Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? - 15

  • 37 739
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 269
На моята и слагам кристали, но е с права коса. Не мисля, че има значение дали е права или чуплива.

# 31
  • Мнения: 2 879
И моята дъщеря ползва кристали. С права и гъста коса е.

# 32
  • София
  • Мнения: 23 081
Дъщеря ми е с къдрава коса и си слага кристали. Друг е въпросът, че постоянно си изправя косата.

# 33
  • Мнения: 2 111
Тонка, ако го прави с маша, е малко гадничко. Ако искаш да не я изправя с нея, но да я оставиш да я изправя докато и омръзне, има начин. Поговори с нея от вредата, кажи и, че това може да го направи, и като се среше докато е мокра, после реше докато подсушава със сешоар. Има такива с доста приставки. Моята ползваше маша за изправяне. След дълъг период от време, упорити разговори, и с наближаването на лятната ваканция, постепено спря. Първо говорих, после и показах, че и с гребен и сешоар също става, а накрая, докато е мокра косата, без подсушаване с кърпа, едно хубаво сресване, косата пак може да бъде права, дори и да има лека чупливост, все пак е права. Сега само се реше, и оставя да съхне. Взе да си харесва къдричките, как става на чупки и завъртулки, как и стояла пухкава и мека. Но доста време ми отне докато стигнем до този момент. Наскоро, е не чак толкова скоро, реши и прическата да смени, направи се на пластове, с бретон, късичко, сега пак е пораснала, но не иска да я постригва на този етап. За бретона, казах и да го остави да порасне, за да може и него да го хваща на плитката. Та поговори с нея - со кротце, со благо, в един момент ще видиш резултата.
То си е казано, човек иска това което си няма. Къдравите искат прави коси, тези със тен искат да нямат, и обратното. Но какво да се прави, светът затуй е шарен.

# 34
  • София
  • Мнения: 23 081
Тони, не ползва преса за изправяне. Намерила си е начин със сешоар и четка. Не й става съвсем права, но колкото да не й е къдрава.
Аз убивам да имам къдрава коса и много й се дразня, но какво да се прави.

# 35
  • Мнения: 2 879
У нас пък е обратното. Аз опъвам с пресата за коса, дъщеря ми слага ролки, за да има къдрици. 🙃

# 36
  • Варна
  • Мнения: 361
А какви кристали ползват?

# 37
  • Мнения: 4 411
Тони, не ползва преса за изправяне. Намерила си е начин със сешоар и четка. Не й става съвсем права, но колкото да не й е къдрава.
Аз убивам да имам къдрава коса и много й се дразня, но какво да се прави.

Тонка, моята коса се накъдри някъде в 10 клас. Няколко години я изправях с кърпи, сешоар, четка. Накрая ми писна и почнах да си ходя къдрава. Сигурно и Кати ще свикне.
Има много хубави продукти за къдравелки. Кремове, пяна и разни други. Аз си купувам от ДМ. Важно е да не изсушават косата. Ползвам храна за коса на Гарние. Щадящи са и съм доволна.

# 38
  • Мнения: 2 111
Тони, не ползва преса за изправяне. Намерила си е начин със сешоар и четка. Не й става съвсем права, но колкото да не й е къдрава.
Аз убивам да имам къдрава коса и много й се дразня, но какво да се прави.
Ти и да убиеш, нема да стане, трябва да я къдриш, като и за това има щадящи начини.
Моята коса беше чуплива, като почне да съ навива накъдето и скимне, лошо ми ставаше. Сега е пак, но в по - нормална доза, с едно сресване се поизправя, като запазва лекинко чупките. Пак да си кажа, искаме туй що го немаме.
Ако искаш да се накъдриш, използвай сламки, или пък някой да те сплете по негърски, много малки и много на брой сплетени плитчици. Такава чупливост ще получиш, после са чудиш как дъ я изправиш.

# 39
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 791
Здравейте, една приятелка е доволна от кристалите на SPA Master, аз лично изобщо не ми допадат. Зависи какъв бюджет бихте отделили. Аз съм доволна от маслото на Лакме.

# 40
  • Мнения: 21 275
Радвам се че успях да науча дребната да не изправя и къдри косата си с маши/преси.
И така косата е здрава и расте по-бързо.

Последна редакция: нд, 25 сеп 2022, 14:48 от малката лисичка

# 41
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Благодаря за новата тема!
И аз се опитвам да обяснявам, не да забранявам, но не винаги ми се получава...
Дъщеря ми от вчера е болна, повръща над 10 пъти. Дори ампула деган не помогна, както досега. Сутринта джипито й сложи инжекция и най-после спря да повръща.

Ваня, напиши как сте у дома. Дано всичко е преминало. Може би е само вирус, да му се невиди.
Благодаря, че попита. Вече е по-добре. Повърна 11 пъти за около 14 часа!!! Наложи се педиатърката да й бие мускулно деган. Сега е на диета ориз, препечен хляб и вода с лимон. Във вторник трябва да е на училище.

# 42
  • Мнения: 21 275
Ваня ,бързо оздравяване на госпожицата.

# 43
  • Мнения: 4 717
Ваня, може би вече го знаеш, но аз пак да си кажа и дано съм полезна. Компот от праскови много помага при повръщането. Ако искаш й дай само водичката от компоъс. Самите власинки спират гаденето и действат добре на стомаха. Аз като малка правих няколко кризи от гастрит и само глада и компота ме спасяваше. Да й минава бързо и да забравя за това неразположение.

Моята коса е чуплива и много мразя да се реша между къпанията, т.е. сресвам я само след къпане защото иначе става ужасна. Ползвам само масла преди сушене. Кристалите каква функция имат? Може ли да препоръчате марка?
Дъщеря ми не ползва нищо освен шампоан. Тя като цяло мрази да се цапоти с козметика, незнам как ще се поддържа един ден..

# 44
  • Мнения: 21 275
Ние от няколко месеца практикуваме pre wash hair oiling treatment.
Има ефект , косата се съживява и расте.

Преди сушене със сешоар ползваме Керастаз резистанс цимент термик и вече ,когато косата е суха масло -напоследък това на Мароканойл,но има едно много добро и в ДМ - Langhaar Madchen.

Общи условия

Активация на акаунт