Социална фобия/тревожност

  • 1 845
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2
Здравейте, на 23г съм и страдам от социална фобия.Почти не излизам , като ме заговори непознат човек направо получавам паник атака , сърцебиене ,треперене ,потене и тн .  Постоянно се притеснявам за някакви елементарни неща , които за нормалните хора са дребни битовизми.  Общо взето имам всичките симптоми споменати в нета, та и отгоре !. Скоро ми предстои важно събитие , което няма как да избегна .Свързано е с общуване с доста хора и само като си помисля се  изпотявам и разтревожвам .  Въпросът ми е кое лекарство  без лекарско предписание ,което подтиска тревожността, има поне  минимален ефект ? Валериан и тн не ми действат.
 Моля някой който страда от подобна фобия или по някаква причина приема от този тип медикаменти да препоръча  ! За сега съм се спрял на Седатиф ПС.

# 1
  • Мнения: 12 473
Сам ли се диагностицира или лекар ти постави диагнозата?

# 2
  • Мнения: 12 840
Не си избирай лекарства от съвети на непознати.
Иди на лекар.

# 3
  • Мнения: 426
Този тип фобия се лекуват успешно до степен да живеете спокойно, без да изпитвате притеснения да говорите с хора или да излизате навън. Защо не потърсите помощ от лекар? Не е задължително да е психиатър, може и невролог. Те имат опит с такива състояния. Експериментите с валериана или седатиф няма да са успешни. На вас не ви трябват успокоителни лекарства. Трябва ви лекарство с антифобиен ефект. Не се самолекувайте, няма да успеете, трябва ви човек, който разбира. И може да ви се струва странно, но почти всеки втори човек си има неговите си фобии, вие не сте изключение и не сте болен човек - това е състояние, което подлежи на корекция. Успех!

# 4
  • Мнения: 291
Този тип фобия се лекуват успешно до степен да живеете спокойно, без да изпитвате притеснения да говорите с хора или да излизате навън. Защо не потърсите помощ от лекар? Не е задължително да е психиатър, може и невролог. Те имат опит с такива състояния. Експериментите с валериана или седатиф няма да са успешни. На вас не ви трябват успокоителни лекарства. Трябва ви лекарство с антифобиен ефект. Не се самолекувайте, няма да успеете, трябва ви човек, който разбира. И може да ви се струва странно, но почти всеки втори човек си има неговите си фобии, вие не сте изключение и не сте болен човек - това е състояние, което подлежи на корекция. Успех!
Aз също страдам от тази фобия, и сега като прочетох вашия коментар ми вдъхнахте надежда, понеже бях убедена, че няма излизане от тая дупка и въпроса ми е от къде сте запозната с тази фобия и дали има сигурно лечение, а какво всъщност е лекарство с антифобиен ефект, това не е ли антидепресант?

kaloqn_23 - Никакво успокоително няма да ти помогне от типа на валериани и тн. Всичко е до настройка на ума, опитай се да не мислиш толкова ситуацията в главата ти, спри да си правиш сценарии и да мислиш какво ще говориш, опитай се да разсейваш ума си с нещо друго. Видях в интернет една техника за тревожност, не знам колко помага, не съм я пробвала, значи взимаш една тетрадка и започваш да пишеш всяка една тревожна мисъл, всеки един сценай подробно, който те притеснява и те поставя в онази 'паника'' какво точно те притеснява, каква е опасността да се изложиш или да ти провали живота, ЗАЩО те е страх и т.н пробвай

# 5
  • Мнения: 2
Благодаря за отговорите , писах и в други форуми,  само тук получих отговор! Та опитах със Седатиф , но не помогна  , започнах работа първи пробен ден  , но нещата бяха трагични.  От притеснение правих малоумни грешки , хората си помислиха че съм бавно развиващ се , не можех да сметна елементарни сметки, заеквах ,ръцете ми се потяха , направо капеше вода от мен .  Видяха че нищо не става и ми казаха  да не идвам на другия ден.
 Отказах се и от университета, преди 2 години  по същите прични. Та аз се притеснявам дори като ида в магазина .... Като вървя по улицата се правя че говоря по телефона. Нямам приятели, никога не съм имал приятелка .  Мислил съм да посетя психолог ,  обаче живея в малък град и най-вероятно само ще ми вземат парите .
И така общото взето съм един паразит !  Май най -доброто решение е да   сложа край на живота си и да престана да съществувам !

