Дългото чакане след трансфер – тема 104

  • 39 144
  • 749
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 129
Добре дошли в новата тема! Да е пълна с много добри новини и положителни тестове! Flowers Four Leaf Clover

Ден след ЕТ — Развитие на ембриона:

Какво се случва след трансфер на трети ден?

Ден 1: Ембрионът продължава да расте и да се развива, преминавайки от 6-8 клетъчен ембрион в стадий морула.

Ден 2: Клетките на морулата продължават да се делят, развивайки се до бластоцист.

Ден 3: Обвивката на бластоциста започва да се пука.

Ден 4:  Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и започва да се закача към маточната стена.

Ден 5: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

Ден 6: Имплантацията продължава.

Ден 7: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

Ден 8: hCG започва да навлиза в кръвта.

Ден 9:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 10: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 11: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност


Какво се случва след трансфер на пети ден?


Ден след ЕТ — Развитие на ембриона

Ден 1: Обвивката на бластоциста започва да се пука.

Ден 2: Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и
започва да се закача към маточната стена.

Ден 3: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

Ден 4: Имплантацията продължава.

Ден 5: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

Ден 6: hCG започва да навлиза в кръвта.

Ден 7:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 8: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 9: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност.


Линк към старата тема:

https://www.bg-mamma.com/?topic=1525368

# 1
  • София
  • Мнения: 853
Здравейте момичета, успех на всички. Нямам никакви симптоми, освен подути гърди и болка в тях, което си беше и по време на пункцията. Има ли забременели, без симптоми, без зацапване и т.н? В събота ще ми е 10 ден и мисля да правя тест. Днес колежка ни сюрпризира, че карантинирали децата от групата, заради Скарлатина и се притесних още повече, как би се отразила Скарлатина /респираторните инфекции много ме обичат/.

# 2
  • Мнения: 1 129
Аз също нямам никакви симптоми, освен подуване на корема първите дни, но знам че е от прогестерона. Аз ще си изчакам деня за теста, който ми е назначен за 12ти ден в понеделник, но не възлагам надежди, и то не заради липсата на симптоми, а защото ми взеха късно материал за микробиология, резултатите излязоха след трансфера и има някакви бактерии, което очаквам да има негативен ефект. За да те успокоя обаче, ще ти кажа че при предишния ми успешен трансфер, с двуплодна бременност, също нямах нито един симптом преди теста, та дори дълго време след това. Успех!

# 3
  • Мнения: 2 638
Ще прехвърля и тук питането ми от темата за ЦАР, дано не нарушавам някое правило:
Здравейте! Имам въпрос относно 4-те неуспешни опита, като вариант за финансиране- означават 4 неуспешни трансфера или 4бр. самофинансирани започнати процедури, без оглед до колко неуспешни трансфера са довели?

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Ще прехвърля и тук питането ми от темата за ЦАР, дано не нарушавам някое правило:
Здравейте! Имам въпрос относно 4-те неуспешни опита, като вариант за финансиране- означават 4 неуспешни трансфера или 4бр. самофинансирани започнати процедури, без оглед до колко неуспешни трансфера са довели?

Да ти отговоря понеже аз звънях и питах, или 4 инсеминации, или 4 неуспешни инвитро, или комбинация между двете. Само че за неуспешно инвитро броят единствено ако е имало и трансфер, който е неуспешен, иначе не. При нас примерно ембрионите не оцеляват и не стигаме до трансфер и това не се брои за опит Sad

# 5
  • Мнения: 45
При мен 4 неуспешни опита се броиха 4рите неуспешни инсеминации.

# 6
  • Мнения: 2 638
Таничка- т.е. - 4бр. ТРАНСФЕРИ- не 4бр. напълно новозапочнали опити, нали?

# 7
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
При нас бяха 4 неуспешни инсеминации...

# 8
  • Мнения: 45
Момичета, излезе ми резултатът - 0.22mlU/mL. Това беше първият ми ЗЕТ. Щях да съм прекалено голяма късметлийка, ако беше станало, нали?! Добри ембриони, добра лигавица...не знам. Излишно е да казвам как се чувствам.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 130
Chapka, съжалявам.
Последно време не са малко отрицателните резултати нещо...
Някакви изследвания правили ли сте?

# 10
  • Мнения: 45
На 34 г съм. На 26 г е единственото ми забременяване - извънматочна. Премахната тръбата. От две години посещаваме клиника. При мъжа ми всичко е наред. Направихме 4 инсеминации, при които правих по 1 фоликул. Нито веднъж не се спука/LUF синдром/. Проблеми за ин витро няма установени. При пункцията извадиха 14 яйцеклетки, оплодиха се 13. Замръзихме, защото бях доста зле след пункцията. Трансфер на изкуствен цикъл, лигавица 8.9. Ембрионионите бяха добре след размразяването.  Предполагам, че по-сложните изследвания тепърва предстоят. Само не знам откъде да търся сили. Чувствам се изцедена.

# 11
  • Мнения: 3 902
За Цар трябват 4 опита, за опит се брои инсеминация, независимо от изхода й, както й пункция+трансфер, без значение дали са в един цикъл и какъв е изходът. Аз кандидатствах така.

# 12
  • Мнения: 2 638
А ако имам замразени, след това трансферът брои ли се за опит?

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Таничка- т.е. - 4бр. ТРАНСФЕРИ- не 4бр. напълно новозапочнали опити, нали?
да, точно затова при нас от 3 неуспешни опита, реално само 1 броят, защото само на 1 имахме трансфер. Ако имаш ЗЕТ мисля, че също се брои.
Силно се замислям дали да не изгубим 3 месеца и да направим 3 неуспешни инсеминации, но пък ме е страх вече съвсем да не изтървем влака с този нисък АМХ.

# 14
  • Мнения: 3 902
А ако имам замразени, след това трансферът брои ли се за опит?

Само, ако към тях има пункция. Независимо дали трансферът е с ембриони от същата пункция.

Общи условия

Активация на акаунт