Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? - 15

  • 37 909
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 9 756
Аз имам лаишки въпрос, защото никога не съм ползвала нито гривна, нито часовник. И двете се свързват с телефона доколкото разбирам. А за да си изпълняват функциите, телефонът трябва да е също в човека, нали така? В смисъл не може да речем детето да сложи часовника и да отиде с него на училище, а телефонът да остане вкъщи?
Моята драма е, че се притеснявам да не изгуби телефона в училище + да го използва в междучасията за игри, чат и т.н.. На 9 г е. В момента ползваме часовник MyKi, но ми се струва, че той малко по малко си отива. Обмислям вариантите.

# 706
  • Мнения: 8 070
Панди, свързват се през блутут. Т.е. трябва да са в радиус, в който връзката няма да се изгуби.
Т.е. телефонът трябва да е сравнително наблизо.

# 707
  • София
  • Мнения: 9 756
Ясно. Значи няма да стане както го мисля. Благодаря, Тили!

# 708
  • Мнения: 19 355
Дъщеря ми има ми банд от 3-4 години. Не й е омръзнала. Зарежда се един път месечно и забравяме. Смарт часовник трябва да се зарежда доста по-често. Тя не тренира нещо усилено, за да й трябват много функции. Гривната не е настроена да излизат съобщения, защото в час първо е забранено и второ е много разсейващо.
Пандачина, за дете на 9г изобщо не си струва смарт часовник, а дори и гривна.

# 709
  • Мнения: 9 440

Как знаете кога трябва или не трябва да им дойде на децата ви? Те ли си следят и ви казват? Особено за по-малките.

Не знам, а и не е нужно да я следя. Научих я да ползва календарче, да задрасква датите и да си го следи сама. Все пак беше на 12 г., както и мен майка ми ме е научила. Сега от 1 година ползваме и двете Mein kalendar всеки на телефона си. У нас винаги има превръзки в шкафчето в банята.
Дори сега да нямаш вкъщи превръзки, като тя проима цикъл, просто ще се научиш, да има винаги резервни някъде вкъщи, за да ви е спокойно и на двете.
У нас и тя и аз купуваме като видим, че няма резервно неразопаковано пакетче.

Последна редакция: пт, 02 дек 2022, 10:56 от Deni-meni

# 710
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 855
Дъщеря ми има ми банд от 3-4 години. Не й е омръзнала. Зарежда се един път месечно и забравяме. Смарт часовник трябва да се зарежда доста по-често. Тя не тренира нещо усилено, за да й трябват много функции. Гривната не е настроена да излизат съобщения, защото в час първо е забранено и второ е много разсейващо.
Пандачина, за дете на 9г изобщо не си струва смарт часовник, а дори и гривна.
У нас никой не ползва смарт гривна, но сега искам да купя на дъщеря ми за Коледа. Тя всъщност иска ръчен часовник, но аз мисля да ъпгрейдна със смарт гривна, защото телефонът все и е с изключен звук или някъде си и рядко ме чува като я търся. В този ред на мисли, смарт часовникът изписва, звъни или вибрира и тя вижда на него че я търся, но не може да вдигне и да говори през гривната, а трябва да си вземе телефона, нали така? Извинявам се за лаишкия въпрос, но както казах не ползваме такива джаджи.

# 711
  • Мнения: 1 989
.... В този ред на мисли, смарт часовникът изписва, звъни или вибрира и тя вижда на него че я търся, но не може да вдигне и да говори през гривната, а трябва да си вземе телефона, нали така? Извинявам се за лаишкия въпрос, но както казах не ползваме такива джаджи.
Да, гривната на сина ми е "Самсунг" и действа по този начин: вибрира като му се звъни или получи съобщение, дори и във Вайбър, но не може да отговори от нея...но може да затвори на този, който му звъни...Wink

# 712
  • Мнения: 4 717
Зависи от модела на смарт часовника. И да, за по-малко детенце наистина не е необходимо смарт часовник защото гривните вършат страхотна работа. Разсейването в час го няма при по-големите деца, все пак сами си поставят някаква хигиена на съобщенията, а могат да си включват и тих режим.

# 713
  • Мнения: 3 485
А как им дават да ги носят на у-ще? 😯

# 714
  • Мнения: 4 365
А,аз изобщо не виждам смисъл в гривните и смарт часовниците.Да беше,както една дама каза-оставяш си телефона и носиш само гривната,бива.Но,не е.Или, поне тези, без сим карта.
И двете имахме гривни,омръзнаха ни бързо.
Телефона ми върши същата работа с приложения.Нося едно нещо само.
Нямам никаква идея за подаръци.А има ИД,Коледа и РД,в рамките на близо месец.
От снощи е във Франция за 4 дни.Екскурзия от училище за учещите френски,за която въпреки, че всичко си плащаме,трябваше да кандидатстваме и чакаме одобрение.Освен на музеии,ще ходят и на Коледни базари,и ще правят интервю на френски със случайни хора в МОЛ,от което тя се притесняваше малко.Как щяла да спира непознати😊
Годината си свършва и още малко е ваканция
Тази година за първи път ше лети сама за България и ми е леко притеснено,а тя е много доволна.

Последна редакция: пт, 02 дек 2022, 16:49 от red soul

# 715
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 587
А как им дават да ги носят на у-ще? 😯

Това пък защо? Само в примария са забранени телефоните. Нагоре всички си ги носят в чантите. С гривната телефонът е в чантата, може да получава нотификации от приложенията. Може и да не получава, зависи от настройките. Какво пречи да са на ръцете им в училище, най- обикновен електронен часовник иначе.

# 716
  • Мнения: 3 485
А как им дават да ги носят на у-ще? 😯

Това пък защо? Само в примария са забранени телефоните. Нагоре всички си ги носят в чантите. С гривната телефонът е в чантата, може да получава нотификации от приложенията. Може и да не получава, зависи от настройките. Какво пречи да са на ръцете им в училище, най- обикновен електронен часовник иначе.

Не съм обръщала много внимание какво може да се прави с часовника, но ако ги карат да слагат телефоните изключени в кутия до врата на стаята ( в някои у-ща), мислех си че часовниците също няма да ги позволят.

# 717
  • София
  • Мнения: 11 536
Моята иска маска за коса да ѝ направя Rolling Eyes 3 клас е.
Приемливо ли е да забъркам вкъщи жълтък, мед, и не знам още какво. Мислех за ракия, че косата ѝ се омазнява на 3 - 4 дни, ама не смея. Не, че ще сложа 50 грама ракия, но все пак. Приемам всякакви съвети.

# 718
  • Мнения: 4 717
Дъщеря ми е в гимназия и почти всичките й съученици носят смарт часовници. Не ги свалят дори по време на тестове, за което подозирах ще ги накарат учителите. Като беше по-малка в началното училище имаха също деца с гривни, основно защото родителите искаха да ги следят. Никога не е злоупотребявала с чатене, преписване чрез смс или подобни, тя и телефона си само у дома го проверява. Мисля, че ако се ограничават прекалено тези устройства се получава обратният ефект при децата, незнам.


miamim - защо не пробваш с готова маска, след консултация с някой специалист? Аз веднъж в живота си съм пробвала маска с жълтък и неможах да го измия от косата си 2 дни. Никога повече.

# 719
  • София
  • Мнения: 11 536
Аз с белтък съм имала такива неприятности, просто защото не сложих само жълтък, ами цялото яйце.
Готова маска хич не ми се ще, честно. А съм сигурна, че ще еднократно, докато ѝ мине мерака. Та на кой му е приятно да седи с маска за коса Grinning

Общи условия

Активация на акаунт