Тренировки в домашни условия - 118

  • 50 009
  • 742
  •   1
Отговори
# 645
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 592
Вчера отчитам ден 2 от Iron. Горна част. Направо съм в недоумение как тази жена прави пулоувър със 17.5кг. Просто ме изумява. Аз го правих първо с 8 и после с 6кг. Просто по 1 минута не мога да направя 2 и 3та серия с 8кг.Не знам дали аз не правя нещо правилно, но разликата ми се вижда много голяма. Личи си, че и на нея тежи, обаче пък го прави 3*60сек без проблем. Същото се отнася и за първото упражнение за гърди. Това са общо 35кг изтласкване за гърди. Абе изобщо много съм далече за горна част, не знам дали някога изобщо ще стигна 50% от нейните тежести.
Това е въпросната тренировка, която много ме озори https://youtu.be/tczVC2rRO7U и малко дори изнерви, защото бях подготвила 10, 8 и 4кг, а накрая се оказа, че изобщо не мога с тях и ги завъртях на 8,6, 4 и 3кг

# 646
  • Мнения: 3 345
Ани, изобщо не гледам тежестите на Каролайн - тя е просто от друг свят Laughing
Държа си всички тежести наблизо и посягам към подходящите за мен - обикновено са наполовина на нейните,  много рядко близо до нейните, но нерядко са и на една трета. В момента и аз тренирам за втори път с IRON, днес четвърти ден - цяло тяло. Долната част я правих с 2 x 8 кг. Горната 2 x 6 кг.
За сравнение Каролайн -  2 x 17.5 kg  и 2 x 10 kg

При това не е като да тренирам за първи път с нея. Правила съм:
FUEL Series
IRON Series
EPIC Endgame Program
EPIC Heat Program
FUEL Series - отново
EPIC III Program
Beastmode Series
Без дните с плитките на Каролайн (хийтовете) - никак не са ми приятни и ги избягвам всячески Yum

# 647
  • Мнения: 995
Ani_d, аз също съм далече от тежестите на Карълайн, но тя е машина, а пък аз тренирам в домашни условия само от 3 години. Днес и моята тренировка, която ще публикувам по-долу, включваше пулоувър. Аз работих с 2*8кг, трудно ми беше, особено във варианта с пауза, но се справих. Гръдна преса имаше в тренировката ми от понеделник - също използвах 2*8, трудно ми беше. Аз най-бавно прогресирам при раменете - за раменна преса с 2*5 се налага да почивам след 30-та секунда.

Вчера правих ден 7 - крака:
Скрит текст:

С голямо удоволствие изпълних тази тренировка. Работните интервали са 2*45сек.с 30сек.почивка. Набляга се на контролираното изпълнение в сравнително бавно темпо и натоварването на мускулите е страхотно. Повтарящото се упражнение беше РДЛ - 45сек.с 2 дъмбела, 45сек.с 1 дъмбел. Финишърът - 100 HAMSTRING LIFT с дъмбел. Аз работих с 2*8кг (а К. с 2*15).

Днес -ден 8, гръб, бицепс и малко корем:
Скрит текст:

Първо се работи гръб, следва бицепс и накрая корема, а след това - финишъра. Тук повтарящото се упражнение е ренегадско гребане. Работен интервал - 40сек., почивка - 20сек. Аз използвах 2*8 и 2*5, а Карълайн - 2*15 и 2*8кг. Упражненията за бицепс ме изтощиха...колко голяма разлика е 1кг (вдигнах тежестта от 4 на 5кг спрямо Епик 3)?!

Хубав ден!

# 648
  • Мнения: 1 567
Вчера отчитам ден 2 от Iron. Горна част. Направо съм в недоумение как тази жена прави пулоувър със 17.5кг. Просто ме изумява. Аз го правих първо с 8 и после с 6кг. Просто по 1 минута не мога да направя 2 и 3та серия с 8кг.Не знам дали аз не правя нещо правилно, но разликата ми се вижда много голяма. Личи си, че и на нея тежи, обаче пък го прави 3*60сек без проблем. Същото се отнася и за първото упражнение за гърди. Това са общо 35кг изтласкване за гърди.

Ани, това с тежестите е много относително. Че Карълайн е извънземна, спор няма. И все пак тежестите са въпрос на сила, но и на техника, хват и т.н.
Може би имаш някакъв проблем с хвата при пуловъра? Аз го правя с пудовка, много удобно я хващам и спокойно правя три серии по една минута с 16 кг. А не съм някаква голяма сила...
С 15 килограмов дъмбел обаче по начина, по който Карълайн го държи, ми е адски трудно. Имам чувството, че нейните дъмбели са с по-дълги дръжки, защото ръцете и са една до друга, а моите ръце се застъпват и въобще не ми е удобно. Обаче ако хвана успоредно две гири по 8 кг (хексагонални, много добре залепват една за друга) - пуловърът се получава, въпреки че пак не е удобно.
При изтласкване за гърди от няколко месеца съм на 2 х 12.5 (качих от 10-ки).
При раменните преси обаче максимумът за едноминутните серии от стоеж ми е 7 кг, често правя и с 6. От седеж мога с 8, и то ако е първо упражнение и раменете още не са уморени.
И все пак - най-важен е резултатът и вътрешното усещане. Както казва Ирландското чудо, тялото не знае колко вдига, то само усеща усилието и се адаптира към него Blush

# 649
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 592
Тони, то и аз гледам моите възможности, ама все пак понякога си сверявам часовника с нея. За долна част се доближавам поне малко до нейните. Та затова се дразня за горната като съм на повече от 1/2

Ветрена, благодаря, че се включи, знаех си аз, че нещо не е както трябва, просто е ненормално с 1/3 от нейната тежест едва да се справям.

