Не знам как да постъпя

  • 11 193
  • 357
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 36
Ама това не е наша работа и не е част от въпроса, който ни се задава.
Какво значи "финансова стабилност"? Аз може да се чувствам финансово стабилна с десетки левове в джоба си, друг с хиляди да се оплаква.
За да уточняваме това, трябва да си пуснем отделна тема. Момичето не ни пита какво мислим за финансовото й положение.
Ами има, защото тя се чуди как да постъпи. Ако се раздели с мъжа си и замине за чужбината, сама или с детето, и не може да си покрива нуждите сама, поради ниско образование, езикова бариера или друго и с въпросния мъж не се получават нещата, какво правим?
Имам образование, също езика не ми е проблем. Не е перфектен, но все пак .. Но тук наистина не става въпрос за финанси. Попитах именно тук, защото знам, че не съм единствената най-вероятно в подобна ситуация, има жени минали през какво ли не, които настина биха ми дали някакъв съвет относно това, кое би било най-безболезнено за детето, на база опита си. Живота ми не е бил никак лек, мога да се справя със всичко друго, но когато става въпрос за споделяне и вземане на решения за мен самата, нещо ми куца. Свикнала съм винаги да правя всичко за другите, но за себе си нищо. Буквално. Но аз не получавам и процент от тази моя отдаденост. Сега .. веднъж реших да помисля и за себе си, но не знам дали това е правилно, защото отново мисля за някой друг. Да няма наранени, сърдити, нещастни. Явно е прекалено сложно дори да го обясня.

# 46
  • Мнения: 3 181
Нищо не пишеш за сегашния си съпруг. Как се държи с теб, добър съпруг и баща ли е, обича ли те.
За втория - иделиализираш много тещата. Въобще не е трябвало да започвате кореспондениция след като е заминал за чужбина, а да опиташ да затвърдиш нещата със съпруга си. Това, разбира се, ако детето ти е наистина важно за теб. За него няма по добро да живее с двамата си родители, ако те се разбират и обичат, макар и да не е със страстта, която проявяваш към другия. За мен това е страст, характерна за начало на връзка /при вас неизживяна/, а не истинска обич и привързаност, които се проявяват най вече в грижа и подкрепа към другия в съвместния живот. Ако със спруга ти нещата са добре, аз на твое място бих прекъснала всякаква връзка с ученическата ти любов. Ако го направиш, няма да има смисъл да се чудиш, "ами ако..." на стари години, просто защото ти ще си вземеш решението без натиск.

# 47
  • Мнения: 36
Нищо не пишеш за сегашния си съпруг. Как се държи с теб, добър съпруг и баща ли е, обича ли те.
За втория - иделиализираш много тещата. Въобще не е трябвало да започвате кореспондениция след като е заминал за чужбина, а да опиташ да затвърдиш нещата със съпруга си. Това, разбира се, ако детето ти е наистина важно за теб. За него няма по добро да живее с двамата си родители, ако те се разбират и обичат, макар и да не е със страстта, която проявяваш към другия. За мен това е страст, характерна за начало на връзка /при вас неизживяна/, а не истинска обич и привързаност, които се проявяват най вече в грижа и подкрепа към другия в съвместния живот. Ако със спруга ти нещата са добре, аз на твое място бих прекъснала всякаква връзка с ученическата ти любов. Ако го направиш, няма да има смисъл да се чудиш, "ами ако..." на стари години, просто защото ти ще си вземеш решението без натиск.
10 години мисля, че са достатъчни да опитам каквото и да е. Да, съпруга ми не е лош човек, но е как да кажа, не показва по никакъв начин че го е грижа за каквото и да е било, различно от работата му. За всички тези години ми е подарил една роза, и то защото майка ми му направи намек. На сватбата ни предпочете да прекара цялото време с гостите, без грам да ми обърне внимание. При други поводи предпочита да се събира с приятели, случва се дори да не се прибира вечерта, постоянно е в командировки за по месец два, седмица е тук и пак.. Иначе, ако го питам казва, че ме обича, но аз тази обич не я виждам. Всичко правя аз, всяко решение за каквото и да е е мое. Той винаги казва, не знам .. Прекалено горделив човек е. Държал се е не веднъж зле с мен, вербално. Рядко се извинява дори да греши. Но сме имали и хубави моменти .. Просто опитала съм с много опити за разговори, със сърдене, с мрънкане .. с какво ли не .. той просто си е такъв. Най-малкото ако се интересуваше от мен, толкова време все щеше да разбере, че има нещо. Да забележи, че си пиша с някой или нещо .. каквото и да е .. има ми паролата за фейсбук, ползваме един имейл .. но нищо ..

# 48
  • SF
  • Мнения: 21 641
ladymoon09, моля те, не ми отговаряй на мене. Аз не съм те питала колко пари имаш и какви езици говориш. Друг се интересува от тези подробности.
Хора с всякакво образование или липса на такова, езици, култура, етнос, пари и т.н. имат право на любов, развод, сватби и деца.

# 49
  • Мнения: 11 585
От мен имаш Не.
В коя чужбина е? Работа, къде живее? Детето знае ли език?
Бащата ще подпише ли пълномощно?
Ако съм на твое място ще накарам другия да си дойде в Бг, да по излезем няколко пъти.
Ако те обича ще дойде, дори и за два дена.
Всъщност, кога за последно сте се виждали?

