Запек, Чувство от непълно изхождане, подуване и газове

  • 846
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, нов съм в форума макар че съм изчел бая теми тука свързани с хора който имат стомашно чревни проблеми, и честно казано вече съм много объркан, имам чувството че съм много тежък случай който не може никой доктор да ми помогне макар че съм минал през 4ма Доктора, малко искам предистория да пиша и ако може да ми дадете съвет или при някой специалист да отида ще съм ви благодарен! От близо 3 години и нещо ми се появиха проблеми свързани със запека, отделно подуване и газове, така ходих при 1вия доктор изписваше ми всякакви работи да пия поне 4 или 5 вида лекарства няма да изброявам тука, но ефекта както винаги беше временен пиех ги близо 3 месеца и се отказах, правиха ми снимка на стомаха преди това пиех някаква каша и след това на снимка заключение, хроничен гастродуедонит, така после ходих на друг доктор в плд тои също ми изписваше лаксативи със прием на фибри на прахчета пиех ги пак близо 3,4 месеца пак временен ефект с изхожданията и до ТАМ... Просто спира всичко да ми действа искам да отбележа периодите който не съм ходил на доктори почти всичко което се е предлагало с аптеката като лаксативи, пробиотици и тем подобни съм ги взимал.. пробвал съм и бабени рецепти, но никакъв ефект... После ходих на друг Д-р силно се надавях че ще помогне понеже беше от популярните в Пловдив изписа ми разхлабителни лекарства и пак БЕЗ ЕФЕКТ, на вторичния преглед му казах че нищо не ми действа и се учуди предложи ми още лекарства който вече съм ги взимал даже беше останал Доктора с впечатлението, че повечето лаксативи им знам всички подробно данни и ефектите който трябва да се проявят Grinning осъмни се че имам хеликобактер пилори в стомаха пусках фекален тест и излезна положителен, предписа ми панразол 20мг и про хелико капсули в продължение на 4 месеца да ги пия докато не се излекувам заедно с лаксатинил друг (сладкото) вечер след ядене, и пак отбелязвам през този период дето се лекувах се изходжах всеки ден след ставане кафенце и до тоалетна ходих без проблеми, но пак старата песен спря и това сладко да ми действа, ходих при него казах му подробно и ми назначи да ми прави Колонскопия и Гастроскопия, така предварително се прочистих с прахчета на Форттранс и 4 литра вода преди това и на следващия ден минах процедурите, имал съм възпаление на дебелото черво и един полип ми е махнал от хранопровода другото всички ми е нормално това беше наскоро щото още не съм взимал хистологията предписа ми пак от прословутото сладко разхлабително, и свещички на софалакс суп. 1 мг лечение за 1 месец ми каза, еми хубаво ама проблема със изхождането пак налице просто немога да си свърша работата сутрин немога да се изходя напълно и от там после имам образуване на газове, подуване просто не знам КАКВО ДА ПРАВЯ взимам преждевременно и други сиропи Лактулоза или дулколакс много малък ефект се проявява и до ТАМ... И преди да ми дадете съвети за недостиг на фибри или минерали повярвайте ми пробвал съм Хуск, Колонстим прах с всички диетични фибри, инулин на прах съм взимал, ВСИЧКО С ВРЕМЕНЕН ЕФЕКТ, пия вода всеки ден горе долу 1.5л ставам да пия кафе всяка боже сутрин, вечер си пия и алкохол, старая се да не ям само сухо храни и това е... Искам да се обърна към вас такъв тежък случай като моя ако някой се е излекувал със запека или така да го нарече Чувство от непълно изхождане да ми помогне или да пише за някой Добър Специалист да отида, ужасно много ще съм ви благодарен!

# 1
  • Мнения: 2
Необясним запек, подуване и газове могат да се дължат и на наличие на чревни паразити. Ако решите да проучите и тази възможност, не бързайте с изследвания. Първо пийте известно време някое билково обезпаразитяващо, за да почнат да излизат и тогава занесете проба в лаборатория.

# 2
  • София
  • Мнения: 818
А спортувате ли, движите ли се достатъчно? Ако не - започнете незабавно Simple Smile
Проверете си също шитовидната жлеза за хипо функция.