Последна редакция: ср, 25 яну 2023, 14:46 от ani_d

# 650
  • Мнения: 924
Аз днес направих ден 6 от Iron. Тренирах с 10кг , нямам други тежести. От къде да си взема допълнително дискове?

# 651
  • Мнения: 1 194
А как си обяснявате извънземното в Каролин? Много ми е трудно да повярвам, че просто тялото ѝ реагира по различен начин на домашните тренировки, без по никакъв начин да омаловажавам усилията ѝ.

# 652
  • Стара Загора
  • Мнения: leet
Завърших 7- ма седмица с тази тренировка


табата - 20 сек. работна част и 10 сек.почивка.Хареса ми нищо, че не обичам тренировки тип no repeat.Напълно във възможностите ми без допълнително почивки.Последното бърпи го правих като нормално просто, защото никога не съм можела така да скачам.

# 653
  • Мнения: X
Ани, и аз съм с теб - вчера правих ден 2 от Iron. За горна част съм все още с малки тежести. Използвах 2х4, въпреки което днес още от сутринта съм с мускулна треска. Grinning За мен тези тежести са голям напредък, тъй като в началото бях съвсем кекава в ръцете.

За вчера отчитам и 12 хил. крачки. Успешен ден на всички!

# 654
  • Мнения: 4 772
Привет!
Аз още си  възстановявам сецнатият кръст с много лекарства ,мазила ,добавки ,нагревки и гимнастики ,но вече съм значително по-добре и отчитам за вчера горна част -гърди и трицепс като теицепса го заменях  с пилатес за крака за рехабилитация така да се каже ....
днес крака ден 11 почти само лънджес ,без никаква тежест я направих ,клекове върху босуто.
Някой беше питал къде ходя на минерална вода - навсякъде ...из цяла България ,но последно бях в Калиста Стара Загора .

# 655
  • Мнения: 1 567
А как си обяснявате извънземното в Каролин? Много ми е трудно да повярвам, че просто тялото ѝ реагира по различен начин на домашните тренировки, без по никакъв начин да омаловажавам усилията ѝ.

Е, "извънземна" е хипербола, разбира се Blush
Тялото на Карълайн съвсем не е продукт на домашни тренировки. Тя е суператлет от младини. Тренира тежко, плува много, тича маратони, участва в състезания по триатлон. Хранителният и режим също е железен, предполагам.
В групата във ФБ има доста жени, които тренират с нейните или близки до нейните тежести. За мен самата (вече) също някои от нейните тежести не са проблем - нищо че не съм 38-годишен атлет, а нормално тренираща 50-годишна жена.
Изумителното в Карълайн е впечатляващата и сила с големите тежести, съчетана с пъргавина и издръжливост при високоинтензивните тренировки.  

И по темата - днес беше ред на ден 4 от Епик Ендгейм - много добра кръгова тренировка за цяло тяло, с която едва се справих, защото не спах добре. Карълайн ползваше 2 Х 15 за долна част и диамантени преси и 2 Х 9 за две упражнения за рамене. Аз се справих с 15-ци при нападите, с 12.5 за българския клек и диамантените преси и 7-ци за раменете.

# 656
  • Мнения: 995
No_frame bitch, аз питах за това къде ходиш на минерална вода. Благодаря за отговора!

Аз днес правих тренировка за цяло тяло - ден 9, Епик Ендгейм:
Скрит текст:

В тренировката се редуват серии от по 3 упражнения, съответно за долна или за горна част на тялото, а между тях - повтарящ се комплекс от 4 упражнения. Финишърът е 4 упражнения за корем по 25 повторения всяко. Работи се с дъмбели и собствено тегло. Аз използвах 2*8кг за долна част и при повтарящия се комплекс, и 2*5кг - за горна част. С малки стъпки увеличавам тежестите и изпитвам удоволствие от това, че се справям.

Освен написаното в предния пост от Vetrena, на мен ми прави впечатление и добрата й мобилност и гъвкавост...нещо върху което работя и аз.

Хубав ден!

# 657
  • Перник
  • Мнения: 4 866
...
Някой беше питал къде ходя на минерална вода - навсякъде ...из цяла България ,но последно бях в Калиста Стара Загора .

В този хотел преди години се влюбих в парната им баня с мента. Супер беше! Надявам се, че още я има Simple Smile

# 658
  • Мнения: 2 676
Някой в предните страници беше писал, че е излязъл от зимния сън .. тамън и аз да кажа така и сега съм не в зимен сън, а направо зимна кома с един позитивен тест за грип А. Малкия го домъкна и ме събори рязко и болезнено Simple Smile та ще оставя тренировките за малко по нататък, надявам се да има лек промеждутък между оздравяването и следващото боледуване хаха

# 659
  • София
  • Мнения: 1 834
И мен болест ме изкара извън строя от началото на януари.Чак сега почнах да се посъвземам.Лошото е, че апетита ми се беше изгубил само за 2-3 дни и после се засили така, че даже съм  качила килограми.
Не можах да завърша 645 - изгубих мотивация, последните седмици ми се сториха много мудни. Тази седмица правя   A Little Obsessed with Autumn Calabrese. От другата ще се връщам към Джилиън  Майкълс - старо, но поне знам,че ме мотивира.

Общи условия

Активация на акаунт