Защо се прави скенер при аутизъм?

  • 16 931
  • 121
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 531
Ами например ,,манту''

# 16
  • Мнения: 534
Страхувам се да не бъда неточна.Последния път трябваше да бъдат 10 и специално ни се обадиха.Може би манту?

# 17
  • Мнения: 8 585
Всички Манту са в мулти-дозови флакони.
Не ми е известно в Манту да е имало живак.

http://www.immunisation.nhs.uk/files/thiomersalfsht.pdf#search=% … toux%20mercury%22

# 18
  • Мнения: 212
Противополиомиелинтата ваксина също е в мулти-дозови флакони. Когато отидохме на консултация и трябваше да сложат ваксината, поискаха от  лекарката в другия кабинет, защото нямали отворена. Малко встрани от темата, но искам да попитам Birdie в Европа каква противополиомиелинта ваксина използват - жива или убита?

# 19
  • Мнения: 8 585
Само "убита" полио се ползва от 2001-2002.
Тук за последно от 2006 замениха изцяло оралното полио с "убита".

# 20
  • Реъкйавик
  • Мнения: 380
ваксини с живак не се изпозват в европа и по специално в исладия .Така Че възможноста от живаЧно отравяне отпада .
При скенера разбрах Че децата с аутизам са с 15% до 20% увелиЧен обем на мозъка

# 21
  • Мнения: 212
Само "убита" полио се ползва от 2001-2002.
Тук за последно от 2006 замениха изцяло оралното полио с "убита".

Зная, че навсякъде по света /развитите страни/ се използва убита, в България за жалост не е така.

http://72.14.221.104/search?q=cache:2Qgg-EgG0rMJ:www.moetobebe.n … =1&lr=lang_bg
http://www.burgasinfo.com/more_news.php?id=7831

Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 16:47 от Ivelina Blagoeva

# 22
  • Мнения: 4 585
          Kolgrimur, а не са ли ти говорили за изследване на метаболизма на момченцето ти? Някои деца с аутизъм не усвояват в достатъчна степен глутен и казеин и те започват да действат като наркотик в организма.
       За живак съдържащите ваксини - моето дете е ваксинирано доста отдавна, и тогава са се използвали такива ваксини.
       "Ако правителствата не действат своевременно, някои наследствени фактори и агенти, които атакуват имунната система чрез ваксините срещу вируси, биха могли да доведат до това, че случаите на аутизъм и на генерализирани разстройства на развитието да продължат да се увеличават и да приемат размерите на епидемия. Бе открито, че отслабването на имунната система наистина представлява синдром при аутистите. Алерголози, имунолози, невролози и биохимици констатират, че аутизмът все повече се разпространява.
     При повече от една трета от засегнатите деца изглежда има намален брой на лимфоцитите TCD4 и TCD8. Възможно е техният организъм да не е в състояние да изработва антителата, необходими за борба с вирусите, инжектирани чрез ваксините."
                                  Сп "Нувел медсин", бр. 96, 2000г.

# 23
  • Мнения: 7 640
а как се усъмниха за аутизъм

# 24
  • Мнения: 4 585
    На около 4 г. спря да говори. В речника му останаха само "да"  и  "не". Ние трябваше да отгатваме какво иска, докато каже "да". До тогава говореше и така си проговори на правилен български език, пееше изключително вярно, проходи навреме, при тичане с пръстите малко навътре. Движенията му бяха малко разхвърляни. Като бебе ревеше доста, но за база ползваме баткото, който пък спеше здраво от 21 до 6 ч. без да се напишка даже.

# 25
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
а как се усъмниха за аутизъм

Аутизма има много разновидности, признаците се появяват понякога на различен етап, общото е неспособност за общуване,стериотипи на поведение  и слаб или липсващ контакт очи в очи. В Европа и Америка критериите за диагностика са различни.

# 26
  • Мнения: 7 640
затова питам, не съм наясно, а ми е интересно

# 27
  • София
  • Мнения: 4 412
http://www.iisupport.org/20/page.html - вчера Нина беше дала този линк, към края има за аутизъм

# 28
  • Мнения: 4 585
  Признаците са около десетина и не е задължително да са налице всичките в 1 дете. Някои аутисти изобщо не говорят. Ехолалия - каквото му кажете, го повтаря. Познавам 1 такова дете. При Кирил - често повтаря не въпросите, а отговорите ми с добавка "Аха" или "Хмм". например пита:
   - Какво е обелката на банана?
   Знам какво има предвид и отговарям
   - Органичен продукт.
   Повтаря
   -Органичен продукт. Аха.
   Едностранни интереси. При Кирил - история, география, английски. Английски учи от 9 клас, но знае много повече от немски, който учи от 4 клас. И с правописа на английски е добре. Често му давам ядки за мозъка. Незнамкаквоси съдържали. Фъстъци, бадеми, орехи, като закъсам за пари - почвам да чукам костилки от кайсии. Снощи ми вика "Виж - това фъстъче прилича на ритонче".
   Обичат да се гушкат и да ги гушкат. Кирил- в майка си.
   Нежелание за установяване на вербален контакт. Разговор очи в очи. За незапознатите предполагам че изглежда много невъзпитано. Аз успявам да го предизвикам да ме гледа в очите като застана пред него и сме еднакво високи- няма проблем. Иначе като ни срещна 1 негова учителка, поздравихме се, после тя специално го поздрави, назовавайки го по име. Чак тогава и отговори с "Мараба". Дори не погледна към нея.
   Понякога попива неща, които са ми неприятни , но няма забравяне. В къщи никога не се е чувала чалга, но той "Донесе" нещо от някъде и мине не мине 2 месеца
   - В селската баня - голям кеф. Ох Ваня, ох кяф- направо откачам. А той даже ми се усмихва и очаквоа одобрението ми.
    
    

# 29
  • Мнения: 8 585
И какво патологично намирате в това дете, което описвате?
Не ми става много ясно...

"Обичат да се гушкат и да ги гушкат. Кирил- в майка си."
->Това белег на аутизъм ли е?

"Често му давам ядки за мозъка."
->>?? това пък какво е?

Общи условия

Активация на акаунт