Пациенти на др Емре Тургут - тема 2

  • 44 427
  • 795
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 290
Ние пътувахме с нощния влак. Закъсня с 2 часа, съответни ние закъсняхме, тъй като имахме час в 9 и объркахме и програмата на центъра. Пътуването беше комфортно, доколкото човек няма особени претенции, но шумно и към 12 часа се слиза на турската граница. Иначе не се усеща особено, тъй като си в полу-сън (или в сън, като ММ, но на него всеки шум му е бял шум 😆).
Оттам с влак + метро + пеша за около час и малко, ако се ориентираш с билетите, че при нас беше за пръв път и беше драма.
Не знам доколко е удобно, със сигурност за нас е ок откъм време, защото се пътува през нощта, може да се хване същия ден вечерния за обратно, като цена също е несравнимо със самолет, но определено не е за всеки и ако имахме вариант за личен автомобил, бих се възползвала, но никой от нас не шофира.

# 301
  • Мнения: 514
Здравейте, нова съм в темата. Искам да пожелая успех на всички, които са избрали да се доверят на тези прекрасни професионалисти! Бъдете сигурни и вярвайте, че ще успеете с тяхна помощ! Не се съмнявайте дори за миг, че сте в правилните ръце!

Преди 3 години др Тургут и неговият прекрасен екип сбъднаха от първия опит и нашата мечта след години лутане и неуспехи в България! Сега сме се запътили отново към любимия екип за второ чудо! Исках да ви попитам, тъй като не откривам такава скорошна информация, как се придвижвате до клиниката? Преди години беше най-удобно да се хване влак от София, след което по спомен имаше шътъл до някъде и от там лесно се стигаше до клиниката. Може ли да споделите вие какъв транспорт ползвате?

Благодаря предварително и желая успех на всички! ❤
Здравейте,
Най-комфортно е с автомобил.
След това с автобус.
И накрая с влак.

Голямо приключение е влака,
До границата спира на всяка спирка, тъкмо потегли и спре.
Комфорт с влак е силно казано, подскачаш нагоре надолу постоянно, от мебелите в купето все нещо не е добре закрепено и тропа дразнещо.
Отделно посред нощ започва едно събиране на паспорти от българска страна, след това  има няма половин час и следва връщане на документите.
После спиране на границата за около час, не знам защо, просто си стои влака, а ти чакаш следващата проверка и се надяваш след това да поспиш.
Между 1 и 2 нощес слизаш с целият багаж за проверка на турска територия и там заминава около час.
Пристигането е със закъснение, казват ти ориентировъчно с колко ще закъснее.
Спира доста далеч и ти трябват няколко транспорта до крайната цел.
Много трудно ще нацелиш час, който ти е записан в клиниката.

С автобус е доста по-добре, автогарата и такси до клиниката е най-бързия начин и не по-скъп от влакове и метра, особено ако сте двама.

# 302
  • Мнения: 290
Във връзка с брака - на място попитахме изрично дали е необходимо, обясниха ми, че за двойки, които не са с турско гражданство не се изисква.

Относно пътуването - основният бонус на влака за мен е, че можеш да се изтегнеш и да спиш, можеш да се разходиш, да четеш книга без да пречиш, можеш да си вземеш лаптоп и да гледаш някакви неща. Мен не ме свърта дълго време седнала, така че за нас това е ок вариант. Слизането в средата на нощта не е приятно, но не е толкова драматично, колкото очаквах Simple Smile Закъснява определено, и на отиване и на връщане с час и половина.

Относно градския транспорт в Истанбул - ако ще се ползва - на първия възможен апарат се купува Истанбулкард (50 лири) и се зарежда с някаква сума - може директно да се вкарат 100 лири и апаратът ще издаде карта с 50 лири в нея. Пътуването е двойно по-евтино с тази карта.
Метрото - 9 лири, влакчето от гарата до центъра - 19 лири.
Пластиката може да се използва безкрайно.

# 303
  • Мнения: 532
Здравейте,за д-р Башар пак ли запазвам час при координаторките на д-р Тургут и в една и съща клиника ли работят.Ние сме с мъжки фактор и се надяваме да стане по-бързо затова искахме при него.
Колко време ви отне от записването на час до самата процедура😍Знам,че е индивидуално,но бих искала ориентировачно да се настроя кога най рано може да се надявам.
Благодаря

# 304
  • Мнения: 360
Здравейте,за д-р Башар пак ли запазвам час при координаторките на д-р Тургут и в една и съща клиника ли работят.Ние сме с мъжки фактор и се надяваме да стане по-бързо затова искахме при него.
Колко време ви отне от записването на час до самата процедура😍Знам,че е индивидуално,но бих искала ориентировачно да се настроя кога най рано може да се надявам.
Благодаря



Аз през нея записах. В една и съща сграда са. Ако ѝ пишеш сега предполагам за началото на др месец ще има възможности. Ние трябваше да пуснеч изследвания, които отнемаха 20раб дни. Като излязоха и ми дойде отидохме пак, но за късмет точно в този месец имах много малко фоликули и не започанхме. Сега пия противозачатъчни и като приключат се надявам да започнем.
С две думи- ако не ви трябват доп изслвдвания на следв цикъл можете да започнете, ако имате повече късмет от мен😅

Що се отнася за пътуванията вътре в града сме ползвали и такси когато искахме в един ден да направим прегледи и в Мемориал и при др Тургут. Ако не се лъжа ни взеха нещо като 8лева за това разтояние. Сравнено с такситата в София е евтино.

