Рисуване за начинаещи и не само - 10

  • 27 471
  • 751
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 36 529
Супер са! Много интересни преливания са се получили Purple Heart

Аз харесвам пастелите - по-точно харесвам картините с пастели, но усещането на ръцете докато се рисува, е много гадно и мръсотията, която остава след тях (около работното пространство), е ужасна.

П.п. руснаците не си ли сменят времето? Сега нашето съвпада напълно с тяхното, а преди бяхме с един час напред??...

Последна редакция: вт, 11 апр 2023, 20:07 от pppqqq

# 541
  • София
  • Мнения: 3 914
Не го сменят. Само ние сме мазохисти.

Нарисувах си домашното зайче, което отиде във Великите цветни полета в неделя 😢

# 542
  • Мнения: 36 529
Много е сладичко Cry Съчувствам ти!
И аз си рисувах котката, която е ангелче, преди няколко месеца, но на малка картинка, мислех скоро да се опитам да й направя по-голям портрет.

# 543
  • София
  • Мнения: 3 914
Благодаря. На А3 е. Като започнах установих, че ще ми е малък формата. Не ми се започваше пак на ново и така си остана.

# 544
  • Мнения: 36 529
Ето първата ми рисунка от маратона, имам някакво усещане, че си изгубих времето...

Телефонът ми отказа да я снима на фокус.
Жалко, че ще изтърва по-интересните уроци, но няма да си отменя пътуването заради тях Simple Smile

# 545
  • София
  • Мнения: 3 914
Според мен се е получило. Можеш да си вземеш малкият скечбук и пастелите. Пленерно да рисуваш Simple Smile

# 546
  • Мнения: 36 529
Обаче ще ми свърши мобилният интернет. Сигурно само след едно изгледано видео.

# 547
  • Мнения: 36 529
Извинявам се за последователния пост, вече не мога да редактирам стария.
Ето го цветето от втория ден - изпробвах една бюджетна хартия, която уж става за пастел, но не съвсем (на фона особено добре се вижда, че не приема много цвят и не се размазва добре - просто пада от листа):

Това е блокът - хартията е каквато се вижда отстрани - кафяв картон:

# 548
  • София
  • Мнения: 3 914
В пастелите съм пълен профан. Цветето се е получило добре, обемно е, но фонът не е моят.
Днес съм на две малки А5:




Случайно да знаеш какво е “мелованный картон”?

# 549
  • Мнения: 36 529
Не знам, в Гугъл излиза с покритие - да не би да е обработен картон? Някои хартии се обработват, за да не попиват акварелните бои (не знам защо това се счита за желано качество).
Картините са много свежи; особено плодчетата! Simple Smile
А моят фон трябваше да е черно-зелен на жълти точки, но не се получи по желания начин...

# 550
  • София
  • Мнения: 3 914
Плодчетата ги рисувах повече от час, докато антуриумът е 15 минутката.
Обработен картон е. Тази жена, дето водеше ботаниката в Собаката, го ползва за палитра. Каза, че е много по-удобно, защото боята не става на капчици или локвичка, а като цял слой отгоре. И да изсъхне, с мокра четка пак можеш да си вземеш цвят. И всъщност отенъка е такъв, какъвто ще е на листа.

# 551
  • Мнения: 36 529
Още две от маратона:



Пеперудата не е чак толкова бледа, не знам защо излезе така на снимките ми.

П.п. и светкавицата (пети ден, но не събрах буквите за бонус) - изглежда зле отчасти, защото упорито си използвах кафявия картон, на който пастелите не могат да се размажат хубаво:
Скрит текст:
Поне се поупражних.

Последна редакция: вт, 18 апр 2023, 21:22 от pppqqq

# 552
  • София
  • Мнения: 3 914
О! Пеперудата е като жива! И листът е страхотен! Браво! Браво! Много впечатляващо. Искам да видя и на хубав картон 😍❤😍

Аз съм от неделя с градски пейзаж:


И с една разтекла се мандарина от серията “За 15”

# 553
  • Мнения: 36 529
Благодаря Simple Smile
Пейзажът много ми харесва, въпреки че аз предпочитам да рисувам пейзажи с повече природа Simple Smile Светлината се е получила страхотно!

Сега ще рисувам една картина с акрилни бои (бях обещала на една позната, а тя може и изобщо да не я хареса...). Няма да я споделям във форума, да не би да се разсърди...
Иначе имам хубава хартия за пастели, но си я пазя за нещо по-интересно Wink Примерно рисуват ми се лалета.

# 554
  • София
  • Мнения: 3 914
Лалета да са Simple Smile Много ги харесвам. Ще чакам да видя пастелни лалета.
За днешните 15” спретнах бърз скеч на сфера с различни начини за изобразяване без цвят - само щрих и контур.

Общи условия

Активация на акаунт