Отпадналост

  • 636
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте, скъпи майчета!
Пиша, защото се нуждая от съвет какво да правя, защото може някоя от Вас да е минала по същият път.
Преди седмица дъщеричката ми(на 4год) започна да похърква вечер и да отделя секрети при изкашляне. Малко след това ден или 2 повиши и температурата на около 38. След като посетихме лекар ни бяха изписани Нурофен, Десибел, Изорекс сироп и Стеримар за нослето. Два дни температурата не спадаше и ни включиха Бисептол. Още след първият прием се появи обрив по тялото и ни казаха да спрем всичко. Изписаха й само капки Фенистил. Докато приемаше лекарствата температурата спадаше само до час след приема. Налагаше се да слагаме оцетени чорапки. Вчера бяхме на преглед за обрива и капките Фенистил ги замениха с Ксизал и крем. Но от снощи температурата на детето е около 37,4- 37,6 и е адски отпаднала. Имам чувството, че постоянно й се спи. Докторът каза че няма нужда от никакви лекарства, но аз не се чувствам сигурна в това. Не сэм лекар, но детето не ми изглежда добре при условие, че знам как се държи по принцип.
Моля за съвет!

# 1
  • София
  • Мнения: 983
Ксизал, алергозан и т.н. антихистамини успиват много, поне мен - до ден днешен, както и синът ми (на него последно Рупафин му изписаха за алергиите), ако сте забелязали този симптом след приема му, за останалите неща няма как да коментирам, защото не съм лекар, но ако се притеснявате - потърсете 2 мнение.
Пускали ли сте изследвания? Те какво показват?
Дъщеря ми вдига много висока Т 40.5/41.5 и винаги са ми казвали, че чорапи с оцет е мит и не помагат, но различни лекари - различни мнения, още повече че при Т 2 дни не изписват нищо нашите ЛЛ, освен температуропонижаващи и чак след 3 дена Т, назначават изследвания за да се види дали се е покачило СРП-то.

# 2
  • Мнения: 30
Никакви изследвания не са ни пускали. При въпросът ми днес какво да давам, за да е добре ми беше казано "Нищо".
И преди сме давали същите лекарства и такива реакции не са се получавали- нито обрив, нито отпадналост.
А що се отнася до оцетените чорапи- и аз не вярвах, но при нас действат по- бързо от всеки един сироп.

# 3
  • Мнения: 10 630
Отивай и пуснете едни кръвни и една урина. Какво ги чакаш лекарите... Давай и витамини, витамин Ц, Д, Б-комплекс, Магнезий - дозировка за възрастен, докато е болно. Тест за корона?
Успиването е от антихистамините.

# 4
  • Мнения: 30
Тест не сме правили, но ни казаха днес, че е 99.9% с изкаран Covid който няма вече да се покаже на теста. Кръвните изследвания показват завишени СУЕ- 100 и С- реактивен протеин- 56.6.
Изписаха ни Сумамед 5мл 200мг и пробиотик + сироп за кашлицата.
Десет дни е ходене по мъките и никакви положителни резултати. Това дете спи по цял ден, не яде, а е наблъскана с медикаменти.
Взехме глюкоза вече, защото нищо не иска да приеме да хапне. Чудя се вече дали да не търся специалист и в други градове.

# 5
  • Мнения: 10 630
Левкоцити? Урината? Ако са ок - гърлен/носен секрет.

Общи условия

Активация на акаунт