# 305
  • Мнения: 38
Здравейте,за д-р Башар пак ли запазвам час при координаторките на д-р Тургут и в една и съща клиника ли работят.Ние сме с мъжки фактор и се надяваме да стане по-бързо затова искахме при него.
Колко време ви отне от записването на час до самата процедура😍Знам,че е индивидуално,но бих искала ориентировачно да се настроя кога най рано може да се надявам.
Благодаря



Аз през нея записах. В една и съща сграда са. Ако ѝ пишеш сега предполагам за началото на др месец ще има възможности. Ние трябваше да пуснеч изследвания, които отнемаха 20раб дни. Като излязоха и ми дойде отидохме пак, но за късмет точно в този месец имах много малко фоликули и не започанхме. Сега пия противозачатъчни и като приключат се надявам да започнем.
С две думи- ако не ви трябват доп изслвдвания на следв цикъл можете да започнете, ако имате повече късмет от мен😅

Що се отнася за пътуванията вътре в града сме ползвали и такси когато искахме в един ден да направим прегледи и в Мемориал и при др Тургут. Ако не се лъжа ни взеха нещо като 8лева за това разтояние. Сравнено с такситата в София е евтино.

Здравейте, защо приемате противозачатъчни?

# 306
  • Мнения: 186
Момичета вие кога платихте цялата сума и как?Хафизе ми каза при започване или на следващия преглед като  е желателно да е в брой.

# 307
  • Мнения: 38
Момичета вие кога платихте цялата сума и как?Хафизе ми каза при започване или на следващия преглед като  е желателно да е в брой.
Ние платихме в евро в деня на започване на стимулацията.

# 308
  • Мнения: 360
Това ли е най- добрия метод за плащане, в брой? С карта не е ли по-добре?

# 309
  • Мнения: 159
Това ли е най- добрия метод за плащане, в брой? С карта не е ли по-добре?
Принципно зависи как на теб ти е най-удобно и каква карта имаш.
Екипът предпочита кеш. Аз плащах кеш в евро за манипулациите - пакет инвитро, хистероскопия и нямах проблем с това. В началото разбира се ми беше странно, защото кеш почти не се плаща в ежедневието ми. Както и да е…преглътнах го.
С карта платихме едно замръзяване и лекарствата. Имам карта без такси обаче, така че и с нея ми беше ОК.
Като цяло принципът ми беше - планируемите (фиксирани) суми - кеш, а останалите като лекарства - с карта.
Ще продължа на този принцип и за бъдещите интервенции…

# 310
  • Мнения: 275
Здравейте момичета,

Може би е глупав въпрос,но все пак ще са ми полезни съветите ви.

Колко ембриона решихте да ви трансферират? Защо? Какъв е рискът да сложи 1?Какъв е рискът ако трансферира 2?

Има време да реша,но на този етап аз нямам отговор за себе си.

Благодаря ви са споделените мнения!🙏🏻

# 311
  • Мнения: 159
Здравейте момичета,

Може би е глупав въпрос,но все пак ще са ми полезни съветите ви.

Колко ембриона решихте да ви трансферират? Защо? Какъв е рискът да сложи 1?Какъв е рискът ако трансферира 2?

Има време да реша,но на този етап аз нямам отговор за себе си.

Благодаря ви са споделените мнения!🙏🏻
Да ти кажа законът в Турция мисля, че те ограничава в този избор.
-> За жени под 35 - един. Изключение са жени под 35 с мисля 2 неуспешни инвитро опита или специфична диагноза. След толкова неуспешни опити се позволява връщане на два.
-> За жени над 35 - два.
Ако има ПИД така или иначе връщат един.
Риск на един неизследван с ПИД - липса на имплантация, аборт.
Риск на два - многоплодна бременност, която съчетана преди всичко с възрастов фактор или здравословни проблеми може да е опасна.
Не се сещам за други критерии или рискове.
Бях чувала някъде нещо от сорта на това, че ако се захванат два и единият спре развитие и тръгне аборт, може да ‘завлече’ и другия - евентуално хубавия. Не знам до колко е възможно това.
ПП аз съм на 36 - върнаха 2.

# 312
  • Мнения: 414
Това, което имам като информация и тя не важи само за практиката на др Тургут е,че когато няма приложен ПИД на ембрионите обикновено се връщат два и в повечето случаи се хваща само един при евентуална бременност. Когато има правен ПИД на ембрионите се връща един, тъй като шанса му е по-висок, но разбира се ако желаете близнаци и няма предпоставки за това, могат да се върнат и два ембриона. Всеки случай при всяка двойка е много относителен и различен. Чувала съм за трансфери в България и на три и четири ембриона,което е безумно. Просто се доверете на лекаря и ембриолога да преценят според качеството и потенциала на ембрионите. Успех.

# 313
  • Мнения: 289
При мен върнаха 2бр. бластоциста без ПИД , на 31г.съм, но имам повтарящи се неуспехи в България още с ембрионите.
Моят съвет е да настоявате на всяка цена за ПИД. Чела съм, че и той не дава голяма гаранция за успешна бременност, но пък спестява много неприятности и обрати.. Късмет!

# 314
  • Мнения: 290
При мен директно ми каза, че ще правим ПИД, заради възрастта ми (39 г.)

Общи условия

Активация на акаунт