Финала наближава!Октомврийче се показва❤Тема 4

  • 23 253
  • 418
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 198


Добре Дошли в новата Октомврийска тема!(Последна) Преминахме заедно всеки един етап от бременноста си,заедно скърбяхме и се усмихвахме,заедно споделяхме и помагахме!Нека това остане така и за в бъдеще.Пожелавам на всяка една от вас пухкаво и здраво бебе🙏Леко раждане скъпи мои бъдещи мамчета😘

 
      ☘harlequinN-01.10☘
         🌸Catalina Rosa-01.10🌸
         🌺AloveUnreal-01.10🌺
         🌼@n@bell-01.10🌼
         🌹Little rockstar-02.10🌹
         🏵HDMV-02.10🏵
         🌹Kristina5PD-02.10🌹
         🌺Ifchetu-02.10🌺
         🌺Alexxi-03.10🌺
         ☘Ani_1987-04.10☘
         🍫Elinor16-03.10🍬
         🌸Its.meee-04.10 🌸
         🍬 tsekova13-05.10🍬
         🌼tytiie-06.10 🌼
         🌸Deizy_G-06.10🌸
         🌼Mirela123321-07.10🌼
         🌹Jinx_-07.10🌹
         🌺Happy_saint-8.10🌺
         🌼Tap-tarap-08.10🌼
         🌸Nikol_Trilova-08.10 🌸
         🌸Kat_-08.10 🌸
         ☘HriMi-.08.10☘
         ☘Rosy96-09.10☘
         🌸sadhana-10.10 🌸
         🍬 Niya*-10.10🍬
        🌺Blueberry223-10.10 🌺
        🌹Tedits-10.10🌹
        🌹Blasphemy-10.10🌹
        🏵AnnaGrigorova-11.10🏵
        🌼IkmEe-12.10🌼
        🌼stanislava1981-12.10🌼
        ☘Мамичковска-12.10☘
        🍬 Vusfe-13.10🍬
        🏵d.s.kazandjieva-14.10🏵
        🌺Blue_eyez-14.10 🌺
        🌸Stanimira-15.10🌸
        ☘mimka2012-15.10☘
        🌺Asahi-17.10🌺
       🍬Simona Atanasova 627101-17.10🍫
       🌺 Maimunka80-17.10🌺
       🍫 shine123-17.10🍫
       🌸Limonka31-18.10🌸
       🌼rambibebe-18.10 🌼
        🍇Zana1630-18.10🍇
       🌸m-angel-18.10🌸
       ☘ Pandapanda90 -19.10☘
       🌹Zapetaika_-20.10🌹
       🍬Pml_-20.10🍬
       🌸Amelin-21.10🌸
       🌺Kaderay27-22.10🌺
       🌸tsveti96-22.10🌸
       🌹drpwamy-23.10🌹
       🌸24.10-Black_mamba🌸
       🏵MSA_19-24.10🏵
       🌸discipline-24.10🌸
       🌹Machken-31.10🌹
       🌺 SnoopyS-31.10🌺
       ☘Мишелинкаа-31.10☘

       ~Термин Ноември~
           vdgvdg

🍼Нека момичетата които са родили да ми пишат с дата и име на бебенцето 👶🏻
 
Полезни неща за нас:
Йога за бременни
Калкулатор за бременни!


Последна редакция: пт, 16 сеп 2022, 00:37 от Alexxi

# 1
  • Мнения: 523
Благодаря за новата тема! Постът стана малко дълъг, но ми се искаше да обясня цялата картинка.
Бих искала да попитам тук нещо, което напоследък ме вълнува. Лекарката ми каза, че нямам изгледи да родя скоро, но аз все пак искам да си взема решение по-рано, а не след като се роди детето.
За първи път съм майка и покрай мен цял живот е имало жени (имам сестра, а първи/втори братовчедки са ми все момичета), та никога не съм се замисляла по въпроса.
Какво мислите за забелването?
Разбрах, че в България се практикува масово. Това, което ме замисли е, че в тукашна група за майки (живея в Австрия) беше поставен въпросът и отдолу 90% от майките казваха, че педиатър/акушерка са им казали в никакъв случай да не пипат.
В последствие гледах лекция по тема къпане на бебе с акушерката Елена Василева (тази с видеото за раждането и видовете дишане, което пуснах в предната тема). Тя също подчерта, че не се забелва пенисът, както и препоръча да прочетем следната статия: https://pippilotamentolka.wordpress.com/2011/01/17/phimosa/
Та дами, след дългото обяснение искам да попитам, тези от вас които ще имат/имали са мъжка рожба. Ще забелвате ли? Цялата разказана история посява ли съмнение във вас, че това е правилно? Аз лично се чувствам много объркана.
Благодаря предварително!