Последна редакция: вт, 27 сеп 2022, 10:55 от kaloqn_23

# 6
  • Мнения: 291
Много съжалявам, напълно те разбирам! Ами по това което описваш бих ти дала съвет да посетиш психиатър, и най-добрия вариант е да започнеш антидепресанти, защото мисля че те ще те вкарат в пътя за начало, но трябва да работиш и с психотерапевт, това е най-сигурния вариант да се излекуваш! Трябват си пари да, няма ли кой да ти помага родители ?Трябва да споделиш и с тях, защото колкото повече говориш за това по-добре. Работа може да потърсиш онлайн. Не се отказвай, има много хора в това положение включително и аз и ни се налага да се борим с живота всеки ден за жалост и да полагаме дори и малки усилия, защото колкото повече се затваряш и да излизаш от зоната си на комфорт по- зле ще става! Пробвай на друга работа не се отказвай,и направи всичко възможно да намериш добри специалисти в по-големите градове

# 7
  • Мнения: 60
Благодаря за отговорите , писах и в други форуми,  само тук получих отговор! Та опитах със Седатиф , но не помогна  , започнах работа първи пробен ден  , но нещата бяха трагични.  От притеснение правих малоумни грешки , хората си помислиха че съм бавно развиващ се , не можех да сметна елементарни сметки, заеквах ,ръцете ми се потяха , направо капеше вода от мен .  Видяха че нищо не става и ми казаха  да не идвам на другия ден.
 Отказах се и от университета, преди 2 години  по същите прични. Та аз се притеснявам дори като ида в магазина .... Като вървя по улицата се правя че говоря по телефона. Нямам приятели, никога не съм имал приятелка .  Мислил съм да посетя психолог ,  обаче живея в малък град и най-вероятно само ще ми вземат парите .
И така общото взето съм един паразит !  Май най -доброто решение е да   сложа край на живота си и да престана да съществувам !

kaloqn_23
Не се отказвай и отчайвай! Всичко ще се нареди, имай вяра в себе си. Прави малки стъпки всеки ден, намери начин да дойдеш до София на психиатър, ще се наложи да пиеш лекарства за някакъв период и срещи с психолог... Потърси работа от вкъщи, ако не е наложително изчакай с работата, докато не започнеш лечение...
Сигурна съм, че ще се справиш. Не е нужно да правиш всичко, като другите....важното е да правиш за себе си, малко по малко, стъпки към основните неща и да вярваш, че ще се получи!!!

# 8
  • Мнения: X
Lileta0807, можете ли да ми препоръчате добър специалист за такъв проблем? Ако прави и онлайн консултации ще е много добре.

# 9
  • Мнения: 60
Lileta0807, можете ли да ми препоръчате добър специалист за такъв проблем? Ако прави и онлайн консултации ще е много добре.


Д-р Захари Зарков, Психиатър, София
ДКЦ Св. Врач и Св. Св. Кузма и Дамян. София · ул. Димитър Манов 17 · Телефон: 0889150150 · 0888977732.
Много съм доволна от него и психотерапевтите с които работи. Работи и онлайн.
Успех!

# 10
  • Мнения: X
Lileta0807, можете ли да ми препоръчате добър специалист за такъв проблем? Ако прави и онлайн консултации ще е много добре.


