Тренировки в домашни условия - 118

  • 50 138
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 343
Ани, тренировките в Iron са 5 на седмица. Една цяло тяло, две за горна част и две за долна. Като добавката доколкото си спомням на 5-тата тренировка винаги беше кардио.

Последна редакция: нд, 29 яну 2023, 21:25 от maksimka

# 676
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 719
Ани, тренировките в Iron са 5 на седмица. Една цяло тяло, две за горна част и две за долна. Като добавката доколкото си спомням на 5-тата тренировка винаги беше кардио.
Няма кардио тренировка в календара на Iron. 5тата тренировка си е силова.

30-те тренировки са само силови. Самата Каролин казва, че 5-тата тренировка може да е по избор от нейните кардио или хийт тренировки,като има линк, кои са й любимите.

Ветрена, и аз така ще направя, то не се издържа това дъра-бъра Simple Smile

# 677
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 343
Явно не се изразих добре Ани. Нали на всяка тренировка има предложена добавка. Та на всяка пета тренировка винаги добавката е кардио. Иначе да, програмата е силова. Страхотна програма,кпято бих я повторила с удоволствие.

# 678
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 719
Явно не се изразих добре Ани. Нали на всяка тренировка има предложена добавка. Та на всяка пета тренировка винаги добавката е кардио. Иначе да, програмата е силова. Страхотна програма,кпято бих я повторила с удоволствие.
Да, сега те разбрах. Мислех, че просто аз нещо не съм видяла в календара. Simple Smile И за мен тази програма е страхотна за силово натоварване. Вероятно ще си остана с нея докато почна да ходя пак в залата май месец Simple Smile

# 679
  • Мнения: X
Ани, да права си. Може би няма смисъл да взимам 15 кг, защото за глутеусите не е много. Така че направо нещо от порядъка на 20кг ще ми е добре. Иначе, и аз много харесвам ластиците на Декатлон. Моят е светлосивия, който е със средно съпротивление.

За Iron, наистина тренировките са 5 на седмица за общо 6 седмици. Ето календарът:
Скрит текст:

Аз много обичам да си отбелязвам и сега за втория тур си свалих ето тази снимка. Това всъщност е дъска за отбелязване. Аз си ги отмятам на снимката.
Скрит текст:

# 680
  • Мнения: 236
NoFrame, честита покупка! За мен каналът на Dark Horse Rowing е незаменим. В началото около седмица практикувах просто техниката: https://youtube.com/playlist?list=PLUg8ybh0Y3Cr3CiQ2sUJrPO2Qeq_nFUCU


Появи се Fire & Flow - https://disk.yandex.ru/d/dL9dsvO4LcQTgg

# 681
  • Мнения: 1 002
Добро утро!

_Anna-Maria_ и Ani_d, благодаря за отговора за ръкавиците!

_Anna-Maria_, предвид проблемите, които периодично имам с кръста, подхождам много плавно и внимателно с тежестите. За глутеуси в момента използвам 18кг, които получавам от сглобяем дъмбел. В предишната програма (Епик 3) работих с 15, 16 и 17кг. Смятам в следващата програма (IRON) да използвам 20кг, ако всичко върви така, както го планирам в момента.

Vetrena, благодаря за споделените тренировки за стречинг и мобилност на Хедър Робъртсън и приложението StretchIt! В процес на търсене на такъв тип допълнително натоварване съм. Напоследък ми е много натегната задната част на бедрата, дотолкова, че при ето тази позиция изпитвам болка и я правя от изпраправено положение:


Днес правих ден 11, Епик 3 - долна част на тялото:
Скрит текст:

Трисетове с тежест, собствено тегло и статика. Работен интервал 3*30, почивка - 30сек. Работи се и за прасците - частично в повтарящия се трисет, основно във финишъра (100 повдигания - 50 с дъмбел, 50 със собствено тегло и 30сек.задържане). Работих с 2*8кг.

В неделя правих 20-минутния стречинг, както и ето тази тренировка за корем, която ми е любима:
Скрит текст:


Успешна седмица!

