Пациенти на др Емре Тургут - тема 2

  • 44 308
  • 795
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 151
При мен върнаха 2бр. бластоциста без ПИД , на 31г.съм, но имам повтарящи се неуспехи в България още с ембрионите.
Моят съвет е да настоявате на всяка цена за ПИД. Чела съм, че и той не дава голяма гаранция за успешна бременност, но пък спестява много неприятности и обрати.. Късмет!
Ние със Zuchero сме клуб ПИД! 😂🤦🏻
Принципно…така и така сте стигнали до инвитро…един ПИД няма да навреди.
Аз повече няма да връщам нищо без ПИД.
Поне това да знам, че не е било причина за аборт.
Успех! 🤞🍀

# 316
  • Мнения: 251
И ние сме с препоръка за ПИД, заради възрастта (45 ) и заради биохимичните, преди да стигнем до д-р Тургут.
В нашия случай каза, че не вижда смисъл да правим излишни трансфери, ако ембрионът не е читав.
Според него поне последните трансфири, които сме правили в БГ, са си били само за пари.
Верно, че завършваха с биохимични, но какво от това, като не стигахме до това, което искаме. Пари на вятъра...
Големият ни страх е дали ще успеем да имаме читав ембрион.
И в двете стимулации с д-р Тургут стигнахме до ден 5-ти, нещо което в последната година, когато бяхме в Надежда, учудващо все не ставаше.

# 317
  • Мнения: 48
Искам да ви питам знаете ли каква е статистиката за успех на доказано добри ембриони, срещала съм я някъде но не се сещам.
Ние също ще правим трансфер на ембрион с ПИД. Аз за себе си съм убедена, че това ще ми донесе някакво, макар и малко спокойствие.
Питала съм доктора дали би върнал 2 ембриона с ПИД, каза категорично не.

# 318
  • Мнения: 273
Д-р Тургут каза да съм без ПИД, на 35 съм. Нямам аборти,нямам неуспешни инсеминации и инвитро опити. Имам естествена бременост преди 10 години. Борим се за второ дете.  Имам запушена лява и трудно пропускаща дясна тръба,отстранен полип и сраствания. Минах през всичко възможно в България.

Питах го как мисли той,защото за мен е трудно да взема това решение. Предложи да изчакаме развитието на ембрионите и качеството. След като видим качеството ще ми отговори.

Аз ще съм на естествен цикъл и месец по-късно ЗЕТ.

# 319
  • Мнения: 209
Здравейте, момичета! Следя темата и решихме да посетим д-р Тургут. Накратко нашата история:
Двамата сме на по 34г. От 2 г. правим опити във Варна- 4 инсеминации и 2 инвитро процедури. На първата стимулация имахме извадени 5 яйцеклетки, 4 правилно оплодени, но остана един на 5 ден, който върнахме на ЗЕТ без успех. От втората стимулация- 7 яйцеклетки, всички правилно оплодени, но пак само един стигна 5 ден и ЗЕТ без успех. След втората стимулация нямах овулация 2 месеца и после я стимулираха в Литрозол. На втория ЗЕТ още на третия ден от връщането му започнаха едни леки предменструални болки, тежест, а кървене около 3-4 дни преди теста. Дадох си почивка и след празниците бяхме на преглед в Тутракан за второ мнение, където пуснах NK клетки и тромбофилии, чакам резултат. АМХ сега излезе веднъж 0,43 и после повторих 0,54. На преглед имах по 3-4 антрални фоликула в двата яйчника. Имам и един миомен възел. Съпругът ми от Варна имаше нормална спермограма, а в Тутракан- тератозооспермия според анализ на СЗО 5-то издание. Виждам че тук са готови да правя стимулации докато има какво да се пунктира, а мисля че с този резерв нямам много време. Имам и един завишен пролактин около 800 единици.
Запознах се с историите на повечето от вас, виждам че има близки до начия случай. Да ви питам на някой от вас правени ли са му иследвания за NK клетки и тромбофилии и как гледа доктора на тях? Също така следя и други теми за клиники в Турция и разбирам, че серумни  NK клетки не са показатени за маточни такива. От това че ни остава по един 5 дневен виждам, че се прави ДНК фрагментация, предполагам че ще се препоръча и на нас. Ще съм благодарна на каквито и да е насоки и пожелавам успех на всички!

# 320
  • Мнения: 31
Здравейте момичета! Имам въпрос относно валутата, приемат ли в клиниката банкноти от 500 евро? Вече няколко пъти днес писах на Хафизе и ми е неудобно пак да я притеснявам.