# 2
  • Мнения: 269
Jenaiassez, мога да споделя моя опит от първото момче. Аз също реших да не се меся и да не забелвам насилствено, карахме я само на измиване докъдето позволява. Обаче детето на два пъти се е възпалявал, през лятото, без памперс. Киснех в калиев перманганат и търпеливо продължавах, чакайки да се разлепи само. Не стана. Това лято на почти 6 години трябваше да оперираме херния и между другото хирурга свърши и тази работа. Зора беше само при първото посещение на тоалетната.
Сега при второто момче също не бих дърпала насила, нито пък педиатъра, нали. Просто при възпаление и този път ще ида по-рано при хирург, който с малко лидокаин да свърши работата.

Последна редакция: пт, 16 сеп 2022, 09:21 от eli_to55

# 3
  • Мнения: 301
Благодаря за новата тема, Alexxi! Нека да е пълна само с положителни емоции и здрави и спокойни бебета и майки! Flowers Hibiscus

Относно забелването- не сме дърпали насилствено, само сме почиствали докъдето позволява кожичката. Това лято обаче забелязахме издутинка под кожата. Ходихме на лекар- оказа се, че на това място се е събрала мръсотия и се е залепило, въпреки старателното почистване на зоната. Лекарката свърши работата със забелването. На кръщелника ми му става така два пъти.
С второто мисля пак да заголваме колкото позволява.

# 4
  • Мнения: 481
Около мен все момичета, отделно имам сестра и тя има момиче и аз чакам момиче 😁 Така че към темата със забелването не мога да се включа.
Относно менструалните болки и болките в кръста, при мен ги има, най-вече вечер. Отдавам го на това, че тазът се разширява, всички връзки омекват и подготвят за скорошното раждане. Аз спрях магнезия преди седмица и от тогава имам все повече контракции. Според мен 40-50 на ден. Много ми се виждат. Вчера бях на преглед, казаха, че са подготвителни и не е още време. Измериха бебка 2800, казаха, че е супер всичко. Води, поток към детето, плацента, главата е слязла ниско долу и е в стартова позиция. Но ме предупредиха, че с първо раждане и цикъл на 35 дни, какъвто е моят, може и да преносим 5-10 дни. Това малко тегаво, ама каквото такова. Изпращам ви сили на всички, още малко остана! ❤️

# 5
  • Мнения: 328
Благодаря за темичката ❤, днес като я видях и прочетох началото и ми стана едно мило и емоционално, та и си поплаках. Беше ми емоционално и за друго - ще разкажа набързо,
чух се вчера със Стаменова от Наджеда за възможно верзио и евентуално кога трябва да се опита, жената ми обясни всичко подробно, мило, загрижено и тн и ми каза, че единствената опция е утре ( тоест днес ) или след две седмици, но тогава по- скоро ще имаме по- малък шанс. След двучасово мислене реших да отида днес... след тричасови опити за обръщане и да не ви казвам колко пъти падащо кръвно, носене на кола и бонбони и много сериозно натискане ( Надежда ми обясни, че може да имам синини утре на корема) , бебчо така и не се завъртя- малка стегната матка, малко води, изпънати крака на бебо и резултат - аз изтощена и все едно са ме били 😏😀 и бебе с главичка нагоре. Та с голямо нежелание ще трябва да цъкна бутон "секцио" .
Пп. Надежда Стаменова е топ! Извинява ми се жената, върнаха ми пари защото е неуспешно верзиото,  каза на 3 ти да се видим за още един опит, каза да ѝ звънна ако реша да раждам в Надежда да ми препоръча лекар за секциото и се изпоти точно колкото мен, докато опитваше да завърти синчето ми, но то просто се инати на майка си още от корема ❤
Благородно завиждам на мамите които ще родят нормално, но важното е да сме живи, здрави всички и със здрави бебенца ❤

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Благодаря и аз за темата!

Pandapanda90, важното е, че все пак опита и си направила каквото можеш.  Секцио или не, наистина най-важното е да сте живи и здрави и да не се поемат излишни рискове.  Heart

За забелването - и ние с ММ сме против всякакви насилствени методи, но когато малкия стана на 1г започнахме съвсем нежно да придърпваме, докато го къпем. Не до болка, а докъдето позволява, никога не сме го насилвали, че да протестира и т.н, просто съвсем леко и нежно. Така на всяка баня и буквално вчера установихме, че май се е забелил напълно. Вече е на 1г10м. Не знам дали нашите действия са допринесли или е станало естествено.. нямам идея. Grinning

# 7
  • Мнения: 301
Pandapanda90, поне вече имаш яснота какво е възможно и какво не, опитали сте. Явно може да опитате и пак. Важното е да сте добре с бебчо. Секциото се преживява.
Най- вероятно и аз ще съм секцио, започнаха да се трупат предпоставките за това, макар че и аз имах желание за естествено този път.