Д-р Захари Зарков, Психиатър, София
ДКЦ Св. Врач и Св. Св. Кузма и Дамян. София · ул. Димитър Манов 17 · Телефон: 0889150150 · 0888977732.
Много съм доволна от него и психотерапевтите с които работи. Работи и онлайн.
Успех!
Благодаря!

# 11
  • Мнения: 36
За проблема със социалната фобия е много важно да четете книги свързани с работата на психиката, за да осъзнаете проблема. Аз дълго време имах социална фобия, депресия и паник атаки. Ходих по всякакви лекари, но единственото нещо което ми помогна беше това да чета книги свързани с психологията на човека. Просто трябва да разберете къде бъркате, защото зад социалната фобия има друг проблем и най-често той е неконтролирани мисли. Като откриете главния проблем ще разберете и решението. Ако имате нужда от повече информация ми пишете или тук или на лични. Мога да Ви споделя моя опит по подробно и да ви кажа какво съм чела

# 12
  • Мнения: 1
За проблема със социалната фобия е много важно да четете книги свързани с работата на психиката, за да осъзнаете проблема. Аз дълго време имах социална фобия, депресия и паник атаки. Ходих по всякакви лекари, но единственото нещо което ми помогна беше това да чета книги свързани с психологията на човека. Просто трябва да разберете къде бъркате, защото зад социалната фобия има друг проблем и най-често той е неконтролирани мисли. Като откриете главния проблем ще разберете и решението. Ако имате нужда от повече информация ми пишете или тук или на лични. Мога да Ви споделя моя опит по подробно и да ви кажа какво съм чела

Здравейте, може ли да споделите какво сте чела, искам да опитам всичко за да се справя с проблема.

# 13
  • Мнения: 36
За проблема със социалната фобия е много важно да четете книги свързани с работата на психиката, за да осъзнаете проблема. Аз дълго време имах социална фобия, депресия и паник атаки. Ходих по всякакви лекари, но единственото нещо което ми помогна беше това да чета книги свързани с психологията на човека. Просто трябва да разберете къде бъркате, защото зад социалната фобия има друг проблем и най-често той е неконтролирани мисли. Като откриете главния проблем ще разберете и решението. Ако имате нужда от повече информация ми пишете или тук или на лични. Мога да Ви споделя моя опит по подробно и да ви кажа какво съм чела

Здравейте, може ли да споделите какво сте чела, искам да опитам всичко за да се справя с проблема.

Здравейте! На мен ми помогнаха много книгите на Анастасия Нових. И по точно поредицата “Сенсей. Изконният от Шамбала”. В художествен стил са написани книгите, като приказка, но пък за това толкова лесно се разбира информацията дадена в тях. Също така в ютуб на АллатРа ТВ България има 2 много важни видеа, едното е “Силата на вниманието.Калейдоскоп от факти 25” и “Силата на образите. Калейдоскоп от факти 33” . Сигурна съм че ако наистина вникнеш в информацията и я приложиш в своя живот на 100% ще се справиш с проблема.

# 14
  • Мнения: 57
За проблема със социалната фобия е много важно да четете книги свързани с работата на психиката, за да осъзнаете проблема. Аз дълго време имах социална фобия, депресия и паник атаки. Ходих по всякакви лекари, но единственото нещо което ми помогна беше това да чета книги свързани с психологията на човека. Просто трябва да разберете къде бъркате, защото зад социалната фобия има друг проблем и най-често той е неконтролирани мисли. Като откриете главния проблем ще разберете и решението. Ако имате нужда от повече информация ми пишете или тук или на лични. Мога да Ви споделя моя опит по подробно и да ви кажа какво съм чела

Здравейте, може ли да споделите какво сте чела, искам да опитам всичко за да се справя с проблема.