# 321
  • Мнения: 222
Здравейте дами,
Някоя от Вас да е ползвала Гонапептил?

# 322
  • Мнения: 151
Здравейте дами,
Някоя от Вас да е ползвала Гонапептил?
Здравей, аз ползвах. Какво те интересува за него? 🥴

# 323
  • Мнения: 273
Здравейте момичета! Имам въпрос относно валутата, приемат ли в клиниката банкноти от 500 евро? Вече няколко пъти днес писах на Хафизе и ми е неудобно пак да я притеснявам.
Здравейте, носете банкноти от по 100 и 200 евро .
От 500 евро има проблем с турските банки и не ги предпочитат.

# 324
  • Мнения: 222
Здравейте дами,
Някоя от Вас да е ползвала Гонапептил?
Здравей, аз ползвах. Какво те интересува за него? 🥴

Интересувам се имаше ли ефект така да се каже 😂
И кога Ви дойде менструацията , когато го спряхте ли ?

# 325
  • Мнения: 151
Здравейте дами,
Някоя от Вас да е ползвала Гонапептил?
Здравей, аз ползвах. Какво те интересува за него? 🥴

Интересувам се имаше ли ефект така да се каже 😂
И кога Ви дойде менструацията , когато го спряхте ли ?

При мен беше изписан за изравняване на фоликулите и се биеше от 20ти ден на цикъла преди стимулация до първи ден на цикъла за стимулация. Принципно ги изравни, но имам съмнение, че ги намали като бройка. Това е странното, защото повечето момичета вадят повече фоликули на този дълъг прекъснат протокол.
При мен не се получи точно така. Не мога да кажа, дали беше от него обаче. Хората реагират прекалено различно на тези протоколи. По принцип на 3-4 цикъла, когато ходих на прегледи за имвитро, имах по около 14-16. На този цикъл след Гонапептила имах 8.
Тя бройката уж не била важна, но в МФ си е бая важна Simple Smile
Цикъл си ми дойде, както беше планиран. Не ми е закъснял. Някои момичета казаха, че им е закъснял от Гонапептил.

# 326
  • Мнения: 413
Аз също бях с Гонапептил. При мен се получи закъснение от няколко дни, но не мога да твърдя, че е от него. Ние също сме с МФ и благодарение на него изкарахме мисля бяха 27 Я. За сравнение първата стимулация при др Тургут бях без Гонапептил, не растяха равномерно фоликулите, че дори и единия яйчник не реагира въобще на стимулацията и изкарахме само 8Я.

# 327
  • Мнения: 222
Благодаря Ви дами!
Знам ,че е индивидуално ,но някак си когато чета истории се обнадеждавам.
Аз съм с намален ЯР ,надявам се Гонапептила да не окаже влияние върху броя☺

# 328
  • Мнения: X
Здравейте,
Бяхме през август при доктор Тургут и доктор Башар и се ориентираме към инвитро при тях. Интересува ме финансовата част, имаме 7 предишни опита на дурги места и един успешен (качеството на ембрионите е проблем и спират развитие след 5ти ден и това е било винаги така, дори когато бяхме в начални опити и на различни години)  и това определено вече натежава на бюджета. Какви са актуалните цени за инвитро и ТЕСЕ процедури и колко излизат допълнителните разходи за престой и лекарства, както и за замразен трансфер, моля споделете актуални цени. За лекарствата и престоя е ясно, че е относително. Интересувам се и за реалната успеваемост при двойки с по тежки проблеми и напреднала възраст. Тук пишат основно успели момичета и впечатлението е, че успеваемостта е доста висока, а би ми се искало да придобия реална представа. Още на кой опит успяхте и с какви медикаменти ви стимулираха. На мен ми предложиха Гонал и оставам с впечатлението, че там всички пациенти са третирани с него.  Разбирам, че всичко е относително и индивидуално, но все пак. Ние сме с тежък мъжки фактор, аз съм с НЯР, хашимото, тромбофилия, ИР и вече на 40.

# 329
  • Мнения: 818
За актуални цени най-добре пишете на Хафизе, без никакъв проблем ще ви изпрати най-точната информация. Цената за ЗЕТ преди беше 2500 евро, като изваждат цената за първоначален преглед от 150 евро.

Относно престоя - строго индивидуално е, ние си наемахме апартамент през Airbnb, защото беше по-евтино. Също така сме си взимали неща от магазина и сме си готвили, излизали сме и по заведения. Като цяло не е много скъпо, на мен ми се видя доста по-евтино от София. Съветвам ви да разгледате хотели и апартаменти за да придобиете представа колко ще ви струват нощувките. А хранителните магазини и ресторантите са на доста прилични цени.

Не разбрах коментара ви, че изглежда успеваемостта е висока, а искате да придобиете реална представа - това, което четете тук е реално какво се случва при д-р Емре и проф. Башар. С някои от момичетата се познаваме и лично 😎

Ние сме с тежък МФ, аз с ИР, НЯР и ендеометриоза, на 35 години. Правихме две стимулации и един трансфер (успешен). И двата пъти бях с Гонал и Мериоферт.

Общи условия

Активация на акаунт