# 3
  • Мнения: 7
Искам да ви благодаря за това че изчетохте темата ми макар че е дълга и за бързите отговори, Алойша не съм запознат със тези чревни паразити макар че съм пил една камара пробиотици ще се радвам да ми кажеш лекарство за билково обезпаразитяващо и какъв тест след това да пусна, slanchezara да спортувам редовно фитнес, приемал съм много добавки ама съм ги спрял поради тези проблеми който имам... За щитовидната жлеза не съм пускал изследвания макар че старата ми докторка много държеше да проверя, но аз не намерих връзка със запека, ще гледам да го отбележа!

# 4
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
При съмнение за паразити, се прави изследване веднага. Когато се установи какви са, що са, на какви лекарства ще реагират, тогава се пият и лекарствата.
Отделно, ще трябва и всякакво бельо, дрехи, завивки да се изперат на висока температура, за да не настъпи повторно заразяване.

# 5
  • София
  • Мнения: 818
slanchezara да спортувам редовно фитнес, приемал съм много добавки ама съм ги спрял поради тези проблеми който имам... За щитовидната жлеза не съм пускал изследвания макар че старата ми докторка много държеше да проверя, но аз не намерих връзка със запека, ще гледам да го отбележа!

Констипацията е страничен ефект на хипотиреоидизма, заедно с постоянно усещане за студ, необяснима умора и отпадналост, както и необяснимо качване на тегло.

# 6
  • Мнения: 7
Slanchezara Добре де аз си поддържам едни и същи килограми от години понеже тренирам, усещане от студено не бих казал че имам, но този хипотиреоидизма не съм запознат ако представлява проблем за запека какви хапчета се изписват на хормонална основа ли трябва да е? Да знам с Докторката какво да се посъветвам да направиме понеже минах всички най важни изследвания с червата и стомаха....

# 7
  • Мнения: 407
До автора на темата :
Какви други лекарства приемате, невързано с този проблем, който описвате?  По повод други заболявания или добавки някакви други?

# 8
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Описвате все едно моя случай, но аз имах и болки вляво и усещане,че нещо ме подпира. След скенер се установи тумор до ректума. От него е бил непреодолимия запек, имало е случаи и по 10 дни да не ходя, ходя само след прием на разхлабителни, силни болки, газове и подуване и влошено качество на живот. Махнаха тумора и започнах да ходя по 5 пъти на ден, но за кратко....пак се върна. Сега само с лаксатинил се изхождам , но и той води до болки.

# 9
  • Мнения: 7
До автора на темата :
Какви други лекарства приемате, невързано с този проблем, който описвате?  По повод други заболявания или добавки някакви други?
Ами от близо 3 години не съм спирал да приемам всякакъв вид лаксативи на билкови основи като примерно натуралакс, Алекса форте, лаксатинил, елакса на капсули, алое на капсули и на кристали, сиропи Лактулоза редовно, дулколакс, чайове на царя супер много работи а от пробиотиците да ти изброявам ли че е дълъг списъка? Grinning просто корема ми превиква с всички и я драйва я не действа на моменти немога да я разбера тази работа от близо година присмеха бутарен ину със магнезии цитрат 2 капсули преди лягане имаха най-дълго траен ефект ама за жалост явно нещо може да бъркам и в хранителните режими понеже някой път се храня със сухонтий но, на обяд задължително нещо готвено и вечер основно със салатка това е...

# 10
  • Мнения: 407
Други лекарства, за друго заболяване? Или някакви добавки - за фитнес, за други неща?

# 11
  • Мнения: 7
Други лекарства не съм приемал, за добавки само единствено суроватъчен протеин съм пил доста време, ама го спрях като ми се появиха тези проблеми

# 12
  • Мнения: 204
А хистологията какво показа? Понеже сестра ми минава по същия път в момента . Последното , което и казаха след сума ти изследвания и лечения, че най-вероятно е наследствена предразположеност . Имате ли в рода подобни проблеми или някакви заболявания ? Може би 1.5 л вода на ден ви са недостатъчни, впредвид активния спорт.  Не уточнихте и на каква възраст сте, защото след 50-55 години тези проблеми стават доста чести.

# 13
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Ако питатв мен  за хистология - ректоректален кистичен хамартом. И да, дефект в развитието на ембриона,като съм била ембрион...

# 14
  • Мнения: 204
За автора питам, щом има колонослопия и находки, трябва да има хистология .

Общи условия

Активация на акаунт