# 682
  • Мнения: 4 784
Благодаря Спринкълс ,Дарк хорса го гледам от няколко дена ,но точно на този старт ъп плей лист  не бях попадала .Много ти благодаря ! Консепта живот и здраве утре е при мама....нямам търпение ... 😁❤️💪!
Днес дупе от Iron .
П.С. Хора този йога стреч на Хедър стреч анд мобилното плейлист ли е или отделни видеа ,метнете един линк да го захапя 🙏

Последна редакция: пн, 30 яну 2023, 09:25 от No_frame bitch

# 683
  • Мнения: 1 614
П.С. Хора този йога стреч на Хедър стреч анд мобилното плейлист ли е или отделни видеа ,метнете един линк да го захапя 🙏

Заповядай, НФБ Blush
https://www.youtube.com/watch?v=Mj4qigKvT8E&list=PL2ov72VWpiOq02 … Wx&index=6&t=645s

Когато влезеш в канала на Хедър, виж плейлиста Mobility, Stretching & Recovery. Там има различни тренировки - някои са само разтягане, други са комбинирани. Дотук съм направила три (с акцент стреч, мобилност, гъвкавост) и много ми допадат.

Приложението StretchIt ми е на телефона. Знам го от малката щерка - препоръчали и го в клуба по танци. Малко са компютризирани гласовете, но самите сесии са много добри, с различен фокус и продължителност.
Идеално е за хора, интересуващи се от разтягането като физическа дейност и ефекта от него върху тялото, без допълнителни "приказки", характерни за класическите йога практики.
Приложението е платено - идеята от детето, парите от мен, ползваме двете Blush
https://stretchitapp.com/

След супернатоварения работен уикенд днес мъжО нямаше сили да стане рано за трен. Вместо планирания ден 6 от Ендгейм си направих здрава тренировка за дупе, че много седене му се събра тези дни.
Прекрасна седмица, момичета Kissing Heart

# 684
  • Мнения: 1 199
Честит консепт, НФБ!

При липса на място за различни дъмбели, бих препоръчала самонагласящи се. Класиката си остава Bowflex, но със сигурност има и по-евтини. Аз лично се родих, откакто послушах Агент и се сдобих с такива.
Скрит текст:
Другата джаджа, която промени тренировките ми, са безжичните слушалки на Jabra. С едно натискане на слушалката спирам и пускам видеото, без да се налага да спирам от телевизор/таблет. А и за мен е значително по-мотивиращо да слушам музиката на тренировката от слушалки.

Спринкълс, има ли някакви трикове как се търси в Yandex? Регистрирах се, но каквото и да търся, нищо не излиза.

Последна редакция: пн, 30 яну 2023, 12:02 от D_ana

# 685
  • 1st floor
  • Мнения: 9 157
Добро утро! Редовно ви чета, тренирам, но не се отчитам. Направо обобщавам от календара на Гармин-а за януари:
14 тренировки плуване по един час, като съм добавила и тази довечера, която още не съм направила
4 зимни прехода, нормални без извращения Grin Едната седмица пропуснах, защото бях болна.
8 пъти танци по един час, които ги броя за кардио
15 силови от Iron
2 кратки йоги, когато ме е болял кръста, явно. Усещам се на седмото небе след йога, но пусто нямам никакъв навик да я правя, освен когато е належащо.

Резултати впечатляващи нямам, защото бях 10 дни болна у нас - спах, ядох и тренирах, но яденето опропасти всичко. Grin Видима разлика имам в ръце и горна част само.

Честита придобивка на Бич!
И като стана дума за слушалки, ще търся такива за басейн, видях, че има! Simple Smile

Последна редакция: вт, 31 яну 2023, 08:03 от НеПоКоРнА

# 686
  • Мнения: 4 784
Браво Непо! 💪 Аз имам такъв плейър за плуване ,но има и блутут слушалки водоустойчиви
https://www.decathlon.bg/p/310758-120940_mp3-pleyar-i-slushalki- … evoslashsivo.html

# 687
  • 1st floor
  • Мнения: 9 157
Браво Непо! 💪 Аз имам такъв плейър за плуване ,но има и блутут слушалки водоустойчиви
https://www.decathlon.bg/p/310758-120940_mp3-pleyar-i-slushalki- … evoslashsivo.html
Точно на него му се чудех. Доволна ли си, много негативни коментари четох? А слушалките какви са?

Последна редакция: ср, 01 фев 2023, 05:31 от НеПоКоРнА

# 688
  • Мнения: 4 784
Не съм във възторг ,много тихо се чува,аз обичам волумето да е на макс, и е като допотопен плейър ,де прецъкваш песните една по една ....и така ...
Напиши блутут слушалки плуване и ще ти излезат ....но аз лично нямам опит.
Днес ми идва концептчето ❤️

ЕДТИТ: За днес ще е цяло тяло Iron.

# 689
  • 1st floor
  • Мнения: 9 157
Ще се въздържа тогава и ще търся слушалки. Сетих се, че мога да ги свържа с часовника.

Общи условия

Активация на акаунт