето снимка от нета:

https://i.zajenata.bg/images/6/big_f3317d648323019793426f6517cd4000.jpg

# 668
  • Мнения: 7 121
аз така си ги представях
https://kaktus.bg/n-116838-%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0
но май и по-кичестите така се казват. аз не знаех  че и те са парички.
И тези от моята снимка не са с луковички, с коренчета са. Но по листата изглеждат еднакви с твоите

# 669
  • Мнения: 5 582
Браво Бела, наблюдателна си. На терасата на Криси са парички, да. Ранункелите са тези

# 670
  • Мнения: X
Тези ранункели само ги моря аз и вече не опитвам даже.
Ако ви покажа на какво прилича къщата ще хлъцнете, хем половината вече я няма.
Хазяйнът ни не бързал да дава жилището на нов наемател и до края на годината явно ще плащаме двоен наем. Да му мухляса марихуаната дано и да му се пробие шишата.

# 671
  • Мнения: 1 264
Хазяйнът ни не бързал да дава жилището на нов наемател и до края на годината явно ще плащаме двоен наем.

Аз декември ще платя моя и после от януари - поемайте вие, моля ви... не като излезна на свобода да нямам къде да живея...

# 672
  • Мнения: X
Аааахахаа! Нямаш грижи, лежи си спокойно. 😂

# 673
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
При нас тези парички също се продават за Ranunkel - и от един човек, който всяка година излиза преди Великден и продава пролетни цветя, от когото аз си купувам, и в градинския център. Освен в Байерн да наричат и двете така...

# 674
  • Мнения: 7 121
Браво Бела, наблюдателна си. На терасата на Криси са парички, да. Ранункелите са тези

Това не са ли лютичета? май градински , а не диви

Общи условия

Активация на акаунт