# 50
  • Мнения: 36
От мен имаш Не.
В коя чужбина е? Работа, къде живее? Детето знае ли език?
Бащата ще подпише ли пълномощно?
Ако съм на твое място ще накарам другия да си дойде в Бг, да по излезем няколко пъти.
Ако те обича ще дойде, дори и за два дена.
Всъщност, кога за последно сте се виждали?
Той идва, винаги когато му кажа идва. Преди седмица беше тук.
Страната е Англия. Детето няма как да знае английски добре, на тази възраст. Просто аз не мисля, че баща му ще ми даде пълномощно. Най-вероятно дори няма да иска да ми го даде, дори да съм тук. Поне в началото.

# 51
  • Мнения: 18 422
Мисля, че основният проблем е, че бащата няма да разреши да изведеш в чужбина детето. Как смяташ да го разрешиш?

# 52
  • Мнения: 227
Добре, явно нещата не опират до финансова стабилност. Моя грешка.
Нещата опират до чувствата на няколко човека, освен авторката ladymoon.
Начин да не нарани детето си няма, но пък ако не е щастлива с настоящия мъж, и това не е оферта..
Може би психотерапия, за да стане наясно със себе си и да се научи на отговорност за постъпките си. Казвам го с най-милия тон, не се заяждам...

# 53
  • Мнения: 36
Добре, явно нещата не опират до финансова стабилност. Моя грешка.
Нещата опират до чувствата на няколко човека, освен авторката ladymoon.
Начин да не нарани детето си няма, но пък ако не е щастлива с настоящия мъж, и това не е оферта..
Може би психотерапия, за да стане наясно със себе си и да се научи на отговорност за постъпките си. Казвам го с най-милия тон, не се заяждам...
Мислила съм си го, но някак не мога да стоя очи в очи с някой непознат и да му споделям какво чувствам.. Когато го пиша е по-лесно, защото не виждам реакцията. Честно казано, донякъде дори ме е срам от това, което правя. Просто рядко в живота си съм получавала одобрение за каквото и да е, свикнала съм да ме критикуват и тук не очаквах, нещо по-различно. Относно това, за отговорноста - нося отговорност за всичко, мога да го правя. Осъзнавам и много добре какво правя в момента, но имах нужда да кажа на някой, дори и във форум с непознати.

# 54
  • Мнения: 11 585
През съд отнемаше май няколко месеца да получиш там, както се казва това за извеждане, ако бащата не подпише.
Детето на колко е?
То е ясно, че няма да се оправи с език.
Ми, отиди пък ти с него там на екскурзия., с детето. За Коледа, примерно, да видиш наживо условия, пък тоз може и семейство да има там, теб тук да те мота. Даже, сама или с приятелка отиди. То пак подпис трябва за детето.
10 години, гаджета не вярвам да е нямал.

# 55
  • Мнения: 227
Ladymoon, смисълът на психотерапията е да споделиш именно с непознат, който да не те крутикува и да не ти дава готови решения, а да ти помогне да откриеш правилния за теб път. Няма нищо страшно в това, ако по паднеш на свестен и съвестен терапевт, това само може да ти е от полза.

Тук във форума, ще получиш и подкрепа и обвинения. Трябва ти нова, различна перспектива, за да решиш в твоя конкретен случай кое ще е най-добре за теб. Мненията тук също, вземи перспективата, огледай нещата от всякъде и толкоз.

# 56
  • Мнения: 18 422
И защо смяташ, че съдът ще даде разрешение? Аз някак мисля, че в тоя случай ще е трудно.
То не е да идат на екскурзия, а за постоянно. Без нищо осигурено. При гадже, който е от някакъв етнос. И бащата няма да може да си вижда детето.

# 57
  • Мнения: 36
През съд отнемаше май няколко месеца да получиш там, както се казва това за извеждане, ако бащата не подпише.
Детето на колко е?
То е ясно, че няма да се оправи с език.
Ми, отиди пък ти с него там на екскурзия., с детето. За Коледа, примерно, да видиш наживо условия, пък тоз може и семейство да има там, теб тук да те мота. Даже, сама или с приятелка отиди. То пак подпис трябва за детето.
10 години, гаджета не вярвам да е нямал.
Разбира се, че е имал гаджета. Но съм сигурна, че сега не е обвързан. Знам за процедурата със съда, но не искам да стигаме до там. За да ми даде разрешение съда, трябва бащата да не може да се грижи за детето.

# 58
  • Мнения: 3 181
Много от нещата, които си описала може да се кажат и моя съпруг. Ми това е живота и реалността. Ако отидеш при другия може да има други проблеми и разочарования. Той никога не е имал дете, може да не свикне с твоето, не си живяла с този човек, не знаеш много за характера му. Бил е един преди време, сега може да е друг, хората се променят, не си мисли, че всичко е същото.
Пак ти казвам пречупваш всичко през призмата на съвършения мъж, любовта на живота ти, така сегашния ти съпруг изглежда много по лош.

# 59
  • Мнения: 7 239
А защо сте се оженили с настоящия? Само и единствено заради детето или любов все пак е имало?
От написаното съдя, че нито авторката обича мъжа си, нито той нея. По задължение са заедно, но нито един от двамата не се чувства добре в това семейство. Рано или късно ще дойде краят - с или без намесена трета страна. Не смятам обаче, че с мъжа от чужбина нещата ще се задълбочат в дългосрочен план дори и след развод.

Общи условия

Активация на акаунт