Здравейте! На мен ми помогнаха много книгите на Анастасия Нових. И по точно поредицата “Сенсей. Изконният от Шамбала”. В художествен стил са написани книгите, като приказка, но пък за това толкова лесно се разбира информацията дадена в тях. Също така в ютуб на АллатРа ТВ България има 2 много важни видеа, едното е “Силата на вниманието.Калейдоскоп от факти 25” и “Силата на образите. Калейдоскоп от факти 33” . Сигурна съм че ако наистина вникнеш в информацията и я приложиш в своя живот на 100% ще се справиш с проблема.
АллатРа ТВ е дезинформационна платформа на АллатРа/Съзидателно общество. Тази организация създава псевдонаучни видео материали с абсурдни твърдения за да баламосва хората. За повече информация:
https://www.bbc.com/news/blogs-trending-61166339
https://novayagazeta.eu/articles/2023/08/08/russia-declares-ukra … desirable-en-news

# 15
  • Мнения: 36
За проблема със социалната фобия е много важно да четете книги свързани с работата на психиката, за да осъзнаете проблема. Аз дълго време имах социална фобия, депресия и паник атаки. Ходих по всякакви лекари, но единственото нещо което ми помогна беше това да чета книги свързани с психологията на човека. Просто трябва да разберете къде бъркате, защото зад социалната фобия има друг проблем и най-често той е неконтролирани мисли. Като откриете главния проблем ще разберете и решението. Ако имате нужда от повече информация ми пишете или тук или на лични. Мога да Ви споделя моя опит по подробно и да ви кажа какво съм чела

Здравейте, може ли да споделите какво сте чела, искам да опитам всичко за да се справя с проблема.

Здравейте! На мен ми помогнаха много книгите на Анастасия Нових. И по точно поредицата “Сенсей. Изконният от Шамбала”. В художествен стил са написани книгите, като приказка, но пък за това толкова лесно се разбира информацията дадена в тях. Също така в ютуб на АллатРа ТВ България има 2 много важни видеа, едното е “Силата на вниманието.Калейдоскоп от факти 25” и “Силата на образите. Калейдоскоп от факти 33” . Сигурна съм че ако наистина вникнеш в информацията и я приложиш в своя живот на 100% ще се справиш с проблема.
АллатРа ТВ е дезинформационна платформа на АллатРа/Съзидателно общество. Тази организация създава псевдонаучни видео материали с абсурдни твърдения за да баламосва хората. За повече информация:
https://www.bbc.com/news/blogs-trending-61166339
https://novayagazeta.eu/articles/2023/08/08/russia-declares-ukra … desirable-en-news

На мен лично ми спаси ЖИВОТА! След толкова ходене по мъките и търсене на решение за това какво се случва с мен, от една страна социална фобия, от друга паник атаки с тревожно разстройство. Просто нямате представа колко трудно се живее по този начин. Ходих на сумати психолози и психиатри. Пила съм какви ли не хапчета (изписани от доктори, естествено) и от тях бях станала една развалина. Докато ги пиеш си г/д добре, но си като в някакъв сън. Забравяш много и ти се спи постоянно. Нямаш никаква концентрация.Спреш ли ги ,живота става АД. Живееш в постоянен страх. Бях попаднала в такъв порочен кръг, че не виждах изход. Така че благодаря на БОГ че попаднах на АллатРа .Единствено тяхната информация ми помогна да се справя с проблемите си напълно САМА. Толкова много ми помогна, че просто каквото и да кажа положително за тях ще е малко. Просто не знаете в какво положение бях.Не ме интересува хората какво мислят за АллатРа. Да ,на пръв поглед може да изглеждат всякакви, защото казват много нови неща ,непознати за хората, но да говорят лошо за тях могат само тези, които не познават същността им! Така че може да пращате каквото и да е оплюващо АллатРа, но моя личен опит ми доказа, че информацията на канала е 100% вярна!  А мисля, че Опита и това, че с тяхната информация ми спасиха Живота,  говори много повече отколкото някакви очернящи ги статии!

Общи условия

Активация на акаунт