# 8
  • Мнения: 225
Panda, опитала си! Това е важното! Не се натоварвай психически, че няма да се получи нормално, наистина най-важно е да сте здрави и двамата.

Все пак, пробвай следното, още има време и никога не се знае: първо стоиш на инверсия за 3 вдишвания и издишания, после се вдигаш и седиш на колене пак за 3 вдишвания и издишвания и веднага след това сядаш на топката и правиш колеми кръгове с таза в двете посоки и накрая 10 подскока върху топката. Оказва се, че било много важно след инверсията да се размести максимално таза, за да е възможно бебето да смени позицията. Също така, аз стъпвам с един крак на тухличка за йога и си вдигам другия крак (имитирам ходене по бордюр на 1 крак или изкачване на стълби настрани).

Стискам палци, каквото и да се случи, да сте много щастливо гушнати накрая🌺

# 9
  • Мнения: 328
Благодаря много 😊 ще пробвам със сигурност , до край ще се надявам да се врътне😂 според Стаменова шанса е супер минимален , ноо нищо не се знае , а и не пречи да опитвам!
Иначе мисля да проуча за секцио по Щарк, ако се откажа от раждане при Олга Дукат, та ако някоя мама има отзиви за доктор практикуващ метода - ще е супер ❤
Panda, опитала си! Това е важното! Не се натоварвай психически, че няма да се получи нормално, наистина най-важно е да сте здрави и двамата.

Все пак, пробвай следното, още има време и никога не се знае: първо стоиш на инверсия за 3 вдишвания и издишания, после се вдигаш и седиш на колене пак за 3 вдишвания и издишвания и веднага след това сядаш на топката и правиш колеми кръгове с таза в двете посоки и накрая 10 подскока върху топката. Оказва се, че било много важно след инверсията да се размести максимално таза, за да е възможно бебето да смени позицията. Също така, аз стъпвам с един крак на тухличка за йога и си вдигам другия крак (имитирам ходене по бордюр на 1 крак или изкачване на стълби настрани).

Стискам палци, каквото и да се случи, да сте много щастливо гушнати накрая🌺

# 10
  • Мнения: 225
Даскалов в Тина Киркова прави секцио по щарк за 12-15 минути общо доколкото знам, а и се следих при него до едно време. Мая Василева във Вита също знам, че оперира по Щарк.

# 11
  • Мнения: 116
Момичета имам проблем .... 45 дневния болничен от 3 дни не ми е издаден... обаждам се и ми казват просто не е издаден и точка . Притеснявам се да нямам проблем с работодател? Някаква идея някой нещо ?

# 12
  • Мнения: 328
Точно този болничен може да се издаде със стара дата- не е проблем, просто отидете там където се следите и ще ви го издадат Simple Smile
Момичета имам проблем .... 45 дневния болничен от 3 дни не ми е издаден... обаждам се и ми казват просто не е издаден и точка . Притеснявам се да нямам проблем с работодател? Някаква идея някой нещо ?

# 13
  • Мнения: 315
Не е издаден или не е подписан от следящия лекар?  Моя беше издаден навреме, но доста време чаках да го подпише моя доктор. 7-8 дена може би. Нямах проблеми с работодателя, обясних им и не беше проблем забавянето.

Момичета имам проблем .... 45 дневния болничен от 3 дни не ми е издаден... обаждам се и ми казват просто не е издаден и точка . Притеснявам се да нямам проблем с работодател? Някаква идея някой нещо ?

# 14
  • Мнения: 116
Не е издаден.. от 3 дни сутрин и вечер звъня и отговора е един и същи ..поредния кошмар с така напудрената ми болница .....
Не е издаден или не е подписан от следящия лекар?  Моя беше издаден навреме, но доста време чаках да го подпише моя доктор. 7-8 дена може би. Нямах проблеми с работодателя, обясних им и не беше проблем забавянето.

Момичета имам проблем .... 45 дневния болничен от 3 дни не ми е издаден... обаждам се и ми казват просто не е издаден и точка . Притеснявам се да нямам проблем с работодател? Някаква идея някой нещо ?

Общи условия

Активация на акаунт