Какво премълчахте днес?

  • 12 600
  • 152
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 418
Мълча пред един от най-близките ми хора, че нямам доверие в приятелката му. Знам, че ако му кажа, само ще си развалим отношенията без дори да ме изслуша.

# 16
  • Мнения: 9 793
Обикновено така се получават нещата, за съжаление. Имаш ли основание да не й вярваш или е само интуиция?

# 17
  • Мнения: 10 418
Много за и против. Може би сама по себе си не е зле, но не съм сигурна, че точно на него му влияе добре. Има и още неща, историята е дълга, но гледам да не се замислям, защото нищо не мога да направя.

# 18
  • до морето
  • Мнения: 2 298
Премълчах на една девойка, според мен в училищна възраст, която се пенявеше в лекарска чакалня, че този път нямала да чака 4 часа, докато я повикат. При положение, че аз съм си запазила час преди 3 месеца, а тя се обадила вчера. Казали й ела преди обяд и тя бе там още в 8ч. -при отварянето. За справка, в момента има свободни часове за 20-ти декември.

# 19
  • София
  • Мнения: 22 913
Днес премълчах да напиша истини за една фирма и не отговорих на техен имейл. Сега се чувствам добре. Радвам се, че там нещата не се получиха. Не съжалявам за нищо относно тази фирма.

Последна редакция: пн, 26 сеп 2022, 20:39 от Amiamo

# 20
  • Мнения: 36 048
научих се да мълча, така ми е спокойно
мнението ми няма да промени света, дори един едничък човек няма да промени
възможно, но слабо вероятно, е да промени еднократно действие
днес си замълчах, когато можех да се скарам с жена, която ме подразни
по-важно ми е да стане моето, а то няма да стане лесно и меко чрез демонстрации и гръмогласна позиция

# 21
  • Мнения: 139
Премълчах гнева си към моя ‘приятелка’, която даже не смятам, че заслужава да я наричам така. Приятелството трябва да е взаимно, нали така?

# 22
  • Мнения: 9 793
Премълчах гнева си към моя ‘приятелка’, която даже не смятам, че заслужава да я наричам така. Приятелството трябва да е взаимно, нали така?
Нерядко сме склонни да определяме като приятелства просто познанства с хора, които сме допуснали в по-близкото си обкръжение.

# 23
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Уча се да премълчавам.....Не ми се получава.Най - вече несправедливости, дребни неща дори.Мъж ми все казва "Не можеш да оправиш света и хората.Спри се..."Трудно ми е.

# 24
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 876
Игнорирах послание, уж любезно и приятелско,  но всъщност с цел да ме засегне. Колкото повече мълча и не отразявам, толкова повече отсрещната страна се дразни.
Премълчавам доста неща, за които смятам, че не си заслужава да хабя нерви, време и сили.

# 25
  • here and now
  • Мнения: 4 320
Една родителка си позволила да говори лъжи на детето ми. Малко след това, на родителската среща, се държа много невъзпитано, като говореше на "ти" на класната, отделно че имаше все някакви претенции и не беше съгласна въведената организация и правила.
Замълчах си и за двете неща, въпреки че ми кипеше отвътре.
Знам, че ако бях реагирала, нещата щяха станат много грозни. И познавайки я знам, че това няма да я спре да продължи да се държи така.

# 26
  • Мнения: 6 166
Днес на една жена за малко да й кажа: те така ти се пада, ама си замълчах. Живота ще й го допокаже.

# 27
  • Португалия
  • Мнения: 4 202
замълчах си ,макар и накрая,при размяна на служебни мейли

обикновено не се забърквам в размяна на съобщения,които са откровени опити за начукване на канчето
че и с CC: до  прекия ми началник...гледам да се “охладя“, а после нещата сами се нареждат, или пък дори той им го слага на място...
но, днес ми дойде малко грубичка играта, и взех че отговорих,но поне до края се изясни за какво иде реч

# 28
  • Мнения: 1 307
Аз пък от няколко дни , около седмица, премълчавам пред бременна колежка , че по мое мнение е удачно вече да излезне в болничен.
Ама тя се е настроила да работи до края на ноември.
Наблюдавам как нейната бременост се отразява на колегите , които си делят работата с нея. Никой не смее да й каже,че работата им натежава, защото тя уж е там, но няма как да е на пълния си потенциал и те се товарят допълнително.
Хващам се , че искам да й споделя, но пък като не са ме питали не е редно да си давам мнението. И така..

Много хубава тема. Благодаря

# 29
  • Мнения: 9 793
Доста тегава ситуация с бременната дама. Дано скоро сама се усети и да излезе в болничен.

Общи условия

Активация на акаунт